Ve stejném duchu se nesl i sobotní duel, v němž byly Liblice nakonec úspěšnější a Pečky (okresní přebor) porazily 3:2.

„Byl to náš první zápas, který se neodehrával na umělé trávě. Vstup do zápasu se nám bohužel nevydařil. První třicetiminutovku měl soupeř velkou převahu. Za tu dobu jsme se k míči skoro nedostali, což byla i příčina toho, že jsme se dostali do dvoubrankového manka,“ zhodnotil začátek utkání trenér Petr Samek.

Liblice se ještě dokázaly vzchopit v průběhu prvního poločasu a dvěma brankami utkání vyrovnaly. Rozuzlení přišlo až ve druhé části, kdy se z penalty trefil Pačes. Jeho gól byl poslední, tudíž i vítězný.

„Ve druhém poločase to byl dobrý výkon z obou stran. Díky penaltě jsme se dostali do jednobrankového vedení. Ke konci zápasu jsme měli ještě dvě větší šance a soupeř nastřelil jednu tyčku. Branka už naštěstí nepadla. Myslím si, že dneska bylo vítězství zasloužené,“ uvedl trenér Liblice.

„Pečky odehrály taky kvalitní zápas. Přeji jim hodně štěstí do dalších zápasů,“ ocenil soupeře Samek.

„Do příštích utkání musíme více zapracovat na určitých věcech. Občas hra kolísá kvůli absencím. Třeba proti Pečkám nám chyběli tři hráči včetně brankáře. Nicméně si myslím, že naše výkony jdou nahoru,“ dodal.

Příští sobotu Liblice vyzvou Kouřim. Dle počasí se utkání odehraje buď na jejich hřišti nebo v Kostelci nad Černými lesy.

Branky: Sochor, Hrstka, Pačes z PK. Poločas: 2:2
Liblice: Smolík – P. Nouzák, Fott, Pop, Kovačka – Vosecký, Pačes, Bázlík, Rohn – Hrstka, Sochor. Střídali: Vlk, Pospíchal. 

(Adam Růžička)