„Do maximální spokojenosti nám chybělo lépe zvládnout poslední tři zápasy, ale i tak jsem velmi spokojený, jelikož je soutěž velmi vyrovnaná," uvedl trenér Petr Šafránek.

Dlouho jste okupovali první příčku. Jedenáct kol jste byli lídry soutěže. V závěru ale přišly výkyvy a nakonec vám patří po podzimu pátá příčka. Jak moc vás tato skutečnost mrzí?
Pár nevydařených zápasů na závěr určitě zamrzí, protože jsme přišli o lepší umístění. Série, která se nám podařila v takto vyrovnané soutěži, je téměř neuvěřitelná a myslím, že bude doceněna až s odstupem času. Každému trenérovi bych to přál zažít, protože si můžete zápasy užívat, a ne vždy tomu tak je.

Když jste byli na samotném vrcholu tabulky, cítil jste od soupeřů větší respekt?
Zpočátku to soupeři nebrali vážně a čekali, že po pátém, šestém kole se budeme propadat do středu tabulky, ale tak po osmém kole již soupeři brali naše umístění vážně a snažili se nás připravit o neporazitelnost a tím i o dlouhodobé prvenství.

Tabulka je hodně vyrovnaná. Na vedoucí Vykáň ztrácíte pět bodů. Kdo je podle vás největším favoritem na postup?
Určitě trojice Vykáň, Dobrovice a Mnichovo Hradiště.

V sezoně jste odehráli patnáct zápasů. Který byl pro vás nejtěžší?
Těžkých zápasů bylo více, ale nejtěžší byly zápasy 
s mužstvy Dobrovice a Vykáně.

Patříte mezi tři týmy, které na domácím hřišti ani jednou neprohrály. Z osmi zápasů jste šestkrát vyhrály a dvakrát remizovaly. Taková bilance určitě potěší. Naopak venku jste tak úspěšní nebyli. Bilance 1 – 4 – 2 a zisk sedmi bodů asi není to, 
s čím byste byl spokojený…
Na hřištích soupeřů mi ke spokojenosti chybělo přetavit dvě remízy ve vítězství. Myslím, že jsme k tomu měli blízko.

Kdyby jste měl vyjmenovat největší negativa a naopak pozitiva, která by to byla?
Pokud se mužstvu daří, tak jde vše snadněji a nám se dařilo hrát hlavně doma útočně, a to bylo pozitivní. Negativní bylo, že ne vždy hráči na hřišti dokázali dodržet taktické pokyny.

Máte celkem vyrovnaný kádr. Ale přesto, je pozice, kde vás tlačí nejvíc bota?
Před sezonou se nám podařilo vhodně doplnit mužstvo, ale samozřejmě potřebujeme zapracovat na některé herní činnost.

Který z hráčů vás nejvíc potěšil a který naopak zklamal?
Jednoznačně mě nejvíc potěšil Hubáček, kterému stačilo pár přátelských zápasů na to, aby se adaptoval na fotbal dospělých a v řadě zápasů patřil mezi naše nejlepší hráče. O to víc mě mrzí jeho neúčast v posledních dvou zápasech. Zmínil bych i Tománka, který byl nejuniverzálnější defenzivní hráč a velmi platný pro tým. Nezklamal mě nikdo, ale od některých hráčů jsem čekal víc.

Jste tým, kde kladete důraz na dobrou partu. O tom svědčí třeba vaše sázky s mužstvem. Připomeňte je a jak je vnímáte vy osobně a hráči?
Právě i to souvisí s tím, že se daří. První sázka byla proti Sázavě a tam jsem musel za naše vítězství dělat kotouly 
z půlky hřiště až na velké vápno. Hráči očekávali, jak si s tím poradím a celkem jsem to zvládl. Pak jsem prohrál ještě jednou. To jsem musel po zápase obsluhovat hráče a ti si to také náležitě užívali (smích). Na Velim a Vykáň bych v případě vítězství musel nasadit lyže a projet na nich danou trasu. To jsme ale nevyhráli. Já osobně to vnímám velmi kladně. Znamená to, že trenér se stává součástí dobré party a hráči určitě chtějí vidět trenéra v nestandardních situacích, a tak se více snaží.

Kdo s tímto nápadem přišel?
Bylo to spontánní. Za mužstvo je v tomto aktivní Samko.

Na co se třeba ještě vaši svěřenci mohou těšit?
Je vypsaná ještě sázka na konečné umístění. Pokud ji prohraji, tak to bude dost velké překvapení. a pokud vyhraji, tak to překvapení nebude o nic menší. Ještě ale předpokládám nějaké dílčí sázky v jarní části.

Jste na pátém místě tabulky. Budete zasahovat do kádru?
Po dlouhé době nemáme potřebu dělat větší změny, tak očekávám jen minimální změny. Kádr ale budu chtít o dva hráče rozšířit, závěr podzimní části mi to totiž potvrdil.

Jaký program vás čeká v zimní přestávce?


Máme přihlášený zimní turnaj v Kolíně. Koncem ledna odjedeme na soustředění a jinak je to klasika, tak jako u ostatních mužstev.