„Před každým utkáním klukům říkám, že není ani tak důležité, jaký je čeká soupeř, ale to, jak k zápasu přistoupí oni sami. A pravdou je, že v Benešově jsme si nezasloužili ani bod," zlobil se trenér Jiří Černý.

„Mužstvo mě svým výkonem hodně zklamalo a v podstatě není z naší strany co hodnotit. Z jediné střely na branku jsme dokázali dvacet minut před koncem vyrovnat, ale domácí chtěli vyhrát daleko více než my a nakonec se jim to podařilo," dodal.

Kolín je v průběžné tabulce ligové soutěže na pátém místě. V sobotu může své bodové konto (27) rozšířit, ale nebude to mít jednoduché. Od 11 hodin hostí vedoucí Sokolov, který z patnácti duelů pouze jednou remizoval, jinak se pokaždé radoval z vítězství. Zaskočí favorita?

Branka: Kopáček. Poločas: 0:0.
Sestava: Karban – Procházka, Šendera (72. Vojtíšek), Saulich, Kopáček – Ber (66. Matějka), Piskač, Fuxa, Pikner – Jirků, Kasal.

Výhru zařídil Standa Rosendorf

Byla to bitva se šťastným koncem. Kolínská šestnáctka si po domácí prohře s Mostem spravila chuť a dokázala v Benešově vyhrát 2:1. Díky tomu se posunula na druhé místo tabulky. Pouze tři body za vedoucí Táborsko.

„Do Benešova jsme odjeli odčinit domácí porážku z minulého kola, a tak jsme se od samotného začátku utkání snažili kombinační hrou útočit, ale bohužel všechny naše útoky končily pouze u velkého vápna, kde nám chyběla větší odvaha jít do zakončení. A když si ani soupeř nevytvořil žádnou příležitost, skončil poločas bez branek," uvedl asistent Petr Káninský.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili s větší odvahou a to se nám vyplatilo hned na začátku, kdy nás Standa Rosendorf střelou z dálky dostal do vedení. To nás povzbudilo a začali jsme být odvážnější a tím pádem i nebezpečnější, ale bohužel skórovat se nám nepovedlo. Naopak soupeř z protiútoku vyrovnal dorážkou střely za vápnem. Naštěstí se nám povedlo na vyrovnání rychle odpovědět, kdy o minutu později opět Standa Rosendorf vystřelil a míč se odrazil se štěstím do domácího brankáře a skončil v síti. V závěru jsme přežili obrovskou příležitost soupeře, jehož střela z vápna skončila těsně vedle, a tak jsme utkání dovedli do vítězného konce," dodal.

O další body bude Kolín bojovat v sobotu. Od 13.15 hodin přivítá doma čtvrtý Sokolov.

Branky: Rosendorf 2. Poločas: 0:0.
Sestava: Foršt – Mužík, Drobný, Exner, Bukač – Vyhnánek (68. Richter), O. Novák, Nekolný – Uher, Rosendorf, Ceral (53. Salva).