„Porážka nás samozřejmě mrzí, ale musíme to respektovat, protože je to druhá porážka po pětadvaceti soutěžních zápasech. Hodně mrzí, ale i tohle přichází ve fotbale a my se musíme připravit na další utkání a znovu najet na vítěznou vlnu," řekl po utkání zklamaný trenér Kolína Roman Veselý.

Kolín dal o sobě vědět jako první a v 10. minutě předvedl pěknou kombinaci. Stejskal si narazil míč s Michalem Sedláčkem, jeho pokus ale lapil brankář Koubek.

O chvíli později se ke slovu dostávali čím dál častěji hosté. Nejprve se o slovo přihlásil Tomáš Sedláček, jeho provizorní střela z dálky jen těsně minula bránu. O dvě minuty později prostrčil míč Urbanec do uličky Tomáši Sedláčkovi, který však před vybíhajícím gólmanem Čižinským mířil vedle. I třetí pokus Převýšova byl nebezpečný. Výpad dvojice Zec – Tomáš Sedláček hasil až skluzem Jiří Biško. Míč  ukopl do bezpečí.

To bylo pro domácí varování a ti se ještě před přestávkou pokusili o změnu skóre. Boček předvedl rychlý výpad, poslal centr na hranici vápna, kde míč chytře pustil Michal Sedláček, jenomže Čapek prováhal správný moment k zakončení. Obránce mu skluzem srazil míč na rohový kop.

Ještě lepší situaci k zakončení měl Kolín v 52. minutě. Stejskal krásně vyškolil Kouřila, ten ho ve vápně fauloval  a pískala se penalta. K ní se postavil Michal Sedláček, úspěšný ale nebyl. Brankář Koubek mu jeho pokus vystihl.

„Nedáš – dostaneš." Ozvalo se z tribuny. A opravdu to platilo. O sedm minut později domácí obrana zaspala a Kraják dostal mezi třemi obránci spoustu prostoru k zakončení – 0:1.

Kolín se sice snažil alespoň o vyrovnání a prodloužení série, hostující obrana v čele s brankářem Koubkem veškeré pokusy zlikvidovala. Převýšov se tak do letošního ročníku třetí ligy zapíše tím, že se stal týmem, který přerušil spanilou jízdu Kolína. Navíc v jeho hájenství.

„Myslím si, že jsme utkání mohli zvrátit na naší stranu, protože v první půli jsme měli dvě nebo tři stoprocentní šance, na rozdíl od Převýšova, který se představil jako velice pohyblivé mužstvo, posílené hradeckými kluky, takže co se týká přechodové fáze, tak nám dělalo velké problémy, ale nepouštěli jsme je do šance. Naopak jsme to byli my, kdo měl jít do vedení. Bohužel jsme šance neproměnili a když jsme pohrdli i pokutovým kopem na začátku druhého poločasu, ten zápas se nasměroval jinam.  Je to škoda, protože o osudu rozhodla jediná střela Převýšova na branku, ale tak už to ve fotbale bývá. Samozřejmě soupeři musíme pogratulovat za dobře sehrané utkání, protože poprvé na našem stadionu nám soupeř nedovolil vstřelit branku," dodal Roman Veselý.

Kolín - Převýšov 0:1

Branka: 59. Kraják. Rozhodčí: Moník. ŽK: J. Biško – Kouřil, Urbanec, Dvořák. Diváci: 250. Poločas: 0:0.
Kolín: Čižinský – Čapek, J. Biško, Šťastný, Nešpor – Jelínek (74. Hartig), Marek Sedláček (87. Skořepa) – Boček (82. R. Biško), Michal Sedláček, Stejskal (74. Dudka) – Horák (81. Eliáš).