FK Kolín U19 – Olympia Hradec Králové 2:2

„Dnešní utkání mělo pro nás takový význam, že se jednalo o zápas podzimu a že se de facto hrálo proti Hradeckému béčku. Od první minuty se hrál rychlý fotbal. Po opatrném úvodu jsme převzali taktovku, byli aktivnější, drželi víc míč, lépe se pohybovali, hrál vysoký presink a hosté měli problémy," uvedl asistent Jaroslav Havrda.

„Bohužel, jak to u nás bývá zvykem, vytvářeli jsme si šance, které neproměňujeme. Potom nastala kritická situace a my zbytečně inkasovali ve dvou případech, gól do šatny a hned na začátku druhé půle. My ale nesložili zbraně, stále jsme pokračovali v nastoleném tempu a v 58. minutě snížili Veselým, který se krásně trefil z hranice vápna. Od té doby se hrálo jen na jednu branku. Vytvářeli jsme si šanci za šancí a odměnou nám bylo vyrovnání v poslední minutě  z kopačky Ondry Martínka," podotkl Havrda.

„Musím uznat, že Hradec určitě kvalitu měl, to beze sporu, ale od jednoho z vedoucích týmů jsem čekal určitě více a ne to, že zalezou na svoji půli a budou se jen bránit. Tohle mi hlava nebere a zároveň před kluky smekám, i přesto, že se ocitli v kritické situaci, opětovně ukázali týmový charakter a dokázali si, že můžou hrát na špici soutěže a je nutno uznat, že kdyby se nás dnes drželo více štěstí, vyhráli bychom, neboť jsme během střetnutí neproměnili několik šancí a ještě trefili tyč a břevno," dodal Havrda.

Branky: 58. Veselý, 90. O. Martínek. Poločas: 0:1. Sestava: Dědek – Jonáš (50. Bora),  Herčík, Nekvinda, Daněk – Kubánek, Veselý, Štukhejl,  Linhart – O. Martínek, D. Martínek (70. Hubáček).

FK Kolín U16 – FK Pardubice 1:4

„V posledním utkání jsme přivítali celek Pardubic. Ten měl první poločas územní převahu a ze začátku dvě velké šance, které chytil, dnes výborně chytající náš brankář. Soupeř šel spravedlivě do vedení. My měli možnost ohrozit branku soupeře především ze standardních situací.  Ve druhém poločase soupeř výrazně polevil z herního tempa, čehož jsme bohužel nedokázali více využít. Soupeř šel do vedení, pravděpodobně ze situace, kdy hráč soupeře těžil z ofsajdového postavení, kdy si sběhl pro balon od brankové čáry. My srovnali po rychlém protiútoku, kdy se trefil přesně k tyči Aleš Jehlička. Pak jsme mohli jít do vedení ze standardní situace, ale Jakub Lacina v dobrém postavení přestřelil branku. Soupeř se následně lacino dostal k dalším dvěma brankám a rozhodl o výsledku utkání," popsal klíčové okamžiky utkání trenér Vít Caudr.

„Je velká škoda, že jsme se více nevybičovali za stavu 1:2 k většímu úsilí. Určitě jsme mohli utkání srovnat. Místo toho jsme udělali zbytečné chyby a nechali si dát laciné branky. Je však potřeba říci, že především v prvním poločas byl soupeř jednoznačně lepší a vyhrát si zasloužil," uznal Caudr.

„Nyní nás čeká náročná práce v zimní přípravě. Hráči i já máme zadané úkoly, které by měli vést k daleko lepším výkonům, než jsme podávali na podzim. Věřím, že se nám podaří mužstvo posílit a dobře potrénovat," dodal.

Branka: Jehlička. Poločas: 0:1. Sestava: Terč – Lacina (48. Chocholáč), Jelínek, Šamša, Potůček – Klatka, Skořepa – Karban, Jehlička, Kainar – Hanzl.