Slavia Praha – Kolín U19 3:1

V prvním jarním kole byli jediným celkem, který bodoval. Naposledy se jim to ale nepovedlo. Starší dorostenci na Slavii prohráli.

„Nepovedl se nám vstup do utkání, protože jsme inkasovali po standardní situaci již 
v první minutě. Poté nás domácí zatlačili a vytvořili si několik šancí, které díky Frintovi nebo své nemohoucnosti neproměnili. Po dvaceti minutách jsme vyrovnali hru a začali jsme hrozit rychlými výpady, s kterými začali mít domácí problémy. Po jednom
z nich zužitkoval Hubáčkovu přihrávku Veselý. Ve druhém poločase jsme se zaměřili na bezpečnou hru a domácí do vážnější situace nepustili, naopak jsme začali hrozit my a kdybychom lépe řešili finální či předfinální fázi, tak nemuselo zůstat u nerozhodného stavu. Bohužel, jak to v takových zápasech bývá, nepohlídali jsme si konec utkání a pět minut před koncem zbytečně inkasovali," popsal klíčové okamžiky zápasu asistent Jaroslav Havrda.

„Klukům nemůžeme nic vytknout, protože pracovali po celé utkání a vzhledem k tomu, jaké jsme měli problémy  v týdnu nejenom při tréninkovém procesu se zraněnými a nemocnými, ale i před zápasem, kdy jsme cestovali se dvanácti hráči, tak to vůbec špatné nebylo. Bohužel, fotbal se hraje na góly a ty vstřelil soupeř, který i tak projevil svou kvalitu," dodal Havrda.

Branka: 40. Veselý. Poločas: 1:1. Sestava: Frinta – Kafka,  Daněk, Nekvinda, Herčík – Šafranko (60. Šindelář), Veselý, Štukhejl, O. Martínek – Hubáček, D. Martínek.

Sparta Praha – Kolín U17 9:1

Mladí dorostenci zajížděli na půdu Top týmu v oslabené sestavě. A na konečném výsledku to bylo znát. „Bohužel situace v našem týmu, kdy chybí vinou nemocí a zranění osm hráčů, je velmi složitá.
V zápase nám pomohlo šest hráčů ročníku 97 a určitě nezklamali," uvedl trenér Karel Holeček.

„Hodnocení zápasu je velmi složité i vzhledem k tomu, že někteří hráči museli hrát na jiných postech,než jsou zvyklí, ale drtivá většina hráčů ročníku 96 nedala do hry srdce a bez toho nemáme šanci, abychom uhráli přijatelnější výsledek s jakýmkoli týmem 
v této soutěži," dodal Holeček.

Branka: Bláha. Poločas: 3:0. Sestava: L. Kmoch (40. Chaloupka) – Adámek, Bláha (35. Klatka), Moravec – D. Kmoch, Jehlička (35. Paclík, 60. Karban), Matěj (50. Šamša), Vejr (40. Lacina), Bílý – Jedlička.

Sparta Praha – Kolín U16 10:0

„Proti elitnímu mužstvu dané věkové kategorie, které má ve svém středu několik hráčů, kteří již nastoupili za reprezentační mužstvo, jsme odehráli další mistrovské utkání. Stejně jako v minulém utkání jsme museli výrazně doplnit kategorii U17, kde aktuálně chybí kvůli nemoci a zranění osm lidí. To znamená, že příprava na utkání nebyla ideální," řekl na úvod hodnocení trenér Vít Caudr.

„Spartu jsme dostali na koně v 10. minutě, kdy jsme udělali velkou chybu v rozehrávce, kterou soupeř proměnil. Od té doby Spartě narostla křídla a hrála opravdu velmi dobře. Nejvíce byl vidět syn Martina Haška, který se skvěle prosazoval v situacích jeden na jednoho. Poločasové manko uzavřeli domácí z přímého kopu, skvělou ranou do horního rohu naší branky. Z druhého poločasu jsme měli veliké obavy, jak naši hráči udrží koncentraci a přístup k utkání, zvláště, kdy některým musely zákonitě dojít síly. Začátek poločasu se nám nevyvedl, kdy jsme obdrželi další dvě laciné branky. Nevypadalo to 
s námi příliš dobře, ale po vystřídání se naši hráči zvedli a utkání dohráli se ctí a velmi slušně. Dostali jsme se do jedné velké příležitosti a do dalších náznaků šancí. Soupeř nás obdaroval ještě třemi brankami a stanovil tak pro nás nelichotivé skóre," podotkl Caudr.

„Ač jsme udělali některé chyby, kterým je třeba se do budoucna vyvarovat, je potřeba uznat vysokou kvalitu Sparty, která byla nad naše reálné možnosti. Naopak já většinu hráčů pochválil. Co bych především vyzdvihl, tak to, že si vzali k srdci slova o učebním procesu, to znamená, že příliš nehleděli na výši skóre a pracovali podobně za každé změny skóre. Pouze bych upozornil na menší agresivitu našich hráčů, kteří jsou až příliš hodní, což nám ukázalo i minulé utkání," konstatoval Caudr.

„Rád bych pochválil všechny hráče, kteří zasáhli do předchozího utkání kategorie U17. Věřím, že hráčům utkání ukázalo, jak je třeba na sobě pracovat, aby se co nejvíce přiblížili k výkonnosti domácích hráčů. Cesta vede přes velkou píli v tréninkovém procesu, ať už je to docházka, nebo přístup," uzavřel Caudr.

Poločas: 5:0. Sestava: Hartig – Karban, Hanzl, Jelínek,  Šamša (47. Bejlovec) – Klatka,   Skořepa, Bělina (45. Lacina),  Jehlička – Kainar, Zápotocký (63. Paclík).