„Pro mě osobně to je velká neznámá, protože jsem se pohyboval hráčsky ve vyšší soutěži. Ale na sezonu se těším,“ uvedl nový trenér Jindřich Stejskal.

S jakým cílem jdete do sezony?
Jedním z cílů je dávat prostor mladým hráčům, aby pravidelně hráli. Jsou šikovní, ale třeba divize je pro ně ještě moc vysoko. V A-týmu můžou sbírat minuty, ale ještě to není k tomu, aby stabilně nastupovali. Z tohoto pohledu si myslím, že je I. A třída kvalitní soutěž a oproti I. B třídě je to zase velký skok. I proto bychom rádi soutěž udrželi, což je další stěžejní cíl pro naši premiérovou sezonu.

Jaké změny proběhly v kádru?
V hledáčku jsme měli dva hráče, kteří ale nakonec náš dres oblékat nebudou. Jeden dal přednost Čáslavi a druhý se rozhodl zůstat v Radimi. V jednání je ještě příchod Plašila. To je z příchodů asi vše. Šanci budou dostávat kluci, kteří přišli z dorostu, nebo v něm stále ještě působí. Někteří z nich trénují celý týden s A-týmem a k nám se připojují v pátek, nebo až před zápasem. Jiní teprve s dospělým fotbalem začínají a získávají v něm první zkušenosti. Pro ně jde o velký skok mezi soutěžemi, proto se na něj musí začít připravovat postupně. Co se týká odchodů, tak se rozhodli skončit Mrázek, Kopecký a další hráči z této fotbalové generace.

Co říkáte na svého prvního soupeře?
Čeká nás soupeř, který v minulém ročníku nastupoval v krajském přeboru. Mnichovo Hradiště jsem sice viděl v generálce, ale myslím si, že mistrák bude úplně o něčem jiném. Do nové sezony chceme samozřejmě vkročit co nejlépe a uvidíme, co úvodní zápas přinese. Z dalších našich soupeřů ve skupině jsem viděl i utkání Vyšehořovic, které nastoupily proti našemu áčku. Musím říci, že jsem byl hodně překvapen, jak kvalitní tým mají.