„Přestože přijel aktuálně druhý tým tabulky, my jsme se ho nezalekli a poctivým, zodpovědným bráněním jsme ho nepouštěli do žádných šancí a sami jsme se snažili o nebezpečné protiútoky. I když většina našich akcí končila nedotažených, tak jsme si vytvořili alespoň několik standardních situací, ze kterých jsme vytěžili první dvě branky. Nejprve výborně zahraný rohový kop Standou Rosendorfem doklepával do branky Ondra Salva a ve druhém poločase opět z rohového kopu Tomáš Exner hlavou zvyšoval naše vedení na 2:0. Po této brance soupeř otevřel hru, což nám vyhovovalo k podnikání rychlých protiútoků, ze kterých zvýšil nejprve Standa Rosendorf po přihrávce Ondry Richtra na 3:0, a když zvýšil po vynikající individuální akci po přihrávce Matese Vojtíška Vojta Uher na 4:0, bylo rozhodnuto. Hned po rozehrání soupeř sice využil našeho jediného zaváhání při jinak dnes spolehlivě pracující defenzivě, ale jinak jsme soupeři už nic nedovolili a připsali si cenné vítězství," uvedl asistent Petr Káninský.

Kolín je po osmi kolech na sedmém místě. O další body bude bojovat v sobotu na hřišti Motorletu Praha.

Branky: 19. Salva, 61. Exner, 70. Rosendorf, 76. Uher – 78. Šimurda. Poločas: 1:0.
Sestava: Foršt – Mužík, Exner, O. Novák, Bukač – Salva, Nekolný, Ceral (70. Vojtíšek) – Uher, Rosendorf, Matějka (59. Richter).

Rozhodl první poločas

Zápas měli dobře rozehraný. Brzy se dostali do vedení, to však neudrželi. Proto fotbaloví mladší dorostenci Kolína nestačili na Ústí nad Labem a prohráli 1:2.

„Utkání s Ústím bylo z pohledu našeho herního výkonu utkáním naprosto dvou odlišných poločasů. Sice jsme v šesté minutě otevřeli skóre a šli jsme do vedení po skvěle zahraném přímém kopu našeho střelce Zelenky, ale to bylo 
z naší strany v první půli všechno. Soupeř nás po inkasované brance doslova zatlačil na naši polovinu a valil na nás jeden útok za druhým. Obránci hráli pod velkým tlakem, a tak začaly přicházet obrovské chyby v podobě nedůrazného bránění a obsazování soupeře v našem pokutovém území. Důsledkem toho byly dvě inkasované branky v naší síti a otočení zápasu ve prospěch soupeře, který měl ještě další nevyužité příležitosti 
k navýšení skóre," konstatoval trenér Vladimír Zeman.

„Do druhé půle jsme udělali v sestavě řadu změn, hráče jsme na různých postech prohodili a čekali, co to udělá. Ihned se to ukázalo jako dobrá varianta. Se soupeřem jsme srovnali krok a hráli vyrovnanou partii ve středu hřiště. I přesto si ústečtí hráči vypracovávali více příležitostí a ve vápně i před ním byli daleko nebezpečnější," podotkl Zeman.

V tomto duchu se nesl celý druhý poločas a o to víc po utkání domácí hráče mrzelo, že v posledních deseti minutách neproměnili dvě stoprocentní šance, kdy se sami před gólmanem ocitli Nývlt a Motejzík.

„Řada hráčů si tentokrát sáhla až na dno svých sil. Pokud se ale chceme rovnat 
s takto kvalitními soupeři, tak po zadku musejí jezdit všichni," zdůraznil Zeman.

Kolín je se ziskem 14 bodů na sedmém místě. To se bude 
v sobotu snažit vylepšit. Ale bude to mít těžké. Hraje na půdě třetího Motorletu Praha.

Branky: 6. Zelenka – 9. Sedláček, 18. Vondryska. Poločas: 1:2.
Sestava: Krob – Vacka, T. Trnečka, Hoření, Motejzík – Vlášek, D. Zbořil, P. Zbořil (Pelikán), Nývlt – Zelenka, J. Trnečka.