„Myslím si, že jsme nesehráli špatné utkání,“ uvedl kapitán Polep Suchánek. „Začátek zápasu jsme začali dobře, ale Kolín nám dal z rychlého brejku první gól, což je uklidnilo. Druhý gól jsme si zavinili sami po špatném rozehrání autu. A proti takovému mančaftu, jakým je Kolín, se špatně hraje, pokud má náskok dvou gólů. Je sice pravda, že se nám povedlo na podzim tento výsledek otočit, ale tentokrát to nevyšlo,“ dodal Suchánek.

Během utkání jste několikrát projevil frustraci tím, že jste si nahlas ulevil. Bylo to na váš výkon, nebo výkon celého mužstva?
Na hřišti jsem vždycky impulzivní a chci vyhrávat a chci mužstvo vyburcovat. Před utkáním jsme si řekli nějaké věci a v tu chvíli jsme je neplnili.

Vy jste do utkání nastoupil po tréninkovém manku, když jste se celý týden léčil po zánětu zubu. Cítil jste to nějak v utkání?
Já toho moc nenatrénoval už od začátku sezony. Nejdřív jsem byl měsíc mimo trénink se slepým střevem a teď jsem měl celý týden antibiotika na zánět zubu a zápas jsem odehrál pod dvěma injekcemi. Ale v zápasu jsem to nepociťoval.

Měl jste na starosti hlídat kanonýra Štočka. Ten nakonec jeden gól dal. Jak moc těžké bylo ho střežit?
Štoky má dobré zakončení a my jsme o tom věděli. Já jsem ho měl hlídat zejména při standardních situacích.

Ve vašem týmu nastupuje několik hráčů, kteří dříve prošli Kolínem. Prožívali jste to derby jinak než ostatní zápasy? Dali jste třeba něco do placu?
Proti Kolínu to je vždycky více vyhecované, je to pro nás prestižnější utkání než ostatní, právě proto, že jsme tam hrávali. Ale do placu se ani nic nevyhlašovalo.

V utkání Kolína a Polep vždy vítězí hostující mužstvo. Opět se to potvrdilo. Bavili jste se o tom před utkáním a co tomu vůbec říkáte? Čemu to přisuzujete?
Je pravda, že se nám podařilo v Kolíně dvakrát vyhrát, jednou v krajském přeboru a jednou v divizi na podzim. Nevím, čemu to mám přisoudit, možná je to tím, že jsme v Kolíně víc vyhecovaní a Kolín nám teď měl co vracet. Na utkání je to 2:2. Nevím ale, jestli se spolu ještě někdy utkáme, protože si myslím, že by měl Kolín každopádně postoupit do ČFL.

V letošní sezoně jste na domácím hřišti odehráli dvě derby a obě prohráli. Nejprve na podzim s Velimí 0:5, nyní s Kolínem 0:3. Kde hledat příčiny takto vysokých porážek?
S Velimí jsme měli ze začátku dvě solidní příležitosti, které jsme neproměnili a potom nám z rychlých brejků dali dva tři góly a celkově hráli dobře a zaslouženě vyhráli. Nyní se těšíme k nim, snad tam vyhrajeme, máme jim co vracet. A příčiny  vysokých porážek? Možná je to proto, že hrajeme spíše ofenzivní fotbal a chceme pořád útočit a zapomínáme bránit.

Vám se na jaře moc nedaří. Z pěti utkání jste čtyřikrát prohráli. Kde hledat příčiny?
Po zimní přestávce toho někteří hráči moc nenatrénovali. Já byl mimo, Paty (Paták) měl něco s průduškami, a nakonec k tomu ještě přibyl nečekaně Kmochy (Lukáš Kmoch), který nám výrazně chybí v rozehrávce. Řekl bych, že nehrajeme špatně, ale moc nám tam  zatím nepadají góly. Potřebovali bychom vyhrát, abychom se chytili. Snad to nebude trvat dlouho. Věřím tomu, že z Ústí přivezeme body.

Máte recept, jak to změnit?
Musíme bojovat, jezdit po zadku a věřit, že se to zlomí a že se vrátíme do té herní pohody, ve které jsme byli na začátku sezony.

Ještě se vraťme k derby s Kolínem. Na utkání přišlo pouze 300 diváků. Co tomu říkáte, když ještě v době, kdy oba týmy hrály v krajském přeboru, tak přišlo víc jak 800 fanoušků…
Když přišlo 800 diváků, tak se jednalo o první naše derby, což bylo pro diváka daleko víc přitažlivé. V sobotu jsem také čekal větší návštěvu. Možná to bylo tím, že bylo před utkáním ošklivé počasí.