FK Kolín - Králův Dvůr 2:1

„Fotbal je někdy pro někoho krutý, pro nás byl ale dneska šťastný a jsem samozřejmě rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Ukázala se výjimečnost Jirky Štajnera, který dal dva góly," řekl po utkání trenér Kolína Radim Nečas.

„Na Štajnera žádná speciální taktika nebyla. Jenom jsem hráče upozorňoval, že je to na tuto soutěž nadstandardní hráč. Věděli jsme, že dovede dobře přihrát, zakončit. Měli jsme z něj přirozený respekt," uvedl trenér Králova Dvora Ladislav Bobek.

Kolín se dlouho proti dobře bránícímu soupeři nemohl prosadit. Ze začátku to dvakrát zkoušel kapitán Štoček, ani jednou úspěšný nebyl. Při prvním pokusu se jeho hlavička z dobré pozice nevešla ani mezi tři tyče, při druhém pokusu mu radost překazil na brankové čáře stojící Kraus.

Už se zdálo, že se půjde do kabin na bezbrankového stavu. V závěru první půle však podnikli domácí jednu z posledních akcí. Po trestném kopu Michala Sedláčka se k odraženému míči dostal Jiří Štajner a uklidil ho do sítě. „Když se to umí, tak to je paráda," komentoval jeho přesné zakončení přihlížející kouč Ratboře Vladimír Pěkný.

Zatímco v první půli se víc do zakončení tlačili hráči Kolína, po změně stran to bylo přesně naopak. První varování ještě gólové nebylo. Bývalý hráč Žižkova Jiří Sabou mířil hlavou vedle. V 65. minutě už bylo s domácími zle. Po trestném kopu Petra se ve skrumáži nejlépe orientoval Dušek a vyrovnal.

Jenomže to nebylo ze strany hostů vše. Otočit vývoj na svoji stranu mohli patnáct minut před koncem. Proti ráně Duška ale gólman Čižinský vytáhl skvělý zákrok, podobně si vedl o pár vteřin později při pokusu Soldáta.

Nedáš – dostaneš. Přesně to platilo v tomto zápase. Nešporův pokus z hranice vápna sice ještě díky pohotovému zákroku jednoho z obránců brankou neskončil, třetí minuta nastavení se pro Králův Dvůr stala pohromou. K míči se dostal do té doby nevýrazný Štajner, předvedl parádní slalom s přesným zakončením. Zatímco na jedné straně vytryskl gejzír radosti, na druhé velký smutek. Kolín se díky vítězství udržel na čele třetí ligy.

„Mužstvo musím pochválit za bojovnost, že hrálo až do konce a že to zlomilo. Naši hráči byli odměněni potleskem, což se tady moc nevidí. Vyhráli jsme a chceme se držet samozřejmě co nejdéle nahoře," podotkl Radim Nečas.

„Rozhodující byl zákrok Čižinského, který vychytal hosty, kteří hráli velice dobře, hlavně druhý poločas," dodal Nečas.

„S výsledkem spokojený nejsem. Navíc když dostaneme branku v poslední minutě. I kdybychom ten míč měli odkopnout na vedlejší hřiště, tak jsme to měli uhrát," hlesl Ladislav Bobek.

„První gól jsem jim připravili taky sami, takže jsme soupeře dostali na koně my. Nejdřív špatným odkopem a pak v závěru jsme tam chtěli řešit situaci fotbalově. Je to škoda, protože si myslím, že za druhou půli jsme si zasloužili minimálně remízu. Měli jsme tam dvě gólovky, které jsme neproměnili. Fotbal je prostě takový," dodal Bobek.

Branky: 43. a 90 (+3). Štajner – 65. Dušek. Rozhodčí: Paták. ŽK: Jelínek – Procházka, Soldát, Dušek. Diváci: 270. Poločas: 1:0.
Kolín: Čižinský – R. Biško, J. Biško, Janíček, Nešpor – Marek Sedláček (68. Čapek), Jelínek (86. Horák), Michal Sedláček, Stejskal – Štajner, Štoček.