„Z pohledu Kolína se určitě jedná o neúspěšnou polovinu sezony. Myslím, že si funkcionáři i fanoušci představovali Kolín trošku v jiných patrech tabulky, než momentálně je. Jinak musím říci, že tato polovina soutěže byla hodně náročná," uvedl trenér Tomáš Staněk.

Kolín skončil na 14 místě. To asi není pozice, která by se klubovému vedení i vám líbila. Přesto, není to odraz kvality kádru?
Určitě kvalita kádru zde svou roli sehrává. Také ale ostatní vnitřní a vnější vlivy a šířka kádru. Jsou to spojené nádoby. Přičemž když se poměr nesprávně „sejde", je z toho čtrnácté místo v polovině soutěže.

Dá se předpokládat, že dojde 
k nějakým změnám? A případně na jakých postech?
Tým chceme doplnit a zvýšit tak konkurenceschopnost. Ale také proto, že třetí liga má letos dvacet účastníků, to je devatenáct zápasů za půl sezony a Kolín většinu utkání absolvoval ve čtrnácti hráčích, kteří k tomu ještě chodí do práce a do škol. Co se týče postů, tak bych tuto otázku ještě nechal otevřenou, protože v těchto dnech jednáme 
s hráči o dalším působení 
v Kolíně.

Co udělat proto, aby byly výsledky na jaře lepší?
Vhodně kádr doplnit a stále dobře trénovat.

Hodně vás trápila ofenziva. 
V 19 zápasech jste nastříleli pouze 22 gólů a v tomto hodnocení jste byli pátí nejhorší…
Pravdou je, že jsme na to dojeli v utkáních například 
v Čáslavi, kde jsme jen za první poločas neproměnili tři gólové situace a pak jsme za ně pykali obdrženým gólem. Nebo i s Benešovem, se kterým jsme sice hráli hodně mizerně, ale před obdrženým gólem jsme tam měli tisíci procentní gólovku, kterou jsme zazdili.

Tuto nelichotivou bilanci vám měl pomoct vylepšit navrátilec Štoček, ten však těch branek taky moc nedal. Jak hodnotíte jeho výkony?
Asi ani on si nepředstavoval, že dá v Kolíně jen tři góly. Já ale musím říci, že dal důležité góly s Chrudimí, Královým Dvorem a Vltavínem. 
Z tohoto úhlu pohledu Honzův přínos hodnotím kladně. I když jeho výkony v některých zápasech bych očekával na vyšší úrovni. Bohužel Honza procházel v poslední době těžkým obdobím jak zdravotně, tak fotbalově. Já jsem přesvědčen, že když kvalitně potrénuje a bude se zase soustředit na fotbal jako na hru, tak bude stále na třetí ligu nadstandardním útočníkem a góly dávat zase bude.

Který z hráčů vás potěšil a naopak zklamal?
Nikdo mě nějak výrazněji nezklamal a potěšili mě hráči výkonem a vítězstvím nad Vltavínem.

Na domácím hřišti se Kolínu moc nedařilo. Z devíti zápasů čtyři prohrál. Ani venku to nebyla žádná hitparáda. Z deseti duelů pouze tři výhry. Kde byl podle vás zakopaný pes?
Když budu hodnotit část sezony, kdy jsem u týmu já, bylo to právě o neproměňování gólových situací. Ale když se dnes kouknu na tabulku pravdy, tak v ní Kolín má – 1 bod, což není zase až tak velká tragédie.

Vy jste mužstvo přebíral po devátém kole po odvolaném Ladislavu Bobkovi. Mužstvo získalo do té doby 10 bodů. Za vašeho působení zbylých 16. Je to alespoň částečná vzpruha do další práce?
Když jsem přišel do Kolína, dostali jsme za úkol mít po podzimu minimálně 25 bodů. Momentálně máme 26 bod. Vzpruhou bylo především vítězství na Vltavíně. Myslím si, že toto vítězství je pro nás povzbuzení do další práce.

Pro někoho mohlo být vaše angažování překvapením. Přece jenom jste působil v nižších soutěžích. Přemýšlel jste nad nabídkou dlouho?
Život je plný překvapení. Nad nabídkou jsem nepřemýšlel a přijal jsem ji. Za poslední čtyři roky jsem měl 
v Úvalech několik nabídek do vyšší soutěže, dokonce i do druhé ligy, ale nabídka Kolína pro mne byla zajímavá vzhledem k dalšímu rozvoji, a jsem rád, že se vedení takto rozhodlo. Udělám vše pro to, aby to pro ně bylo správné rozhodnutí.

Přišel jste z Úval, které byly v té době poslední v divizi. To také není obvyklá situace. Co podle vás rozhodlo, že jste se stal trenérem Kolína?
Za práci v Úvalech se stydět nemusím. Přišel jsem tam do krajského přeboru a dnes jsou stabilním týmem v divizi, přičemž jsme nastavili proměnu kádru ve skromných podmínkách. Myslím, že pro mne rozhodla koncepční činnost a dlouhodobá práce u mládeže.

Kolínské prostředí jste znal 
z dřívějšího působení u dorostu. Jaký byl návrat?
Připadá mi, jako by to bylo včera, co jsem odešel. Moc se toho za ta léta nezměnilo.

U dorostu jste působil společně s Jindřichem Trpišovským. Ten nyní úspěšně vede Liberec. Jste stále ve spojení?
Ano, s Jindrou jsme stále ve spojení. Prošli jsme spolu velký kus fotbalové cesty. Fandím mu.

On je v lize, vy ve třetí. Jaké jsou vaše ambice? Pokukujete také po patrech nejvyšších?
Moje největší ambice momentálně je uspět s Kolínem. Samozřejmě, že když se člověk dá na trenéřinu, tak by chtěl trénovat co nejvýše.

Přibližte cestu, když jste z Kolína odcházel a zase do něj přišel. Kde jste všude trenérsky působil?
Z Kolína jsem odešel k U16 do Sparty kde jsem s Jindrou Trpišovským působil dva roky. Poté následoval dorost Bohemians 1905, kde jsem byl půl roku. Dále Hradišťko 
v krajském přeboru mužů, pak Viktorka Žižkov B ve třetí lize a nakonec Úvaly.

Kdy začínáte zimní přípravu a co bude její náplní? Na co se vaši svěřenci mohou těšit?
Přípravu začínáme 6. ledna. Budeme se připravovat 
v domácích podmínkách a máme nasmlouvaná přípravná utkání také na domácím hřišti. První utkání však hrajeme venku a to se Slavií Praha.