A to „Cábelíci" mohli být nakonec rádi, že neodjeli domů ještě s větším výpraskem. Kolín totiž další spoustu slibných šancí zahodil. Díky vysoké výhře a zaváhání Kunic se posunul do čela třetí ligy.  A to je přitom nováček soutěže!

„Samozřejmě jsme věděli, že Sparta porazila dopoledne Kunice, každopádně euforie vůbec nepřipadala v úvahu. Myslím si, že jsme to ukázali zejména v prvním poločase," uvedl trenér Kolína Roman Veselý.

Z duelu, kde na sebe narazily týmy z opačných pólů tabulky, by se klidně mohlo sestříhat video a pouštět na vysoké škole. Byla to totiž reklama na to, jak se má hrát moderní fotbal.

„Na soupeře jsme se dokonale připravili, zejména co se týče rychlé přechodové fáze. Směrem dopředu jsme ukázali velikou sílu a tříbrankové vedení nás uklidnilo. Myslím si, že divákům jsme dneska předvedli pohledný fotbal, navíc dali šest branek. Z tohoto pohledu určitě spokojenost. Na druhou stranu nám to soupeř ulehčil, že nasadil takovou sestavu a hrál na tři obránce, což nám hodně vyhovovalo," podotkl Roman Veselý.

Hvězdou zápasu se stal Jan Štoček. Domácí útočník nastřílel pět branek. Ve třetí lize málo vídaný kousek. 
„Poděkoval jsem hráčům za výkon, ale i našemu kapitánovi, protože dneska byl nejen rozdílovým, ale nadstavbovým hráčem. Když se někomu podaří dát pět branek v takovéto soutěži, tak to určitě svědčí o tom, že hráč kvalitu má. Dneska tam bylo hodně centrovaných míčů a my víme, že v tomto má Honza ohromnou sílu, podobně třeba jako Lafata. Dneska to jenom prokázal a jsme rádi, že takového střelce máme," uznal Veselý.

„Kolín hrál  dobře, navíc měl ve svém středu jednu individualitu, která rozhodla zápas," konstatoval kapitán Králova Dvora Milan Petr.

„Musím poděkovat klukům, protože to je i jejich zásluha," nenechal si slávu pro sebe Jan Štoček. „Po tomto kole mám na svém kontě sedmnáct gólů a nevím, jestli se mi to ještě někdy poštěstí," dodal.

FK Kolín - Králův Dvůr 6:1

Branky: 7., 34., 51. z PK, 60. a 74. Štoček, 40. Ondřejka – 57. Sabou. Rozhodčí: Jedlička. ŽK: J. Biško, Jelínek – Procházka. Diváci: 220. Poločas: 3:0.
FK Kolín: Hankič – Čapek, J. Biško, Šourek, Nešpor – Jelínek, Sedláček – Ondřejka (78. R. Biško), Stejskal (87. Linhart), Boček (71. Michálek) – Štoček.