„Spokojeni samozřejmě jsme. Jak s umístěním, tak počtem bodů. I s tím, jak se nám dařilo zapracovávat mladé hráče do dospělého fotbalu,“ uvedl trenér Jindřich Stejskal.

„S koncem soutěže jsme měli velké problémy se skládáním sestavy z důvodů velké marodky, což se podepsalo na našich výkonech, takže přes zmíněnou spokojenost je velký prostor pro zlepšování,“ dodal.

Příležitost v I. A třídě dostávají hlavně mladí hráči, jak jste s jejich výkony a přístupem spokojen?
S výkony mladíků z velké části spokojeni jsme. Někteří, jako Josef Nekolný, udělali velký výkonnostní pokrok. Filip Plášil také nastoupil za „A“ tým. V průběhu soutěže dostalo příležitost sedm hráčů dorostu, což by pro ně měla být motivace. Co se týče přístupu, tak u některých by to mohlo a mělo být lepší, ale to je jen na nich samotných.

Přeci jen, nebyl velký risk jít do této soutěže s tak mladým kádrem?
Když byla možnost jít o soutěž výš, tak by byla škoda to nevzít. I vzhledem k rozvoji právě mladých hráčů. To však neznamená, že před začátkem soutěže jsme nebyli nervózní, jestli to přeci jen nebyl až velký skok.

Po kterém zápase jste byl na výkon svého celku pyšný, a naopak kdy byste nechal jít kluky domů pěšky?
Nejlepší zápasy z mého pohledu byly Kosmonosy, poté paradoxně dva prohrané zápasy s Vyšehořovicemi a Pěčicemi. Potěšil mě i závěr soutěže a vydřená výhra v Poděbradech. Zápasy, kde mi kluci moc radosti neudělali, byly domácí zápas s Luštěnicemi a venkovní prohra v Mělníku.

Tým jste převzal v létě po Zdeňku Šmejkalovi mladším. Konzultujete s ním některé věci ohledně týmu? A s kým nejvíce probíráte věci ohledně trénování?
Protože spolu i pracujeme, tak se o tom často bavíme. Ohledně trénování mi hodně pomáhal Aleš Majer a věci související přímo se zápasy a chodem týmu řešíme s Petrem Musílkem.

Jak jste se k trénování českobrodské „juniorky“ dostal?
Již minulou sezonu jsem v Brodě trénoval přípravku. Během zimní pauzy jsem si utrhl křížové vazy, Šmejky oznámil, že po sezoně s „B“ týmem končí, a tak se zeptali mě, jestli bych to nevzal, když rok nebudu moc sám hrát.

Skončila tak tím vaše aktivní kariéra, nebo plánujete své svěřence dirigovat i ze hřiště?
Teď v zimě začnu s kluky přípravu a uvidím, co zdraví vydrží, ale rád bych se alespoň někdy na hřiště podíval.

Stejně jako většina vašich svěřenců, tak i vy sbíráte první zkušenosti v dospělém fotbale. Ovšem vy jako trenér. Co jste se stihl během poloviny ročníku naučit?
Je to pro mě velká škola, spousta věcí je pro mne nových. Jak co se týče fotbalových, tak i mimofotbalových věcí. Sám si moc dobře uvědomuji i hodně chyb, které jsem během prvního půlroku udělal, ale doufám, že lidi okolo týmu tento půlrok bavil stejně jako mě.

Jak probíhá spolupráce s A týmem?
Hráči „A“ týmu nám během celé sezony v hojné míře pomáhali a za to jsme hrozně rádi. Samozřejmě někteří rádi, jiní to berou jako nutné zlo, ale to je všude.

Sympatickým dojmem působí i skutečnost, že na domácích zápasech B týmu dělají divizní hráči pořadatele, což se tak často nevidí. Je to rodinnou atmosférou, kterou se snaží prezident klubu Holý v oddíle budovat?
Hráči cítí sounáležitost s klubem. Upřímně jsem překvapený, že jste si toho všiml. S tímto souvisí také snaha celého klubu, přilákat hráče, kteří jsou z Brodu a okolí, protože právě tito hráči mají poté bližší vztah k našemu klubu.