Zvítězit v jedenácti po sobě jdoucích zápase na úrovni krajského přeboru jen tak někdo nesvede. Velimi se to povedlo. „Pokud zavzpomínám, tak jsem to zažil maximálně v začátcích trenérské kariéry, když jsem byl hrající trenér v Červených Pečkách. Tam jsme neprohráli celou sezonu, ale bylo to jen ve třetí třídě. Ve vyšších soutěžích typu krajského přeboru nebo divize určitě ne,“ sáhl hluboko do paměti velimský trenér, který prošel mimo jiné Polabanem Nymburk, Kutnou Horou, Kolínem, Polepy nebo Libicí nad Cidlinou.

Pro Kulhánka je nyní radost trénovat mužstvo, jakým je Velim. „Určitě je to tak. Sedlo si spojení mladých a zkušených hráčů, ale i k dobrým výsledkům je potřeba mít štěstí a my ho v současné době samozřejmě máme. Ovšem říká se, že štěstí se musí jít naprotia tato cesta je podpořena poctivou kvalitní prací celého týmu,“ chválí současný tým, který vede tabulku nejvyšší krajské soutěže.

Velim ukazuje obrovskou kvalitu každý týden. Má průměr téměř čtyři vstřelené branky na zápas a jen jednu inkasovanou. Kde trenér Kulhánek nachází nejsilnější stránkysvé družiny? „Naše nejsilnější stránka spočívá v kolektivním výkonu a zodpovědném přístupu v utkání s touhou zvítězit,“ je přesvědčený kouč, který se narodil v Kolíně a celý život žije v Červených Pečkách. Tam také začal v pěti letech s fotbalem, nyní je rovněž tamním zastupitelem.

Z fotbalového utkání I.B třídy Pečky - Semice (1:2).
FOTO: Pečky promarnily možnost posunout se zpátky do čela tabulky

I v takovém týmu musí mít trenér cit pro složení mužstva. A to Kulhánek prokazuje. Navíc od něj dostávají šanci mladíci, odchovanci klubu. „Cílem vedení FC Velim při mém angažování bylo zapracování mladých perspektivních velimských hráčů do A-týmu. Vhledem k tomu, že A-tým disponoval zkušenými hráči typu Jíchy, Petrů a Drápely, kteří jsou nositeli kvality výkonu, bylo daleko jednoduší jak pro mě jako trenéra, tak pro samotné mladé hráče se v tomto týmu prosadit,“ uvědomuje si borec, který si jako aktivní hráč zakopal za Kolín, Kutnou Horu, Čáslav nebo Benešov.

„Díky tomu, že konkrétní mladí velimští odchovanci k tomu přistoupili tak, že chtějí pracovata být plnohodnotnými členy, tak je tato práce pro mě radost a dává smysl,“ dodal Radek Kulhánek.