Ptáček: Je neuvěřitelný, co si rozhodčí dovolili

Poříčany /FOTOGALERIE/ – Hodně rozezleni odjížděli z Poříčan fotbalisté Velimi. Ti zde totiž v dalším kole I. A třídy prohráli 1:2, navíc je podle trenéra výrazným způsobem poškodili rozhodčí.

3.5.2015 16

Z utkání Poříčany - Velim (2:1).Foto: Josef Štulajter

„Dnes se těžko hledají slova. Věděli jsme, co zde potkalo všechny týmy před námi, věděli jsme, jakým směrem se ubíralo naše vzájemné utkání na podzim, ale ani náhodou jsme nepředpokládali, co nás tady potká. Je naprosto neuvěřitelný, co si dnes rozhodčí na úrovni nižší krajské soutěže dovolili. Jejich tendenčně řízený druhý poločas ukázal, že pro ně neexistují žádné hranice," zlobil se po utkání trenér Velimi Jiří Ptáček.

„Vše začalo ve 48. minutě, kdy jsme po rohu dosáhli regulérní branky, kdy balon byl skoro metr za brankovou čárou, přesto nebyl naprosto nepochopitelně uznán. Navíc hned po tom čtyři naši hráči obdrželi žlutou kartu včetně kapitána, který se pouze zeptal. Od této doby jsme domácí jednoznačně přehrávali. Veškerá naše snaha ale končila na vymyšlených ofsajdech nebo na útočných faulech. Přesto se nám podařilo v 78. minutě po centru ze strany snížit. Rozhodčí byli evidentně zaskočeni, proto hned v 82. minutě pro jistotu vyloučil kapitána Seiferta, který byl zezadu faulován a za druhý dotaz z pozice kapitána, proč nebyl faul odpískán, viděl červenou kartu. Za následné protesty, kdy jsem reagoval na pomezního se slovy „to si z náš děláte srandu" jsem byl i já vykázán ze hřiště. Nakonec rozhodčí nastavil pouze jednu minutu, přestože hra byla v druhé půli několikrát přerušena a proběhlo šest střídání. Po závěrečném hvizdu přišli za našimi kluky domácí hráči a omlouvali se za to, co jsme dnes museli skousnout. Došlo i na přiznání naprosto regulérní branky. Přitom první poločas měl oboustrannou kvalitu. Domácí potrestali naši chybu v obraně ve 20. minutě. Hned na to mohl srovnat po střele z vápna Nedbal, aby vzápětí na brankové čáře hasil Regner. V 27. minutě zvýšili domácí z přímého kopu. Pak přišly naše šance, ale střela Dostála, Kesnera, samostatný nájezd Srpa a následná dorážka Dostála v brance neskončily. Druhý poločas ukázal, že fotbal se ne vždy rozhoduje výkonem na hřišti. Kluky musíme pochválit, že dokázali v tomto nefotbalovém prostředí podat kvalitní výkon a hlavně ovládnout emoce. Teď budeme jen očekávat, jaké tresty nás čekají. Každopádně nevinní budou potrestáni a viníci pochváleni," dodal nazlobený Ptáček.

Branka: 78. Jeník. Rozhodčí: Stránský. ŽK: 2:6. ČK: 78. Seifert (V). Diváci: 100. Poločas: 2:0.
Velim: Svoboda – Kyncl (58. Jeník), Hrabal, Regner, Seifert – Bečvařík, Srp – Jansta (68. Zajíc), Kesner (79. Kukal), Nedbal – Dostál.

3.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 16

Kulturní tipy z Kolínska

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.