„Na zápas s posledním mužstvem tabulky bychom měli hned zapomenout, protože jsme se místo kombinační hry přizpůsobili  nakopávání  míčů tak, jak to prováděl soupeř. Proto také naše předvedená hra vypadala," uvedl vedoucí mužstva Petr Hejduk.

„Navíc si všichni naši hráči mysleli, že se soupeř porazí sám. A ještě se nám navíc v zápase vůbec nedařili přihrávky. Místo toho, abychom hru zrychlili a zjednodušili,  jsme hru zpomalovali. Soupeř ve druhém poločase využil našich chyb a zmatků v obraně a zaslouženě zvítězil, ač se mi to neříká lehce," dodal sklesle Hejduk.

Kolínu patří v průběžné tabulce České ligy předposlední jedenáctá příčka. Tu si může ale v sobotu vylepšit. Od 9 hodin hraje v Chrudimi, která má o bod víc.

Sestava: Krob – Jehlička, Hoření, Pánek, Bím  – Záhora, Zelenka, Vlášek, Vacka  – Pokorný, Řehák. Střídali: Bubla, Novotný, Chadraba, Veselý.

Penalty se jim staly osudné

Podstatně lépe se dařilo hráčům kategorie U14. Ti se stejným soupeřem uhráli doma remízu 1:1. Na penalty pak však prohráli 5:6. „Hráči této kategorie na rozdíl od U 15 hráli hezký kombinační fotbal se spoustou šancí na obou stranách," podotkl vedoucí mužstva Petr Hejduk.

„V prvním poločase jsme se ujali zaslouženého vedení a nadále hráli kombinační fotbal. Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Po zákroku na našeho hráče jsme přesto pár minut před koncem mohli zvýšit z penalty. Trefili jsme ale pouze tyč a zde platilo známé pravidlo nedáš – dostaneš. Soupeř při závěrečném náporu hlavou vyrovnal. A šlo se na loterii pokutových kopů, kde  jsme bohužel prohráli," posteskl si Hejduk.

Kolín se ziskem jednoho bodu krčí na jedenácté pozici. 
O další mistrovské body bude bojovat v sobotu od 10.45 hodin v Chrudimi.

Branka: Šín. Poločas: 1:0.

Sestava: Folop – Suchý, Machurka, Šulc, Vejdělek – Dunka, Šimurda, Šín, Novotný –  Juřica, Jedlička. Střídali: Bukač, Moravec, Huleš.

Derby po boji vyhráli

První mistrovský zápas a hned derby. Takové bylo menu pro mladé fotbalisty Kolína (U13). Ti se na úvod nové sezony utkali s Čáslaví. V nervydrásající koncovce nakonec měli lepší mušku a vyhráli 7:5. „Soupeři jsme měli co vracet, protože jsme s ním měli v loňské sezoně negativní bilanci," uvedl asistent Miloš Vrkota.

„Myslím si, že s předvedeným výkonem v utkání můžeme být spokojeni. Kluci předvedli jak své čistě fotbalové kvality, tak bojovnost a nasazení. Naše vítězství je zasloužené, tentokrát jsme byli celkově o něco málo lepší než soupeř. Před utkáním jsme provedli několik změn ve složení jednotlivých týmů. Některé se podařily více, některé méně. Do dalších utkání nás ještě pár změn čeká a snad se nám podaří doplnit kádr do finální sezónní podoby a obě sestavy tak posilnit," dodal Miloš Vrkota.
Další utkání hraje Kolín 
v neděli od 10 hodin v Hradci Králové.

Branky: Chábera 3, Snížek, Baloun, Vilím, Konyvka. Poločas: 4:2.

Sestava A: Novák – Batelka, Záhora, Klas, Snížek, Vondráček, Nykodým, Kroupa, Bína.

Sestava B: Čábelka – Pokorný, Baloun, Čáp, Vilím, Švára, Němec, Chábera, Konyvka.