„Náš výkon nebyl až tak špatný, jak ukazuje konečný výsledek, ale bohužel jsme se nevyvarovali individuálních chyb, které soupeř potrestal. Naopak my jsme naše šance nedokázali využít," uvedl asistent Ondřej Černý.

„Ani za nepříznivého stavu jsme utkání nezabalili a odmakali ho až do konce," dodal.

Kolínu patří v průběžné tabulce sedmá příčka. O další body bude bojovat v sobotu od 10 hodin na hřišti pražské Admiry.

Branka: Kasal z PK. Poločas: 4:1.

Sestava: Karban (41. Foršt) – Natan, Kopáček (70. Mužík), Kasal, Rychter – Fuxa, Saulich, Pikner, Piskač, Matějka, Šendera – Jirků.

Penaltový rozstřel nakonec zvládli

O něco úspěšnější byli hráči U16. Ti na Vyšehradě hráli po devadesáti minutách nerozhodně 1:1, následky penaltový rozstřel zvládli a vyhráli ho 6:7. Domů si tak odvezli dva body.

„V předehrávaném utkání, které se hrálo na umělé trávě hlavního stadionu Slavoje Vyšehrad, jsme začali velice dobře a ujali se vedení již v 6. minutě po velice pěkné přihrávce Ondry Nováka, kdy se nádherně trefil Adam Vyhnánek. I pak jsme byli aktivní, vytvořili jsme si několik příležitostí, z nichž jsme šli třikrát sami na branku, ale bohužel jsme ani jednu neproměnili a soupeř, jak již to poslední zápasy bývá, ze tří šancí jednu proměnil. Místo toho, abychom jednoznačně v poločase vedli, tak jsme šli do kabin za nerozhodného stavu 1:1," uvedl asistent Petr Káninský.

Po změně stran Kolín za soupeřem zaostával, přesto udržel nerozhodný stav až do konce. „Druhý poločas se nám vůbec nevydařil, nedařila se nám hra, ani šance jsme si nevytvořili, a tak jsme byli rádi, že jsme přežili několik šancí soupeře a vybojovali nerozhodný výsledek 1:1. Na penalty jsme zvítězili 7:6," podotkl Káninský.

„Dnes můžeme být spokojeni pouze s prvním poločasem, bohužel jsme ale neproměnili veliké příležitosti. Druhý poločas nás herně zklamal. Těšit nás tak mohou pouze dva body," dodal Káninský.

Kolín se udržel po devatenácti odehraných kolech na výborném druhém místě. To bude v sobotu od 12.15 hodin hájit na hřišti poslední Admiry Praha.

Branka: Vyhnánek. Poločas: 1:1.

Sestava: Dejmek – Vyhnánek, Exner, Drobný, Bukač – Nekolný, O. Novák (56. Salva), Uher (70. Mužík) – Vojtíšek (56. Ceral), M. Novák, Rosendorf.