Český Brod – Sedlčany 6:1

V posledním kole, za saharského vedra si domácí se svým soupeřem, sedlčanským Tatranem, pohráli doslova jako kočka s myší.

Jen v úvodu se domácí zachovali „velkoryse". To povolili Valsovi srovnat na 1:1. Pak však drželi part pevně na svých kopačkách. Odehráli prim. Nejen, co se kombinace týkalo. Nechybělo zakončení.

Gólman hostí Libor Bosák  navíc uchránil svůj celek od ještě vyšší porážky. Ve třech případech dokonce stál útočícím svěřencům Jiřího Tesaře z očí do očí. Sečteno, podtrženo: šestka v jeho síti je svým způsobem fotbalovým milosrdenstvím.

„Bylo jasné s kým má co kdo do činění. Domácí potvrdili roli favorita. Navíc nám udělili lekci z produktivity," nehledal výmluvy po vysoké porážce kormidelník Sedlčan Šach.

„Domnívám se, že vzhledem k tomu nesnesitelnému tropickému vedru, korektnímu přístupu soupeře, jsme byli svědky pohodového zápasu, který skončil podle papírových předpokladů," usmíval se zjevně spokojený čestný předseda vítězů Zdeněk Pačes.

„Jedna věc je předpokládané vítězství, tou druhou to, co nás následně čeká," hodnotil duel pragmaticky prezident Holý.

A co na duel samotní hráči? „Nebylo co řešit. Jakmile jsme zvýšili na 3:1, bylo na hráčích Tatranu vidět, že se těší na závěrečný hvizd," notovali si svorně o poločasu střídající opory Českého Brodu Michal Štefančík s Petrem Kopeckým, či exligistou Jaroslavem Škodou.

S visačkou vedoucího mužstva na hrudi nechyběl na lavičce, nicméně na pažitu ofenzivní záložník David Hubáček. "Být šest týdnů bez balonu, to je krutost sama,"ulevila si jindy opora mužstva. „Zlobí mě koleno. V duchu si přeříkávám fotbalový otčenáš, abych nemusel na operaci," přeje si sympaťák mužstva do nepohody.

Pro Český Brod sice sezona skončila úspěšně, ale už nyní se musí připravovat na tu novou. A v té dojde na třech nebo čtyřech postem ke změnám. Stejně jako na lavičce v případě kouče Jiřího Tesaře. Ten má namířeno do pražské Admiry. Taktovku po něm přebírá po devět let záložník pražské Sparty Josef Jarolím.

Branky: 4. Moravec, 23. Červenka, 34. Škoda, 54. a 83. Trnka, 70. Alawari – 6. Valsa. Rozhodčí: Brejník. ŽK: 0:0. Diváci: 120. Poločas: 3:1.
Český Brod: Gabriel – Kopecký (46. Kozlíček), Mlejnek, Bureš, Valenta – Kryštof, Škoda (46. Trnka), Krejcar, Červenka – Štefančík (46. Alawari), Moravec.

(Mojmír Strachota)