Střídající hráči zařídili vítězství Kolína

Kolín – Vypadalo to na přerušení parádní série. Jenomže pak trenér Kolína Roman Veselý ukázal na tři náhradníky a ti se mu za projevenou důvěru odvděčili nejlepším způsobem. V dohrávce 12. kola ČFL proti Strakonicím se dva z nich dokázali střelecky prosadit a zařídit výhru Kolína. Díky tomu se nováček soutěže posunul již na druhé místo tabulky třetí ligy.

7.11.2012

Z utkání FK Kolín - Strakonice (3:1).Foto: Deník/René Volf

„Upozorňoval jsem hráče, že Strakonice se prezentují rychlým fotbalem a hlavně rychlým přechodem do útočné fáze, což se potvrdilo při naší inkasované brance. I když jsme se na to připravovali, soupeře jsme přesto tím dostali na koně. Naštěstí i ten inkasovaný gól nás probudil," uvedl Roman Veselý.

Kolín se dlouho nemohl střelecky prosadit. A když pak po hodině hry inkasoval po perfektně zahraném brejku, který zakončil přesnou dělovkou Hudson, nevypadalo to s kolínskými fotbalisty zrovna dvakrát růžově. Jenomže svěřenci Romana Veselého prokázali již několikrát v sezoně, že je nepoloží žádná situace a žádný stav. A ukázali to i proti týmu z jižních Čech. Do hry postupně přišli Jelínek, Stejskal a Radek Biško. A po každém střídání Kolín dokázal vstřelit gól. Dvakrát se přitom trefili střídající hráči – Jelínek a Radek Biško.

„Zatímco v první půli jsme šance neproměnili, ve druhém se nám z tlaku podařilo proměnit hned tři. Navíc se nám povedly střídání, které nejen oživily hru, ale i ti hráči byli góloví, což je vždy veliké plus," podotkl Roman Veselý.

Jeho tým se může pochlubit skvělou sérií. Z posledních pěti zápasů čtyřikrát vyhrál a jednou remizoval. Dokonce čtyřikrát v řadě nedostal gól. Inkasoval až po 435 minutách. „To už je skvělá série," uznal brankář David Čižinský, který je stále na marodce. "Pořád to není ono. Naplno se zapojím asi až v zimní přestávce," dodal.

Kolín v závěru podzimní sezony válcuje jednoho soupeře za druhým. Jenom škoda, že na poslední duel dorazila do ochozů jenom hrstka nejvěrnějších fanoušků. Přesto mezi diváky byla vidět celá plejáda bývalých skvělých hráčů, nebo trenérů – Martin Hašek, Michal Horňák, Miroslav Soukup, Jiří Kotrba nebo reprezentační brankář Luděk Mikloško, který dlouhé roky chytal anglickou Premier League za West Ham United.

„Bylo to rychlé a kvalitní utkání. Jenom škoda, že tady nebylo víc diváků, protože dneska přišli o velice slušný fotbal," konstatoval Roman Veselý.

FK KOLÍN - STRAKONICE 3:1

Branky: 76. Jelínek, 79. Štoček, 87. R. Biško – 61. Hudson. Rozhodčí: Pechanec. ŽK: Ondřejka, Zbrožek (oba K). Diváci: 140. Poločas: 0:0.
FK Kolín: Hankič – Čapek, J. Biško, Šourek, Nešpor – Zbrožek (57. Jelínek), Sedláček (77. Stejskal) – Ondřejka (85. R. Biško), Novotný, Boček – Štoček.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Od volební urny s kočárkem za příbuznými

Kolín – Alespoň na chvíli vzdálen od politických třenic zůstane po dobu voleb lídr středočeské kandidátky STAN Vít Rakušan. Volit bude čtyři hodiny po poledni v Kolíně, kde působí jako neuvolněný starosta – a do volební místnosti ve školce v Bachmačské ulici to má jen kousek; bydlí totiž ve stejné ulici. Jinak se ale jeho světem stanou návštěvy příbuzných – a kočárek.