O pohár 17. listopadu ale bojovalo hned sedm týmů. Českobroďáci totiž tentokrát postavili hned dva týmy – vedle nejstarších žáků bojovalo i mužstvo benjamínků. „Bavilo mě dívat se na to naše béčko. Jsou to děti z první až třetí třídy, někteří s tím fotbalem vlastně teprve začínají, a i když to nebyl úplně taktický výkon, tak bylo vidět, jakou mají obrovskou chuť," rozpovídal se učitel a českobrodský trenér Pavel Šeda.

Tentokrát se v Českém Brodě střetla mužstva z Býchor, Peček, Kouřimi, Kolína, Kostelce nad Černými lesy a samozřejmě také dva týmy domácího Českého Brodu.

„Turnaj pořádáme, abychom dětem zdůraznili důležitost těchto událostí našich dějin v rámci jejich oblíbených sportovních aktivit," řekla ředitelka Základní školy a Praktické školy v Českém Brodě Marie Šnajdrová.

Turnaj je ve škole už tradicí. „Letos jsme pořádali už třináctý ročník," počítal hlavní pořadatel turnaje a českobrodský učitel Jaroslav Kulich.

Hrálo se systémem každý 
s každým. Na hru fair play dohlíželi rozhodčí z řad studentů nedalekého gymnázia.

Áčko Českobroďáků ve čtyřech zápasech nastřílelo celkem 32 branek. „Kluci hodně trénovali. Myslím, že tam máme také hodně nadějné fotbalisty a ti asi strhli i ty ostatní," hodnotil Pavel Šeda.

Tým pod jeho vedením převálcoval i odvěké rivaly z Býchor nebo Kolína. Právě Kolín se podařilo českobrodskému týmu zdolat ve finále.

(Denisa Kottová)