Výše uvedené tvrzení přišlo po domácí prohře ve 12. kole s lídrem z Nymburka (1:3). Bylo naplněno bezezbytku. Těch bodů bylo nakonec sedm s tím, že v posledním mistrovském zápase roku 2016 to odnesl tým FK Neratovice-Byškovice domácím debaklem 0:5 a tak po patnácti podzimní kolech ve fotbalové divizní skupině B figuruje mužstvo z Kutilky s osmadvaceti body na pátém místě tabulky.

Na vedoucí celek SK Polaban Nymburk ztrácíte po podzimní části dvanáct bodů. Ten odstup mohl být menší, kdyby například nepřišla zmíněná domácí prohra s lídrem soutěže.
Zápas s Nymburkem jsme začali velmi dobře, bohužel jsme se dopustili dvou hrubých chyb a soupeř jich využil. Nebyli jsme horším mužstvem a soupeř má navíc kvalitní kádr. Do mnoha šancí nás nepustil. Byl to určitě vyrovnaný zápas.

Před zahájením tohoto ročníku jste měl osm hráčů mimo hru hlavně kvůli zraněním. Přesto první hořkost porážky jste okusili až v osmém kole na Kladně, kde jste prohráli 0:1. To nebyl vůbec špatný začátek.
Na Kladně jsme odehráli smolný zápas. V prvním poločase jsme si vytvořili dobré šance, které jsme bohužel neproměnili. Jedinou naši chybu pak ve druhém poločase soupeř využil.

Váš momentální kádr je ale hodně vyrovnaný, když se i přes časté zdravotní absence některých hráčů základu držíte v popředí tabulky a dlouho jste se pohybovali dokonce v první trojce.
V první polovině soutěže jsme měli zřejmě o něco slabší soupeře, ale jsem rád, že hráči, kteří dostali šanci, odehráli zápasy velice dobře. Jako například Jakub Skořepa.

Mužstvo „cepujete" společně se synem Zdeňkem, kterého jsme si v minulosti zvykli vidět aktivně při zápasech častěji.
Syn byl opět na začátku sezony zraněný a určitě je pro mančaft lepší, když nastupuje v základní sestavě a ne, když sedí zraněný na lavici.

Jste tým, který v probíhajícím ročníku drží jeden rekord. Ve třetím kole jste doma deklasovali ex nováčka ze Štětí 7:0. Jak na tento zápas vzpomínáte?
Štětí u nás chtělo hrát otevřený fotbal a nám tam spadlo vše, do čeho jsme kopli.

Na podzim jste třikrát prohráli. Na Kladně 0:1, v Úvalech 0:1 a pak doma s Nymburkem 1:3. Která porážka vás mrzí nejvíc?
Nejvíc mě mrzí prohra doma s Nymburkem. Nebyli jsme horší, bohužel jsme oproti soupeři neproměnili šance. I když je pravda, že jsme jich zase tolik neměli.

Jak bude probíhat zimní příprava? Opět se zúčastníte nějakého zimního turnaje?
Bude standardní. To znamená i s tradiční účastí na zimním turnaji na pražském Meteoru.

V průběhu zimní přestávky dochází pravidelně k změnám v hráčském kádru. Jak je to u vás?
V současné době neuvažujeme o odchodu žádných hráčů, ale rádi bychom sehnali dvě mladé posily. Chtěli bychom do budoucna kádr omladit.

Koho favorizujete ve vaší skupině na kandidáta postupu do ČFL?
Pokud se nestane nic neočekávaného, je kandidátem na postup podle mého názoru Nymburk. Má na divizní soutěž kvalitní kádr.

Co si přejete do jarních odvet?
Rád bych, abychom hráli kvalitní fotbal, který by přilákal více diváků.

(Mojmír Strachota mladší)