Splnění podzimního cíle a k tomu bodový rekord. Takže v Tuchorazi máte za sebou určitě vydařenou polovinu soutěže. Vládne tedy v klubu s tímto výsledkem spokojenost?

Před začátkem sezony 2015 – 2016 byl pro mne dán jasný cíl a to umístit se do pátého místa v tabulce. To se nám podařilo s třešničkou na dortu a to klubovým rekordem dvacet osm bodů. Určitě jsem spokojen, ale nesmíme usnout na vavřínech a pracovat na pažitu jako doposud. Rekord se na rozlučce oslavil jak se patří a i mě to něco stálo.

Kde vy osobně vidíte nejvýraznější rozdíly mezi podzimem 2014 a 2015?

Pro mě osobně jsou rozdíly velké. Na podzim 2014 jsem přebíral tým v nelehké situaci po rezignaci trenéra. V tuto dobu se tým nacházel ve spodních patrech tabulky a pro mne to nebyla lehká situace. Když jsem byl jmenován trenérem, tak cíl byl jasný a to zachránit soutěž. Podzim 2015 byl odlišný od toho předešlého. Hned z počátku nás čekal těžký los, první utkání jsme odjížděly na horkou půdu Sokolče. V tomto utkání se nám dařilo a sahali jsme po vítězství, ale nakonec utkání skončilo 0:0 a v penaltách jsme neměli to potřebné štěstí. Po tomto utkání jsem u týmu podvědomě cítil velkou sílu a věřil jsem, že budeme bojovat o špičku tabulky.

Můžete se pyšnit druhou nejlepší obranou ve skupině. Dokonce jste v osmi zápasech ze třinácti dokázali udržet nulu. K tomu jistě přispívá i stabilní obranná čtveřice, které chrání záda nestárnoucí opora týmu brankář Ladislav Macho. Věnujete defenzivním nácvikům pozornost i na tréninku, nebo je to výsledek zkušeností a sehranosti hráčů?

Velké díky patří vedení klubu, že posílilo na místech, která jsem potřeboval. Naše obranná čtveřice se stabilizovala a pracuje velice dobře. Velkou zásluhu na tom samozřejmě má naše velká osobnost a ikona tuchorazského fotbalu Láďa Macho. Pro mě je to velká čest dirigovat obranu před někým jako je Láďa. Machy mě a myslím si i kluky. moc naučil a ještě naučí. Tímto mu přeji pevné zdraví a ještě hodně vychytaných nul. Defenzivní část nacvičujeme podle toho, co nás čeká za soupeře a jak mám soupeře přečteného. Pak se k tomu přidá zkušenost starších hráčů a výsledek je na světě.

Kde jste viděl silné stránky vašeho týmu a naopak, na čem je třeba během zimní přípravy zapracovat?

Silné stránky jsou jednoduché, snažíme se pracovat a tahat za jeden provaz jako tým. V zimní přípravě budeme tvrdě pracovat úplně na všem.

Průběh zimní přípravy bývá různorodý. Od nepříliš oblíbeného fyzického drilu přes posilovnu až po herní tréninky s míčem. To vše mnohdy probíhá souběžně s účastí na některém ze zimních turnajů. Jak probíhá zimní příprava v Tuchorazi a kdy začala?

Zimní příprava nám začala 16. ledna a trénujeme třikrát v týdnu. Fyzický dril ani já osobně nemám rád, ale ze zimní fyzičky žijeme pak celé jaro a proto je potřeba tvrdá práce. Po tvrdé práci přijde odměna a to jsou přátelská utkání.

Když se zpětně ohlédnete za uplynulou polovinou soutěže, najde se utkání, se kterým jste byl nespokojen a naopak, které vás ještě teď hřeje?

Samozřejmě nemohu zapomenout na utkání v Zelenči. Toto utkání bylo katastrofální po všech stránkách. Ze zápasu jsme se chtěli ponaučit a rychle na něj zapomenout. Velice kvalitní utkání jsme odehráli na domácím hřišti se slušnou diváckou kulisou s Polepy. Utkání skončilo 0:0 a rozhodovaly penalty, ve kterých jsme získali bod navíc. Penalty nám opět vychytal skvělý Láďa Macho.

První půlrok ostré existence má za sebou i projekt "Fotbalová (R)evoluce" tedy kompletní elektronizace fotbalových agend. Jak jste s touto novinkou po podzimu spokojeni?

Tohle je otázka spíše na vedení klubu. Myslím si, že jsme byli dobře připraveni a vše probíhalo hladce a bez jakýchkoliv problémů.

JAN BŘEČKA