„Druhý domácí zápas v řadě, druhé vítězství," potěšilo trenéra Jiřího Černého.

„Podle postavení v tabulce jsme měli být favoritem, prvních patnáct minut to ale tak nevypadalo. Naše hra byla plná nepřesností a zbytečných ztrát míče. Přesto jsme se dokázali dostat do vedení. Po nedorozumění hostující obrany přesně zakončil Hranca. Za dvě minuty přidal druhý gól hlavou Fuxa a zajistil nám tak do druhého poločasu slibný náskok. Na začátku druhé půle jsme ovšem úplně přestali hrát, soupeř toho využil ke snížení z pokutového kopu. Tato branka nás naštěstí probudila a hned po pár minutách nám Kasal vrátil dvougólové vedení. Konečnou podobu dal výsledku deset minut před koncem Stánok," dodal Černý.

V průběžné tabulce patří Kolínu pátá příčka. Další utkání hraje v sobotu v Táborsku.

Branky: 18. Hranca, 20. Fuxa, 46. Kasal, 70. Stánok. Poločas: 2:0.
Sestava: Plaček – Fuxa, Kopáček, Vondráček (76. Mužík), Šendera – Piskač, Hampl (64. Vojtíšek) – Stánok, Jirků, Hranca – Kasal (76. Salva).

Šestnáctka je čtvrtá

Již čtvrté vítězství ze sedmi zápasů si na své konto připsali hráči kategorie U16. Naposledy na domácím hřišti porazili pražskou Admiru 3:1.

„Utkání jsme bohužel museli odehrát na umělé trávě, která je menších rozměrů, a tak tento zápas nepřinesl tolik fotbalovosti, ale byl hlavně o bojovnosti. Navíc proti nám stál velice bojovný soupeř," přiznal asistent Petr Káninský.

„Již od samotného začátku jsme se snažili útočit, ale soupeř pozorně bránil a podnikal nebezpečné protiútoky. Vytvořili jsme si několik nebezpečných situací, ale proměnili jsme první až ve 30. minutě. Po výkopu brankáře Foršta si za soupeřovu obranu naběhl Matěj Novák a poslal nás do vedení. Vstup do druhého poločasu se nám nepovedl, ale při šanci soupeře nás podržel Foršt. Další šanci jsme si vytvořili my a hned ji proměnili. Po přihrávce Matěje Nováka  
z úhlu zvýšil Rosendorf na 2:0. Dále bylo utkání velice vyrovnané a bohužel se soupeři povedlo v 70. minutě snížit. Naštěstí se nám povedlo rychle odpovědět, kdy po vynikající přihrávce Uhra zvýšil Matěj Novák opět na rozdíl dvou branek. Závěr utkání se nesl v naší režii. Nakonec jsme ho dovedli bez problémů do vítězného konce," podotkl Káninský.

Kolínu patří po sedmi kolech výborná čtvrtá příčka. 
O další body bude bojovat v sobotu na hřišti druhého Táborska.

Branky: 30. a 71. M. Novák, 46. Rosendorf. Poločas: 1:0.
Sestava:   Foršt – Vyhnánek, Drobný, Exner, Bukač –  O. Novák (50. Salva), Ceral (50. Uher), Nekolný (63. Matějka) – M. Novák (68. Vojtíšek), Hobík, Rosendorf (73. Mužík).