Klíčové momenty utkání se odehrály ve čtvrthodině druhého poločasu. Po hodině hry předložil domácí Hanzlík tutovku Růžičkovi, jenž sám před bránou napálil břevno.

Pak kapitán Kladna J. Procházka smolně zahrál rukou v šestnáctce a Kacafírek z pokutového kopu s přehledem poslal hosty do vedení.

Kalich hořkosti dopil lídr kladenského celku v 77. minutě, kdy vysokou nohou trefil hlavou soupeře a po druhé žluté nedobrovolně opustil hřiště. Brod pět minut před koncem potrestal riskující Kladno druhou brankou z nohy Stejskala.

„To prakticky nešlo nedat," kroutil hlavou asistent vítězů Stanislav Lindauer nad Růžičkovou šancí. „První půle ale byla z naší strany perfektní a byly tam i nějaké šance. V druhé nás podržel gólman a pak jsme soupeře trestali," řekl.

Měl na mysli dělový volej J. Procházky, který Otáhal vytlačil z podbřevna. Jinak si úroveň utkání moc pochvaloval. „Předtím jsme měli spodek tabulky, a to se vůbec nedá srovnat," dodal.

Trenér Kladna Ivan Pihávek byl na Slovensku, a tak se poprvé ujal role hlavního kouče jeho hrající asistent, avšak potrestaný Tomáš Procházka.

„Chci klukům poděkovat. K utkání přistoupili výborně. V druhé části jsme měli na noze dva góly a bohužel je nedali. Kdybychom vedli my, asi bychom to dotáhli do vítězného konce," mínil.

V poločase střídající záložník Kladna Jiří Růžička by se nejraději zavrtal do země. V největší šanci zápasu sice pálil do klacku slabší levačkou, přesto to měl být gól.

„To se mi ještě nestalo, že bych to do prázdné nedal, přitom už jsem viděl míč v bráně. Byl to zlomový moment," uznal.

Těžké a přitom vítězné souboje sváděli stopeři Kladna s brodským kanonýrem Kacafírkem, který se prosadil jen z penalty.

„Je strašně silný, přesto se nám podařilo ho ubránit," řekl obránce Kladna Jiří Veselý a ocenil výkon rozhodčího Brdy, který nekouskoval hru a pouštěl i souboje za hranou.

Přesto se domácí bek domníval, že mohl za ruku nařídit penaltu i na druhé straně. Rovněž tam byla situace, kdy podle domácích lovil gólman míč za brankovou čárou.

Branky: 72. Kacafírek z PK, 85. Stejskal. Rozhodčí: Brda. ŽK: Kalina, J. Procházka, Suchý – Smola, Hrdlička. ČK: 77. J. Procházka (K). Diváci: 300. Poločas: 0:0.
Český Brod: Otáhal - Balík, Hrdlička, Zdeňka, Smola – Moravec (65. Brož), Walter, Medek, Stejskal – Lukeš (90. Skořepa), Kacafírek.