Radim B – Polepy 2:2 (PK 10:11)

„Po dvou venkovních porážkách nás čekal první domácí zápas v novém ročníku. Přivítali jsme jasného favorita soutěže. Náš plán byl jasný, vycházet ze zabezpečené obrany a hrát na rychlé protiútoky. Soupeře jsme zaskočili v 18. minutě, kdy se Procházka řítil sám na brankaře a nemýlil se. Když přidal druhou branku z přímého kopu M. Ružinský, schylovalo se k překvapení, ale to bylo od nás směrem dopředu vše. Díky gólmanovi Urikovi, který zneškodnil pokutový kop, jsme šli do kabin za stavu 2:1. V druhé půli si hosté vypracovali několik vyložených šancí, ale až na jednu situaci narazili na skvělého Urika. Zápas jsme odbojovali a odměnou pro nás je bod za remízu 2:2. V penaltovém rozstřelu byl šťastnější soupeř," uvedl kapitán radimského béčka Tomáš Dejl.

„Od začátku utkání se hrálo na domácí polovině hřiště. Domácí důsledně bránili před vlastním vápnem a chodili do ojedinělých brejků. Bohužel při jednom  jsme vyrobili hrubou chybu a domácí šli do vedení . Pár minut na to jsme dostali z trestného kopu na 2:0. My jsme za první poločas měli minimálně pět brankových příležitostí, proměnili jsme ale pouze jedinou a domácího brankáře jsme pěkně rozchytali. Dokonce jsme neproměnili penaltu. Ve druhém poločase byl průběh utkání podobný. Hrálo se na polovině domácích a z dalších brankových příležitostí se nám podařilo vstřelit pouze jedinou branku a to i díky skvělému výkonu domácího brankáře. Stínem utkání bylo zranění Lukáše Kalivody po střetu s domácím brankářem. Pro Lukáše musela přijet záchranná služba a i to do značné míry ovlivnilo posledních třicet minut zápasu," řekl trenér Polep Bohuslav Mokříž.

Branky: 18. I. Procházka, 27. M.Ružinský – 35. Kalivoda, 83. Javorek. Rozhodčí: Noll. ŽK: 3:2. Diváci: 40. Poločas: 2:1.
Radim B: Urik – Janoušek, Mašin, M. Ružinský, Hrabal –  Schnurpfeil (18. Poula), Lapšanský, Dejl, Havlík – I. Procházka, T. Ružinský (55. Karcol).
Polepy: Černý  – Zelenka ( 57. D. Kmoch), Kalivoda (62. Hruška), Suchánek (46. Dolejší), Dittrich – Rak, L. Kmoch, Müller, Dušek – Javorek, Slezák.

Konárovice – Libodřice 2:1

„Zápas začal podle našich představ. Dali jsme rychle první gól a celý první poločas byli aktivnější. Bohužel další tři tutovky jsme nevyužili. Domácí měli jednu šanci, kterou ale neproměnili. Ve druhé půli jsme chtěli hrát stejně jako v té první, ale to se nám nepovedlo. Konárovice nás zatlačily, ale do nějaké šance se nedostaly. A tak vzal osud utkání do rukou rozhodčí Baroch. Třeba domácím uznal gól, kdy jsme měli rozehrávat od branky. Dokonce tak ukázal i sudí, jenomže domácí rychle rozehráli roh a dali branku a rozhodčí najednou ukázal do středového kruhu. Nepochopitelné. Druhý přehmat předvedl, když vyloučil našeho hráče. Ten dostal evidentně loktem do obličeje, ale byl potrestán on, protože v bolesti vykřikl, ale pan Baroch si to vzal na sebe. Je to škoda, protože se jinak do té doby hrál pohledný fotbal. Bohužel ho zkazil rozhodčí Baroch, který byl jednoznačně nejhorší na hřišti a zápasovému tempu vůbec nestačil. Naopak nejlepším mužem zápasu byl domácí brankář, který chytil spoustu šancí," zlobil se po utkání vedoucí Libodřic Radek Šafránek.

Branky: 60. Kahoun, 75. M. Černík – 7. Batelka. Rozhodčí: Baroch. ŽK: 1:3. ČK: 65. F. Šafránek (L). Diváci: 50. Poločas: 0:1.
Konárovice: Ernyger – Brunclík (46. R. Černík), Žídek, Vokoun – Kopecký, Jandák (46. Patočka), Havlíček (89. Kutil), Kahoun, Sojka – Pokorný (80. Plachý), M. Černík.
Libodřice: Maxian – Pohanka, Müller, F. Šafránek, Medlen – Batelka (61. A. Heverle), Pěkný, Hovorka, P. Heverle – Košik, Škopek.

Bečváry –  Jestřabí Lhota 0:0 (PK 7:6)

„Zápas začala lépe Jestřabí Lhota a prvních patnáct minut měla více ze hry. Ale pak už jsme se dostali do hry a v prvním poločase měli i několik šancí, bohužel jsme nedokázali ani jednu z nich proměnit. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, ale ke konci byl soupeř lepší. Hráli jsme málo odvážně dopředu, nechtěli jsme inkasovat. Myslím, že dělba bodů je spravedlivá," uvedl asistent Bečvár Josef Kuba.

„Po dobrém vstupu do utkání, kdy jsme dvacet minut dokázali sbírat odražené balóny, jsme iniciativu přenechali soupeři, který si vytvořil několik příležitostí a nebezpečně zakončoval ze střední vzdálenosti. Díky našemu brankáři a obětavosti našich hráčů jsme odcházeli do kabin za stavu 0:0. Po zlepšení krytí odražených míčů ve druhém poločase jsme mohli v závěrečné dvacetiminutovce rozhodnout v náš prospěch, ale i domácí brankář podržel, a tak zápas skončil spravedlivou remízou. V penaltovém rozstřelu zvítězili šťastnější domácí, kteří určitě budou patřit do horní části tabulky. A tak bod z venku nás těší. Chtěl bych pochválit své mužstvo, protože máme některé hráče zraněné a ti, co nastoupili, odvedli skvělou práci," konstatoval trenér Jestřabí Lhoty Petr Kureš.

Rozhodčí: Zikmunda. ŽK: 0:1. Diváci: 50.
Bečváry: Huslík – Slezák, Uher, Hampl, P. Kuba – Čáslava, Dědek, Horáček, Jahoda –  Sikáček, Vanta (75. Šmejkal).
Jestřabí Lhota: Heres – Beran, Skalický, Klička, L. Soukup  – L.  Týma ml., Kesner, Mojžíš, Martínek – Mikeš – Svoboda (68. Martikán).

Dobré Pole – Ratboř 1:0

„V prvním poločase jsme proměnili až třetí vyloženou šanci. Soupeř vážně naši branku neohrozil, a to ani přes silný tlak v posledních deseti minutách. Obrana sice měla hodně práce, ale hráče soupeře nepustila k zakončení," potěšilo vedoucího Dobrého Pole Petra Varyše.

,,Ani druhé venkovní utkání nám bohužel nepřineslo žádné body. Utkání bylo vyrovnané. Domácí vyhráli díky tomu, že jednu ze svých šancí dokázali proměnit. Doufám, že naše zaváhání příští týden napravíme," uvedl trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

Branka: 43. Vosecký. Rozhodčí: Houška. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Dobré Pole: Neveselý – Jícha, Březina, Hurt, Hozman – Švrčula (76. P. Varyš), Štefančík, Kušta, Jelo – Pytloun (85. D. Kosmata), Vosecký.
Ratboř: Jeřábek – Rýzner, Vančura, Švarc, Adámek – Stráník, P. Dolejš, Vohnický, Gembiczki – Suchý, Kruliš (72. Sova).

Krakovany – Jevany 4:3

„Do utkání jsme vstoupili aktivně. Proti bránícím Jevanům jsme si vypracovali několik šancí, které však soupeřův gólman chytil. Gól se nám podařilo dát až před koncem poločasu. V druhé půli, po individuálně špatně řešené situaci, dostal soupeř možnost zahrávat přímý kop, ze kterého nádherně vyrovnal. Vzápětí se nám podařilo gólově odpovědět a o tři minuty později znovu. Místo toho, abychom zápas kontrolovali a nepřipustili žádné drama, tak jsme Jevany naší nedůraznou a místy naivní hrou pustili gólem z dálky opět do zápasu. I když se nám opět podařilo zvýšit na rozdíl dvou gólů, soupeři jsme darovali pokutový kop, který naštěstí náš gólman chytil. I tak jsme ze závěrečného tlaku opět inkasovali a nakonec byli rádi za konec zápasu. Máme se v čem zlepšovat, ale jsem rád za potvrzené body z minulého týdne," uvedl trenér Krakovan Jan Špinka starší.

„Výlet do dalekých Krakovan pro nás začal oboustranným oťukáváním obou týmů. Domácí Krakovany byly po celý první poločas o trochu lepším týmem a zaslouženě se ujali vedení. Po změně stran se hra vyrovnala a po zásluze jsme vyrovnali Krákorou z volného přímého kopu. Domácí opět strhli vedení na svou stranu dvěma brankami. V 70. minutě opět Krákora střelou z dvaceti metrů snížil na 3:2. Z protiútoku domácí po chybě našeho brankáře zvýšili na 4:2. Rozhodujícím faktorem zápasu byla 75. minuta, kdy jsme neproměnili pokutový kop Krákorou. Převaha našeho týmu trvala do konce zápasu, ale přinesla jen snížení skóre brankou kapitána Šanty na konečných 4:3. Podle mého názoru by zápasu slušela remíza. Rád bych přesto své hráče pochválil za bojovnost do poslední minuty zápasu," uvedl trenér Jevan Jan Lahoda.

Branky: 42. R. Tlučhoř, 63. Šindelář, 65. Neruda, 83. Novotný – 61. a 70. Krákora, 90. Šanta. Rozhodčí: Netáhlík. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Krakovany: Douděra – Šindelář, Jelínek, Jaborský, Beneš – Kozel (60. Malina), Loužil, R. Tlučhoř (85. Gerhát), Neruda – Sixta (55. Novotný),  Olexa.
Jevany: Tolstikov – Jásek, Marušák (68. Honka), Šanta, Pepř – M. Moravec, P. Moravec, Prejsek, Novotný – Krákora, Koula (82. Pokorný).

Nučice – Zásmuky 1:0

„Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně. Soupeř nás v prvním poločase přehrával a vypracoval si dvě gólové šance, které však nevyužil. Do druhého poločasu jsme přeskupili řady. Začala se nám dařit kombinace a pomalu jsme byli lepším týmem. Soupeř hrozil už jen z brejků, po jednom z nich trefil tyč a ze standardek. Ty měl hodně nebezpečné. Naši aktivitu jsme zúročili po rohovém kopu, kdy Vedral kolenem tečoval balón, který se od tyče odrazil do branky. Byla to šťastná branka. V závěru soupeř otevřel více hru a kdyby Stárek a Jakub Hervert vyřešili některé situace, mohlo to jinak skončit výraznějším rozdílem. Hodně mě těší, že jsme zatím neobdrželi branku. Snad tomu tak bude i na horké půdě v Jevanech," uvedl trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

„Utkání se mi těžko hodnotí. Herně si myslím, že jsme byli lepší, hlavně v prvním poločase. Ale zase jsme nedokázali proměnit naše šance, dvakrát jsme dokonce nastřelili brankovou konstrukci. Domácí se štěstím dali branku deset minut před koncem z rohového kopu, když dostali balon za brankovou čáru po několika tečích," hlesl kouč Zásmuk Václav Jindra.

Branka: 82. Vedral. Rozhodčí: Lerch. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:0.
Nučice: T. Krutský – Jícha (46. Podolák), Pečenka, Hurtík, Vedral – Stárek, Chromý (55. Jelínek), P. Zápotocký, M. Hervert (65. Miňovský) – Novák (87. Kočí), Jícha (84. J. Hervert).
Zásmuky: Kubelka – David, Roth, Jelínek, Krombholz – Chábera, Benda, Pechar (70. Olah), Mašín (46. Lindner) – Sobotka (80. Borovička), Durňák.

Třebovle – AFK Pečky 1:4

„Na tento zápas musíme co nejrychleji zapomenout. Nedařilo se nám vůbec nic," konstatoval trenér Třebovle Josef Kocourek.

„Přestože jsme utkání dohrávali v devíti, tak jsme úspěšně zápas zvládli. Klukům musím vyseknout poklonu za bojovnost. Tak si představuji boj o body a jsem rád, že to kluci začínají chápat. Víc se k utkání nechci vyjadřovat. Dali jsme čtyři výstavní góly," řekl trenér Peček František Hovorka.

Branky: 86. Vnuk z PK – 2. a 6. Štegl, 68. D. Konůpek, 90. Jedlička. Rozhodčí: Novák. ŽK: 3:5. ČK: 50. Bobek – 38. Štegl, 58. Kysel. Diváci: 60. Poločas: 0:2.
Třebovle: L. Pokorný – Růžek, Dan Richter, Hříbal (87. Kraft), Němec – Andrašík (63. Homolka), Čáslava (75. Líbal), Bobek, Vnuk – Hromádko, Blaščok.
AFK Pečky: Svatuška – Braňka, Kysel, Plaček, Hanzelín (79. Malý) – Materna, Modrovič, Štegl, Lazaryev – Bortlík (62. D. Konůpek), Jedlička.

1. Krakovany ⋌ 3 3 0 0 0 10:5  9
2. Nučice⋌ 3 3 0 0 0  5:0  9
3. Polepy⋌ 3 2 1 0 0 13:5  8
4. Jestřabí Lhota ⋌ 3 2 0 1 0  4:2  7
5. Jevany ⋌ 3 2 0 0 1 11:6  6
6. Konárovice ⋌ 3 2 0 0 1  6:8  6