„Tato otázka je na velice dlouhou odpověď, ale řeknu to jen v kostce. V první řadě si nemyslím, že slovo „pouze" je to správné. Divize v Polepech byla opravdu nadstandard a lidé okolo mne, kteří se o to starali, o tom mohou povídat své. Zvažovali jsme všechna pro a proti prakticky celou sezonu a nyní je to již definitivní. Těch důvodů je ale několik, od zázemí, finance až po množství lidí, kteří mají chuť okolo fotbalu dělat," uvedl sportovní ředitel polepského klubu Jaromír Syřínek.

Rozhodnutí to bylo složité. Když jste to říkal hráčům v kabině, jak vám bylo a jaké byly reakce samotných hráčů?
Taková věc se neříká moc dobře, ale hráči to tušili již delší dobu a navíc si myslím, že někteří to přijali s úlevou. Divizní fotbal je hodně o tréninku a naši hráči prostě čtyřikrát týdně trénovat nemohou kvůli práci.

Budou mít Polepy v kategorii dospělých dva týmy nebo jenom jeden?
Toto se rozhodne příští týden, ale já osobně si myslím, že zůstane jen jeden tým.

Do konce soutěže zbývají odehrát tři kola. Vás navíc čeká v neděli derby ve Velimi. Jak budete motivovat hráče, když už nyní vědí, že v soutěži už nebudete v příští sezoně nastupovat?
Podmínky mají stále stejné a to platí i pro poslední tři kola. Je na hráčích, aby se s tím vypořádali a je mi jasné, že to není nic příjemného. Na druhou stranu, vědí o tom již dvě kola a i když neděláme nejlepší výsledky, za přístup musím všem moc poděkovat.

Vy sám odcházíte do Kolína, kde byste se měl podílet jak sponzorsky, tak funkcionářsky. Co od tohoto kroku očekáváte?
Je to pro mne tak trochu krok do neznáma, ale je to i velká výzva a já se na to moc těším. Vše připravuji s Františkem Bílkem (předseda představenstva FK Kolín – pozn. red.) a Janem Balíkem (předseda Sparty Kolín –  pozn. red.) prakticky celou sezonu a myslím ,že názorově jsme stejní, což je pro mne velice důležité. Dalším obrovským plusem je to, že se zmíněným pánům podařilo fotbal v Kolíně oddlužit, za to před nimi smekám. A co od toho očekávám? Chci, aby se v Kolíně hrál dobrý, kombinační fotbal. Moc bych si přál, aby začalo chodit více fanoušků a pro to se pokusím udělat maximum. A kdo ví…, ale to jsou zatím jen sny a ty by si člověk měl nechat pro sebe.

Budete se nadále podílet na chodu polepského klubu nebo ho necháte na pospas?
Polepy? To je moje srdeční záležitost a na pospas je v žádném případě nenechám. Vždy tam byla úžasná parta a tak to určitě zůstane. Navíc se nic dramatického neděje. Jen prostě budou hrát stejní hráči nižší soutěž.

Němec: Sezonu dohrajeme se ctí

Velim - Ještě před pár dny potichu mluvili o postupu do ČFL. Uběhlo ale pár hodin a situace se rapidně otočila. Fotbalisté Velimi končí v divizi a od nové sezony budou hrát I. A třídu.

„Chtěl bych popřát nově se tvořícímu týmu z odchovanců klubu hodně sportovních úspěchů a trenérům pevné nervy při budování nového kolektivu. Osobně si myslím, že se ve Velimi vytvořil nejlepší celek v historii tohoto klubu, který mohl bez problémů hrát horní polovinu ČFL," uvedl trenér Velimi Jaroslav Němec.

Kdy se o tom rozhodlo a jaké jsou důvody, že nepřihlásíte divizi?
Jako trenér jsem se tuto skutečnost dozvěděl na schůzi oddílu v pondělí 28. května, i když jisté indicie jsem měl již od konce dubna. Osobně si myslím, že je to důsledek krize,  která dříve či později postihne více mužstev. Vždyť prakticky celý chod oddílu financoval jediný člověk (Luděk Kostka – pozn. red.),  za což mu patří můj obdiv, že to tak dlouho vydržel.

Když jste to říkal hráčům v kabině, jak vám bylo a jaké byly reakce samotných hráčů?
Hráčům jsem tuto skutečnost oznámil před úterním tréninkem a jejich reakce byla odpovídající této nečekané a nepříjemné zprávě. Úterní trénink nestál za nic.

Velim měla v kategorii dospělých dva týmy. Bude to tak i nadále, nebo se to zredukuje pouze na jeden?
Zda bude mít Velim jeden, nebo dva týmy, již není rozhodující, neboť případný B tým vytvoří velimská garda, která si vystoupením ve třetí nebo čtvrté třídě v okresní soutěži jenom udělá chuť na pivo a zahraje si na hezkém stadionu.

Do konce soutěže zbývají odehrát tři kola, navíc hostíte  v neděli v derby Polepy. Jak budete motivovat hráče, když už nyní vědí, že v soutěži už od příští sezony nebudete nastupovat?
Tato otázka je nejtěžší, neboť jsem se s takovou situací ve své dlouholeté kariéře ještě nesetkal. Myslím si však, že tento kolektiv má zdravé jádro a odehraje zbývající tři zápasy se ctí. O tom jsem pevně přesvědčen.