FK Kolín U15 – Cidlina 3:1

„V dohrávaném kole k nám zavítal soupeř z Nového Bydžova. Věděli jsme o soupeři, že je to kvalitní mužstvo, které předvádí pohledný fotbal 
s rychlým přechodem do útoku. V tomto směru naše mužstvo plnilo pokyny, které jsme mu dali před zápasem, na jedničku," potěšilo vedoucího mužstva Luďka Špačka.

Utkání začalo opatrně. První velkou šanci měl Bydžov, když jeho hráč běžel sám na bránu, ale minul. „Poté naši hráči začali mít více ze hry a také se dostavil úspěch v podobě vedoucí branky Hrancou, který svým důrazem dorazil míč do branky. To také ještě více nabudilo naše kluky a přidali další branku, když se opět trefil Hranca. Ke konci prvního poločasu jsme udělali chybu uprostřed hřiště, toho soupeř využil a přesným pasem za naši obranu běžel hráč soupeře na branku. Za záchrannou brzdu zatáhl Procházka, jenže z toho byl pokutový kop, který soupeř proměnil a snížil na 2:1. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Hra moc šancí nepřinášela, spíše se hrálo od vápna k vápnu. Až přišla 64. minuta a nádherná střela Součka, který zvýšili na konečných 3:1. Kluky musíme pochválit ," podotkl Špaček.

Branky: Hranca 2, Souček. Poločas: 2:1. Sestava:  Nečas – Ber, Souček, Vondráček, Jirsa – Procházka, Kopáček, Jirků, Hranca – Píša (64. Hartig), Vejr (69. Franc).

Náchod U15 –  FK Kolín 2:0

V dalším kole zajížděli hráči kategorie U15 do Náchoda, kde však prohráli 0:2.
„Soupeř nám chtěl vrátit porážku z podzimu, a tak nás od začátku utkání tlačil. Ve třetí minutě otevřel skóre po pěkné křídelní akci. Řekl bych, že soupeř měl v úvodu více ze hry. Ve 28. minutě vyrobil hrubou chybu náš stoper, kdy mohl odvrátit míč do autu, místo toho se nechal předběhnout hráčem domácích a pak musel zatáhnout za záchrannou brzdu, když stáhl hráče domácích rukou za dres a po právu uviděl červenou kartu. Do konce první půle se povedlo domácím navýšit náskok na konečných 2:0. Ve druhé půli jsme byli Náchodu  vyrovnaným soupeřem, ale na skóre se již nic nezměnilo. Chtěl bych za druhý poločas kluky pochválit, zvláště vyzvednout výkon Patrika Jirků. Dále bych chtěl poděkovat hráčům ročníku 99, kteří nám v tomto utkání pomohli," uvedl Luděk Špaček.

Sestava: Nečas – Jirsa, Vondráček, Souček (42. Exner), Ber –  Kopáček (64. O. Novák), Jirků, Vejr, Procházka – Franc (36. Hobík), Píša (64. Matějka). Poločas: 2:0.

FK Kolín U14 – Cidlina 2:1

Stejně jako jejich starší kolegové, tak i hráči čtrnáctky si v dohrávce vedli výborně. Cidlinu nakonec po boji porazili.
„Kluci odehráli jedno z nejlepších utkání. Hráli líbivý kombinační fotbal se spoustou nádherných akcí a soupeře jasně přehrávali. Jediný problém byl v tom, že místo toho, abychom vedli o čtyři nebo pět gólů, přišla v posledních vteřinách první půle ojedinělá akce soupeře a tu proměnil. Klukům jsem v poločasové přestávce řekl, že stále věřím ve výhru, pokud budou hrát stejným způsobem a stále se tlačit k soupeřově brance. Což opět plnili a přišla i kýžená branka, kdy Standa Rosendorf utekl po levé straně a bodlem přes vybíhajícího gólmana zavěsil pod břevno. Snažili jsme se stále stejně rozhodnout o výsledku utkání, ale když už to vypadalo na konečnou remízu, přišel faul soupeře na půlce hřiště, všichni naši hráči se seběhli do pokutového území, kam směřoval dlouhý nákop a ve skrumáži si hosté nešťastně tečovali míč do vlastní sítě. V tomto utkání jsem naprosto přesvědčen, že jsme si vítězství zasloužili a byl jsem nesmírně rád, že kluci předváděli po celé utkání nádhernou hru. Všichni zaslouží pochvalu, ale přesto bych vyzdvihl hráče Matěje Nováka, který neprohrál jediný vzdušný souboj a hrou hlavou byl stoprocentní," uvedl trenér Radek Pařez.

Branky: Rosendorf, vlastní. Poločas: 0:1. Sestava: Barták – Bukač, M. Novák, Exner, Drobný – Rosendorf, Nekolný, O. Novák, Mužík – Hobík (70. Korbelář), Matějka (69. Havlíček).

Náchod U14 – FK Kolín 2:4

Bojovnost všech hráčů, střelecká pohoda Stanislava Rosendorfa a po delší době slušný výkon brankáře Křížka. To byly rozhodující momenty utkání.
„Jsem nesmírně rád, že i na půdě soupeře jsme potvrdili zlepšující se herní kvalitu 
z předcházejících zápasů a kluci si utvrdili ve svých myšlenkách, že se dá hrát s jakýmkoliv soupeřem," konstatoval Radek Pařez.

„V týmu je cítit bojovný duch, odhodlání se o výsledek poprat, už to není takové ustrašené, bojácné a odevzdané, jako tomu bylo na podzim. Je vidět, že po každém vydařeném zápase klukům stoupá sebevědomí, což je v této věkové kategorii nesmírně důležité. Doufám, že v předváděné hře budeme pokračovat i nadále a že se budeme hrou stále bavit a budeme i dalším mužstvům důstojným soupeřem," dodal.

Branky: Rosendorf 4. Poločas: 0:2. Sestava: Křížek – Bukač, M. Novák, Exner, Drobný – Rosendorf, Nekolný, O. Novák, Mužík (70. Sýkora) – Hobík (69. Havlíček), Matějka (65. Korbelář).