„Byl to kvalitní soupeř se stylem hry, který nám vyloženě nevyhovuje. Hrál podobně jako Karlovy Vary, kde jsme prohráli 0:3," uvedl kolínský asistent Radek Kulhánek. „Celý týden jsme se na ně připravovali, protože jejich ofenzivní pětice je kvalitní. Věděli jsme, že musíme vykrývat krajní prostory, aby nás nepřečíslovali, což se nám dařilo," dodal.

Kolín nastoupil proti třetímu týmu tabulky se čtyřmi změnami.  Do hry zasáhli brankář Hankic, obránce Dosoudil a záložníci Martin Nešpor a Ondřejka.

„V rámci farma smlouvy jsme udělali čtyři změny, bohužel kvalita hry pokulhávala. Nebyla tam kvalitní přechodová fáze a z toho pramenily naše těžkosti," objasnil Kulhánek. „Nakonec jsme ale jeden gól vstřelili a mohli jsme přidat i druhý gól, kdy šel Štoček sám na bránu, v poslední chvíli mu to ale obránce ukopl a následně Boček trefil tyč. A ještě v prvním poločase nastřelil hned na začátku Štoček hlavou břevno," konstatoval Kulhánek.

A právě jeden z nováčků měl lví podíl na výhře Kolína. Brankář Hankic hned v úvodu ukázal, že by mohl být adekvátní náhradou za zraněného Čižinského. Vyznamenal se zejména při střele Ježdíka a poté při pokusu Schöna.

Ale i domácí měli několik dobrých možností. A ve většině z nich byl kapitán Štoček. Hned ve 4. minutě po centru Novotného nastřelil hlavou břevno, o chvíli později hostující gólman Bojčuk musel nadvakrát zkrotit další jeho hlavičkový pokus.

Do třetice už to domácímu šutérovi vyšlo. Po Čapkově centru stál na správném místě a hlavou vstřelil již šestý gól v sezoně.

Kolín mohl po změně stran své hubené vedení pojistit. Střídající Boček ale nejprve nastřelil nohy Bojčuka, a když už českolipského brankáře po akci Štočka překonal, zastavila jeho pokus tyč.

Nakonec ale smutnit nemusel. Kolín po Chomutovu porazil i druhý tým ze severu Čech. Nyní na něj ale čeká těžký dvojboj. Již ve středu jede do Chrudimi a v neděli do Záp.

FK Kolín - Česká Lípa 1:0

Branka: 34. Štoček. Rozhodčí: Moník. ŽK: Dosoudil – Beran, Patka, Ježdík. Diváci: 410. Poločas: 1:0.
FK Kolín: Hankic – Čapek, J. Biško, Dosoudil, D. Nešpor – Ondřejka, Novotný, Jelínek, M. Nešpor – Hartig (61. Boček), Štoček.