Domácí fotbalisté hosty zaskočili už v sedmé minutě. Polepy zahrávaly trestný kop od postranní čáry a Kalivoda dostal hodně času i prostoru k zakončení. Po více než půlhodině to už bylo o dvě branky. Agilní Javorek nabil Müllerovi a ten se trefil parádně do šibenice. Jeho rána byla opravdu výstavní – 2:0.

Zbytek prvního poločasu se už dohrál bez většího vzrušení. Hosté pořádnou vyloženou šanci neměli.

Kdo čekal po poločase nápor hostí, musel být zklamán. A to hlavně proto, že domácí dali po necelých třech minutách třetí branku. Trefil se nováček v polepském dresu Hejduk. Hotovo, vymalováno…

Pak se prosadil ještě nejlepší hráč zápasu Javorek, čímž podtrhl svůj výborný výkon. Od té doby domácí polevili, začali střídat a hra se vyrovnala. Ale měli i další šance. Branka už padla jen jedna. A tu dal hostující Billý.

„Nám se podařilo v prvním poločase dát dvě branky, které se ukázaly jako hodně důležité a asi rozhodující. Ve druhé půli jsme přidali ze začátku další dvě branky a ten zápas byl v podstatě rozhodnutý. Poděbrady mají dobré mužstvo a proto jsem rád, že jsme utkání zvládli," řekl po utkání trenér Polep Bohuslav Mokříž.

„Utkání bylo hodně bojovné, na druhou stranu ale i fotbalové. Na tuto soutěž mělo velkou kvalitu. Jenom škoda, že hned v prvním kole se střetly první dva týmy. Ono totiž není po zimní přípravě jednoduché, když je důležitý zápas hned v úvodu. A to se potvrdilo," dodal Mokříž.

„Dostali jsme pořádnou facku a pořádnou lekci. Soupeř nás jednoznačně přehrál. Bohužel jsme brzy inkasovali, a to se asi na našem výkonu podepsalo. Polepy trestaly naše chyby a my musíme být ještě rádi, že jsme neprohráli vyšším rozdílem. Musíme na porážku rychle zapomenout a jít dál," uvedl po utkání asistent poděbradského trenéra Miroslav Dolejš.

Přestože jsou Polepy lídrem soutěže, došlo v jejich kádru přes zimní pauzu k několika změnám.

„Přišel k nám Hejduk, který naposledy hrál v Býchorech, ale je to hráč Veletova. Dále Michal Macháček, což je hráč Peček, a Matěj Linhart z FK Kolín. Všichni tito tři hráči nastoupili v základu a ukázali, že mají velkou kvalitu, což dokazovali už v přípravě. Pak máme v kádru ještě dva hokejisty – Sejpala a Zumra. Posledním nováčkem je Daniel Stojka ze Třech Dvorů, bohužel ten dnes do zápasu nemohl nastoupit, protože je tři týdny zraněný," objasnil Mokříž.

Branky: 7. Kalivoda, 32. Müller, 48. Hejduk, 56. Javorek – 73. Billý. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:4. Diváci: 180. Poločas: 2:0.

Polepy: Černý – Vaňkát (60. Dittrich), Suchánek (75. Zelenka), Kalivoda, Rak – Macháček (72. Sejpal), Kmoch (66. Slezák), Müller, Hejduk (81. Zumr) – Linhart, Javorek.

Bohemia Poděbrady: Václavík – Bobek, Jan Suchánek (86. Tomek), Billý (86. Brtna), Voříšek – Hruška (46. Polák), Rulc, Brabec, Kubánek (86. Poděbradský) – Tůma (83. Krejčík), Martínek.