„S posledním celkem tabulky jsme podali nejhorší výkon v sezoně a zaslouženě jsme prohráli. Možná je to důsledek toho, že jednak máme hodně zraněných, čímž se snížila konkurence v mužstvu, a také se zhoršila účast na trénincích. Někteří hráči si myslí, že trénovat jednou dvakrát týdně je dostačující, což je samozřejmě nesmysl. Musíme věřit, že s postupným příchodem uzdravených hráčů se vše vrátí do zajetých kolejí a zase budeme podávat kvalitní výkony," uvedl trenér Kolína Jiří Černý.

Kolín je po osmi kolech na pátém místě. O další body bude bojovat doma. V sobotu v 10 hodin hostí pražský Meteor.

Sestava: Plaček – Havlíček, Vondráček, Procházka, Hampl – Piskač, Kopáček – Fuxa, Hranca, Stánok – Kasal. Střídali: Vyhnánek, Vojtíšek.

Šestnáctka dostala na jihu Čech bůra

Ještě hůř dopadli jejich mladší kolegové (U16). Ti na jihu Čech prohráli dokonce 0:5 (0:3). „V utkání jsme se nedokázali vyrovnat s těžkým terénem a podali jsme velice špatný výkon. To, co nás zdobilo v předchozích zápasech, kolektivní bojovný výkon s vysokým napadáním a rychlými přímočarými akcemi, jsme zřejmě nechali doma v Kolíně, a když se k tomu přidaly individuální chyby a nezodpovědné bránění rohových kopů, výsledkem bylo vítězství domácích 5:0," hlesl kolínský asistent Petr Káninský.

„V tomto utkání není nic, co by se dalo pochválit, a tak se musíme v trénincích připravit na další zápasy, které nás čekají a udělat všechno proto, aby tento výkon týmu byl pouze výjimkou a již se neopakoval," dodal Káninský.

V průběžné tabulce patří Kolínu sedmá příčka. Tu si může již v sobotu vylepšit. Od 12.15 hodin přivítá na svém hřišti Meteor Praha.

Sestava: Dejmek – Mužík, Drobný (46. Nekolný), Exner, Bukač (46. Vyhnánek) – Uher (55. Havlíček), Ceral (55. Vojtíšek), Salva  – M. Novák, Hobík, O. Novák.