„Nic z toho by se nedařilo, kdybychom neměli kolem sebe lidi, kteří mnohem raději vytvářejí hodnoty, než by o nich planě hovořili," konstatoval manažer, asistent trenéra Zdeňka Andrlíka, Luboš Holý.

Vstup do jarních odvet, to asi nebyla žádná selanka?
Na Motorletu jsme zahráli velmi dobrý fotbal. Nechybělo mi ze stranu týmu nasazení, herní kvalita a ani srdíčko. Tyhle stimuly však v řadě dalších utkání jsem ale nejen já postrádal.

To patrně neplatilo o Vilémovu, odkud jste přivezli veledůležitý bod?
To byl duel, v němž domácí usilovali o vítězství, nicméně z naší strany to byl jen ten bod.

Hned v následujícím střetnutí se Souší mužstvo prokázalo, že má své nepochybné kvality?
Musíme ale i přiznat, že jsme si v tomto utkání i přes jednoznačnou výhru 4:1 podali i ruku se štěstěnou.

Ovšem utkání s Toužimí nenadchlo. Českobrodští fanoušci otevřeně hovořili o velkém zklamání.?
To mohu potvrdit. Hráči si patrně mysleli, že jim proti předposlednímu celku tabulky půjde všechno samo. Bez potřebného nasazení ! A to se jim vymstilo.

O to větší radost pak všichni měli z výhry 2:1 při středočeském derby SK Úvaly?
Proto, že derby mají předem vystaráno o dramatický náboj. Z mého pohledu to byl jeden ze dvou jarních vrcholů. O lepší výsledek jsme se připravili špatnou koncovkou.

Hodně zlé krve prý nadělalo další derby SK v Litoli?
Škoda. Nezabodovali jsme tam totiž ani po kvalitním výkonu. Hlavně jsme inkasovali po dvou sporných momentech. Měli jsme oprávněné výhrady k výkonu rozhodčího!

A co v odloženém zápase s Lovosicemi?
Zatím co domácím se podařilo vše, do čeho kopli, v našem provedení to bylo přesně naopak.

Velmi dobře jste ovšem vstoupili do utkání se Sokolem Brozany, ale bodů jste se nedočkali. Všechny odvezli hosté. Proč?
Raději bych tento zápas ani nekomentoval. Měli jsme k dobru vedení 2:0, i když soupeř díky trenérovi, vícemistru Evropy 1996 Jiřímu Němcovi, má dobře zvládnutou defenzívu. Do psychiky mužstva však člověk nevidí. Brozanští dokonale využili náš timeout a zvítězili 4:2.

Co laik nepochopí, to bylo vaše překvapivé vítězství na hřišti dnes už třetiligového Meteoru Praha VIII?
To byl jeden z těch zmíněných zápasů, který se nám po všech stránkách vydařil. Potěšila nás i slova uznání tamějších funkcionářů.

Hned na to jste nepochopitelně podlehli 1:4 nováčkovi Neratovice /Byškovice?
Ještě za stavu 1:1 v 69.minutě jsme až příliš bezstarostně otevřeli hru. Nabídli jsme tak soupeři trestuhodný prostor pro brejky. A ten ho s chutí využil.

Kdo viděl další středočeské derby s SK Union Čelákovice, nestačil se především úvodní čtvrthodince divit. Mohli jste třikrát až čtyřikrát inkasovat?
Už jsem naznačil, že psychika je prevít. Tím v žádném případě hráče neomlouvám. Naštěstí jednogólové manko rychle smazali a pak už se jednalo o otázku výše skóre, které jsme nakonec navýšili až na 6:2.

Počítáte v průběhu letní pauzy s nějakými změnami?
Chceme do kabiny přivést tři až čtyři hráče, kteří dokážou celý zápas odjezdit, jak se říká, po zadku.

A co závěrem?
Musím poděkovat realizačnímu týmu. Současně všem obětavcům, kterým není rozvoj českobrodského fotbalu lhostejný. Jak jsem zdůraznil v rozhovoru v minulosti, klademe důraz na mládež a to se nám vyplácí. To je deviza, která má ve fotbale své nezastupitelné místo. Jinak s přípravami na příští sezonu 2013/2014 začínáme v polovině července.

Mojmír STRACHOTA