Býchory – Velim B 1:1 (PK 7:8)

„Utkání jsme začali aktivně, ale soupeř byl pozorný a dobře bránil. V 10. minutě po našem rohu vyhlavičkoval za překonaného gólmana míč z brankové čáry obránce. Hra byla jinak celkem vyrovnaná s tím rozdílem, že náš náhradní brankář Mára Chvalovský byl po celou dobu hry bez práce. Naše aktivita nakonec přinesla gól, kdy Lev našel mladého Adama Chvalovského, syna brankáře, a ten prostřelil jinak bohužel výborně chytajícího Dejmka. Následně ještě mohl navýšit Vyhnánek, ale ten brankáře už neprostřelil. Druhou půli byl lepší soupeř. Dvacet minut bylo jejich a po naší chybě přišel ještě nedovolený zákrok a Hájek z penalty srovnal. To vlastně byla jediná střela hostu mezi naše tyče. Posledních patnáct minut jsme zavřeli hosty na jejich polovinu a vytvořili několik tutovek, Dejmek chytil i nemožné. Bohužel v penaltách jsme po deváté sérii neuspěli, takže zápas hodnotíme jako ztrátu bodů,“ konstatoval trenér Býchor Michal Škopek.

„Panuje velká spokojenost se ziskem dvou bodů. Stejně jako minulý týden to byl z naší strany zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním byli domácí lepší a hned první naši chybu v obraně potrestali gólem. Další zaváhání stačil skvěle zlikvidovat Dejmek. V druhé půli jsme převzali iniciativu my a bylo z toho vyrovnání z penalty po faulu na Nedbala. Pak jsme měli tři nebo čtyři střely, které skončily vedle, nebo byly včas zblokovány. Závěr zápasu patřil domácím, kteří si vypracovali několik standardek a my jsme je přežili jen díky vynikajícím zákrokům Dejmka. Když už byl překonán, podařilo se nám vykopnout míč před brankovou čárou. V penaltách jsme získali druhý cenný bod. Mezi střelce se zapsal i Dejmek, který stejně jako domácí gólman s přehledem penaltu proměnil,“ uvedl trenér Velimi B Jiří Ptáček.

Branky: 26. A. Chvalovský – 68. Hájek z PK. Poločas: 1:0.
Býchory: M. Chvalovský – Funda, Jirkovský, P. Kedršt, Pošík – A. Chvalovský, Vyhnánek (71. Říha), Teplý, Chlumský – Zach (46. Klimeš), Lev.
Velim B: Dejmek – Hrabal (46. Milichovský), Čepelák (20. M. Kosina), Jelínek, L. Vlk – Nedbal, Kopáček, J. Vlk, Jehlička (46. Zajíc) – Hájek, Novotný (75. Kasal).

Radim – Plaňany 2:2 (PK 5:3)

„Zápas s Plaňany nabídl vše, co má derby obnášet. Čtyři branky, pokutové kopy a obrovská vůle po vítězství. V prvním poločase jsme se dostali do vedení a vytvořili si několik šancí ke skórování. Ve druhém poločasu jsme obdrželi dva góly a dostali tím soupeře do brankové výhody. Naštěstí v poslední pětiminutovce se nám podařilo vyrovnat a dostat tak zápas do penalt, ve kterých jsme byli úspěšnější," oddechl si trenér Radimi Ondřej Exner.

„Po dlouhé době sousedské derby, které bylo velmi vyhecované, bohužel často díky zvláštním rozhodnutím nebo přehlédnutím pana rozhodčího,“ uvedl trenér Plaňan Tomáš Kučera.

„Domácí nás od začátku přehrávali bojovností a tvrdostí, se kterou jsme se v prvním poločase nedokázali několikrát vyrovnat. Domácí po naší chybě při rozehrávce vstřelili úvodní branku a pár našich náznaků vyrovnání nepřineslo. Ve druhém poločase to již z naší strany bylo o mnoho lepší a díky brankám Konůpka a Schwarze jsme obrátili skóre. Za zmínku stojí obrovská šance Beníška, který s ní však naložil způsobem, který můžeme promítat na silvestra. Domácí od 75. minuty vystupňoval svůj tlak a dosáhli, sice z několikametrového ofsajdu, asi na zaslouženou remízu,“ dodal.

Branky: 28. I. Procházka, 82. Vaníček – 70. Mašín vlastní, 52. Konůpek. Poločas: 1:0.
Radim: Arnold – Ontl (70. Škopek), Mašín, Synek, Král – Vaníček, Ružinský, Dejl, Exner (28. R. Procházka) – Čábelka, I. Procházka.
Plaňany: Hradecký – M. Freund, Schwarz, Češner, Klucska – Beníšek, Brecík, Švehla (62. Kozdera), Konůpek (80. Grulich), T. Freund (78. Andrašík) – Hrstka.

Dobré Pole – Tuklaty 1:2

„Čekali jsme, že Tuklaty přijedou s taktikou nakopávaných balonů, což se nám také potvrdilo. Zápas bohužel rozhodly naše individuální chyby,“ posteskl si trenér Dobrého Pole Ondřej Štefančík.

„V prvním poločase jsme měli tři slibné šance, kdy jsme se rychlostně prosadili přes střed hostující obrany, bohužel jsme z toho dokázali jen vyrovnat po střele Královského. Ještě předtím jsme inkasovali po chybě našeho gólmana, který si sice zakřičel, ale Pytloun byl u balonu dřív a podařilo se mu hlavou skórovat. Zápasu by více slušela remíza, ale inkasovali jsme po chybě našeho obránce, kdy vybídl ke gólu Pytlouna, který ještě předložil míč před prázdnou skórujícímu Jamborovi,“ podotkl Štefančík.

„Do zápasu s velmi známým soupeřem jsme nastupovali s pozměněnou sestavou, nemohl jsem počítat s pěticí hráčů včetně Davida Jambora a kapitána Halgaše. Naštěstí máme momentálně početný tým a také jsme věděli, že domácím chybí také hráči,“ uvedl trenér Tuklat Roman Nešpor.

„Do zápasu jsme šli s cílem nepouštět domácí do brankových příležitostí, chtěli jsme eliminovat jejich střed zálohy, což se nám docela dařilo. I když měli domácí optickou převahu, nedokázali si vytvářet vyložené šance a náznaky šancí zmařila naše obrana nebo gólman Pazdera. Ovšem naše pasivita směrem dopředu se mi moc nelíbila. Nepodporovali jsme na hrotu Vondráčka a rychle se na nás valily útoky domácích. I tak se nám podařilo vstřelit branku. Po dlouhém pasu do pokutového území dobře zabojoval Vondráček, po chybě domácího brankáře se míč dostal k Pytlounovi a ten už měl lehkou úlohu. Domácí zapnuli, hráči se více vysunuli a my jsme se opět bránili. Po několika menších chybách se míč dostal k domácímu záložníkovi a pomocí teče prostřelil Pazderu. To nás mrzelo, chtěli jsme vydržet do přestávky. Ještě před inkasovaným gólem se nám podařilo vstřelit druhou branku, ale byl odpískaný ofsajd, dle informací naprosto správně. Do druhého poločasu jsme šli odhodláni a věřili jsme, že máme šanci odvézt tři body. Opět jsme dobře bránili, domácí byli víc na míči, ale my jsme oproti prvnímu poločasu měli lepší protiútoky, ze kterých jsme byli nebezpeční. Jeden z takových útoků jsme proměnili, po krásné individuální akci Pytlouna dostal Petr Jambor přihrávku a míč „uklidil“ pod břevno. Do konce zbývalo nějakých 25 minut a my jsme bojovali jeden za druhého, náš výkon byl velmi týmový a díky veliké obětavosti našich hráčů jsme vybojovali první tři body v okresním přeboru,“ potěšilo Nešpora.

„Ze zápasu mám velmi dobrý pocit. Bylo to dobré a bojovné utkání z obou stran. Výkon rozhodčího bez chyb. Do dalšího utkání budu mít příjemné starosti, kdo bude v základní sestavě,“ dodal Nešpor.

Branky: 39. Královský – 29. Pytloun, 61. Jambor. Poločas: 1:1.
Dobré Pole: Kosprt – Beránek, Štefančik, Flieger, Štika – Špička, Kušta, Královský, Varyš – Švrčula (81. Krejčí), Žirovnický.
Tuklaty: Pazdera – Vébr, Nešpor, Werbynský, P. Jambor – Pytloun, Kotala, Goll (59. X. Khuc), Blaščok (90. Kuneš ) – Martinec, Vondráček (88. M. Procházka).

Libodřice – Žiželice 2:2 (PK 4:5)

„Byl to zápas dvou poločasů. První jsme byli jasně lepší my, druhý hosté. Takže remíza asi spravedlivá. Za první poločas musím kluky pochválit, druhou půli jsme opět odešli fyzicky. V samém závěru nás podržel Kolář, který chytil penaltu,“ konstatoval trenér Libodřic Lukáš Lanc.

„První poločas se nám nedařilo vůbec nic. Trochu nám pomohla kontaktní branka ke konci prvního poločasu. Do druhého poločasu jsme po domluvě v kabině vstoupili aktivně a po zásluze vyrovnali Korčákem. Jen nás mohou mrzet neproměněné šance, kterých jsme měli v druhém poločase dost. Dokonce jsme v závěru neproměnili penaltu. Po průběhu utkání asi spravedlivá remíza,“ přiznal trenér Žiželic Luděk Špaček.

Branky: 14. Pěkný, 15. Pánek – 43. Fořt, 52. Korčák. Poločas: 2:1.
Libodřice: Kolář – Škopek, Baško, F. Šafránek, Medlen – P. Heverle (79. Hovorka), Pěkný, Sova, Pohanka (79. A. Heverle) – Košík (72. M. Šafránek), Pánek.
Žiželice: Rokos – Bubeník, Živný, Bláha, Midloch (79. Steklý) – Jirkov Mitrev (29. Javůrek), Mejvald, Apián, Korčák – Scháněl (82. Chlupáč), Fořt.

Kouřim – Červené Pečky 6:0

„Do utkání jsme vlétli a soupeř poprvé inkasoval už ve 3. minutě. Od té doby jsme byli jednoznačně lepším týmem a do poločasu jsme proměnili alespoň ještě jednu z mnoha příležitostí. I ve druhém poločase jsme kontrolovali hru a soupeř i za pomoci brankové konstrukce držel jen dvougólové manko. Třetí branka už ale soupeře zlomila. Odevzdaní hosté pak do konce utkání ještě třikrát inkasovali. Podali jsme skvělý týmový výkon, který se musel všem našim fanouškům líbit. Stejně tak i kombinace, které předcházely hned několika krásným brankám. Hráči zaslouží velkou pochvalu, ale není čas usínat na vavřínech. Skvělý výkon podal i rozhodčí Melichar, který ukázal cit pro hru a zbytečně ji nekouskoval,“ byl po utkání spokojen asistent trenéra Kouřimi Jan Břečka.

„V Kouřimi jsme měli možnost vstřelit první gól už ve druhé minutě, když po chybě domácí obrany zůstal sám před brankářem Bílý, ale nabídnutou šanci nevyužil. Kouřimští naopak hned vzápětí předvedli výborný rychlý přechod z obrany do útoku a naši jednoduchou ztrátu míče potrestali gólem. I když naše mezihra byla trochu lepší než před týdnem, nebyli jsme schopni dát finální přihrávku a zakončit. Důrazně a rychle hrající domácí naopak hrozili z každé situace, hlavně díky výborným zákrokům brankáře Hanzla jsme drželi pouze jednobrankovou ztrátu. To se změnilo těsně před poločasem, když jsme nedokázali zabránit centru do vápna a po hlavičce domácího útočníka jsme inkasovali podruhé. Ve druhé půli byl obraz hry podobný, my jsme mohli snížit po rohu, ale Rauch z malého vápna trefil pouze gólmana. Když jsme vinou zranění hráčů byli nuceni prostřídat sestavu, dostali jsme během posledních patnácti minut ještě čtyři góly navrch,“ uvedl trenér Červených Peček Pavel Pospíšil.

Branky: 3. a 81. Světnička, 39. Snížek, 75. Novák, 77. Jirků, 90. M. Havránek. Poločas: 2:0.
Kouřim: L. Havránek – Svoboda, Holub, Tománek, Novák (88. Paclík) – Světnička, Jirků, Macháček, Hovorka (56. Charvát) – Snížek (83. Kosmata), J. Keltner (81. M. Havránek).
Červené Pečky: Hanzl – Panic, Pokorný, Přiklopil (58. Koubský), P. Podnecký – Svoboda (65. Kubelka), Hanousek, T. Podnecký, Bulíř (46. Rauch, 75. Charouzd) – Hendrych (46. Převrátil), Bílý.

Nučice – Krakovany 0:0 (PK 1:3)

„V prvním poločase nás fotbalovější Krakovany herně přehrávaly, hlavně na konci poločasu, kdy jsme odešli fyzicky. My jsme spíš hrozili z brejků a ze standardek. Hosté si vytvořili jednu tutovku, kterou ale vyrazil dobře chytající Krutský. Druhý poločas jsme začali aktivněji, ale dobře hrající Krakovany nás do vyloženější šance nepustily, a když už něco za obranu propadlo, tak vše pochytal hostující gólman. Zápas skončil spravedlivou remízou a na penalty jsme už po několikáté neuspěli,“ kroutil hlavou vedoucí Nučic Petr Houdek.

„Zejména v prvním poločase jsme byli lepším týmem, bohužel se nám střelecky nedařilo. Z několika dobrých střeleckých příležitostí jsme většinou netrefili branku, ostatní pochytal domácí brankář. Domácí hrozili zejména ve druhém poločase ze standardních situací. Penaltový rozstřel jsme zvládli lépe než minule a tím jsme získali bonusový bod a nahradili ztrátu bodů z domácího zápasu,“ potěšilo trenéra Krakovan Vlastimila Chláda.

Nučice: T. Krutský – Šulc, Podolák (65. Vedral), Hurtík, Kočí – Nevšímal ml. (82. Kulhavý), Bradáč, Chromý, Hervert – Novák (82. P. Krutský ml.), Kubalík.
Krakovany: Douděra – Hačka, Tlučhoř, Kutil, Pospíšil – Šindelář, Vodvářka, Olexa (80. Novotný), Sixta (70. Špinka) – Dostál, Kozel.

Jevany – Pečky 4:4 (PK 4:2)

„Zápas s velmi dobrým týmem Peček přinesl vše, co může okresní přebor nabídnout. V první půli se hrál oboustranně velmi rychlý fotbal a obrany pracovaly velmi dobře. V 38. minutě se prosadil náš kanonýr Janouch a ujali jsme se vedení. I do druhé půle jsme vstoupili velmi dobře. V 48. minutě navýšil naše vedení Štefančík. V 57. minutě po zbytečné ztrátě míče snížili hosté na 2:1. V 67. minutě po faulu na Hybnera zahrál Janouch pokutový kop a navýšil naše vedení na 3:1. Opětovná zbytečná ztráta míče a rychlý protiútok hostujícího mužstva, které snížilo na 3:2. Poté nás Pečky zatlačily a po rohovém kopu vyrovnaly. Jejich veliká touha po vítězství je dovedla dokonce k otočení zápasu. Poslední slovo měl však náš tým. Po přesném centru Bečvaříka a prodloužení hlavou Štefančíka k velké radosti domácích fanoušků Čechák vyrovnal. Ke slovu přišly pokutové kopy, při kterých jsme měli přesnější mušku my. Nutno dodat, že tým Peček je na sezonu velmi dobře připraven a podle mého názoru bude favoritem soutěže,“ uvedl trenér Jevan Jan Lahoda.

„Do utkání jsme vstoupili s defenzivní taktikou a cílem chodit do rychlých brejků, které se nám první poločas docela dařily, ale bohužel jsme žádnou nadějnou situaci nedokázali zužitkovat. Domácí taky měli nějaké zajímavé situace v našem vápně a do poločasu vstřelili gól po individuálním průniku Janoucha. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit aktivně, ale bohužel po nedorozumění brankáře se stoperem měl snadnou úlohu Štefančík, který lehce poslal míč do sítě. Od tohoto momentu musím všechny kluky pochválit. Bylo vidět, že se nechtějí smířit s porážkou, navíc se soupeřem, který nebyl o nic lepší a postupně začal fyzicky odpadat. V 57. minutě se konečně prosadil Růžička st. Nadále jsme Jevany tlačili, bohužel chyba snad ve hvězdách a rozhodčí odpískal pokutový kop pro domácí. Pořád jsme věřili, že přidáme góly, vysunuli jsme hru na dva útočníky. Opět zafungovali naši střídající hráči, kteří stejně jako před týdnem podali parádní výkon. Skóre jsme nakonec otočili po brankách Macháčka, Modroviče z rohového kopu a o chvíli později se rozběhl Jedlička, kterého nikdo nezastavil. V poslední minutě domácí kopali standardní situaci z poloviny hřiště, dlouhý nákop na Štefančíka, který vyhrál hlavičkový souboj a prodloužil před branku, kde domácí dotlačili míč do sítě. Pak se pískal konec utkání. S bodem jsme nakonec spokojeni. Myslím, že budeme jeden z mála týmů, kdo dokázal v Jevanech bodovat. Jsem rád, že se utkání obešlo bez vyloučení, i když k tomu měl rozhodčí možnosti na obou stranách,“ řekl kapitán Peček Michal Modrovič.

Branky: 38. a 67. Janouch, 48. Štefančík, 88. Čechák – 57. Růžička, 69. Macháček, 81. Modrovič, 84. Jedlička. Poločas: 1:0.
Jevany: Jásek – Chaloupka, Čechák, Bečvařík, J. Novák – T. Novák, Štefančík, Krákora (68. Ravizza), Končický – Hybner, Janouch.
Pečky: Cihlář – Macháček, Plaček, Modrovič, Konůpek – Lindner, Křivský (60. Materna), Holub (65. Štegl), Králík, Jedlička – Růžička st. (70. Růžička ml.).

1. Kouřim⋌ 2 2 0 0 0  8:1  6
 2. Jevany ⋌ 2 1 1 0 0 13:7  5
 3. Velim B⋌ 2 1 1 0 0  3:1  5
 4. Býchory ⋌ 2 1 0 1 0  6:2  4
 5. Pečky⋌ 2 1 0 1 0  8:6  4
 6. Plaňany ⋌ 2 1 0 1 0  5:3  4