„Na domácím hřišti jsme přivítali dalšího kvalitního soupeře z horních pater tabulky. Stalo se již tradicí, že velmi brzy střílíme úvodní branku utkání. Tentokrát se to povedlo již v šesté minutě a opět otvíral skóre Šindelář, který zužitkoval přihrávku mezi beky a podél brankáře ledově zasunul do sítě. Náš tlak přinesl další ovoce v deváté minutě, když Suchý z vápna přehodil brankáře. Po dvougólovém vedení jsme měli jako vždy výpadek a pouštěli soupeře do hry. Naštěstí si hráči Mělníka nevytvořili žádnou nebezpečnější šanci a tak jsme ve druhé polovině prvního poločasu opět přebírali iniciativu. Opět nám vyšel nacvičený signál s dlouhým autem od Zelenky a opět se k míči stejně jako v Čáslavi dostal k míči Koděra, který z otočky prostřelil brankáře. Poslední gólovou tečku v prvním poločase udělal náš nejlepší střelec Zelenka, který po individuální akci přehodil mělnického gólmana," popsal klíčové situace trenér Vladimír Zeman.

Ve druhém poločase se skóre již neměnilo. Soupeř začal hrát aktivněji a hra se vyrovnala. Těžiště hry se přesunulo do středu hřiště a šance se střídaly na obou stranách. „Ani jeden tým branku nevstřelil a tak jsme byli rádi za velmi povedený první poločas," dodal Zeman.

Kolín se po výhře udržel na druhé příčce, má pouze horší skóre než vedoucí Neratovice. V dalším kole cestuje v neděli do Kosmonos.

Branky: 6. Šindelář, 9. Suchý, 26. Koděra, 34. Zelenka. Poločas: 4:0.
Sestava: Veselý – Strnad (56. Jedlička), Hoření, Machůrka, Uman – Nágl, Suchý (51. Vavák), Vlášek, Koděra – Šindelář, Zelenka (36. Juřica).