„Sezona se mi nehodnotí moc dobře, zejména ta její jarní část. Určitě jsme si po podzimu představovali, že se budeme pohybovat v klidnějších vodách. Také musím podotknout, že střed tabulky od třetího místa až po dvanácté byl neskutečně vyrovnaný," uvedl předseda klubu David Hybeš.

Po klidném přezimování ve středu tabulky se jarní část změnila v boj o přežití. Kde vidíte hlavní příčiny?
Musím říci, že nás během jarní části ve fázi, kdy už bylo nemožné sehnat jiné posily, postihla zranění řady klíčových hráčů. V zimní přípravě nemohu klukům nic vytknout, absolvovali ji poctivě, ale bohužel se to do výsledků nepromítlo. Pak už s rostoucím počtem porážek šla dolů i psychika hráčů. My jsme na jaře začínali v horní částí tabulky a i to se projevilo.

Když zapátráte v paměti, jaké utkání pro vás bylo v sezóně nejpodařenější a na které byste nejraději zapomněl?
Nejraději bych z paměti vymazal jarní utkání na hřištích soupeřů Milovic a Tuchorazi, kde to byly opravdu katastrofy. Z jarních zápasů byly paradoxně z naší strany herně nejpodařenější zápasy s lídry tabulky Libicí a Sokolčí, byť jsme oba těsně prohráli.

Jaká pozitiva si z dnes již uplynulého ročníku odnášíte?
Tak radost mám zejména 
z udržení se v soutěži.

Během jara dostávali více prostoru vaši dorostenci, kteří tak mohli sbírat své první zkušenosti v nejnižší krajské soutěži. Jak hodnotíte jejich premiérová působení v A-týmu?
Marek Hanuš již několik let v áčku působí a z dalších dostali na jaře větší prostor Lukáš Karlík a Petr Nouzák. Určitě nezklamali, všichni mají potenciál dalšího růstu a rozhodně s nimi i nadále počítáme.

Na hráčském trhu je v tomto období stále rušno a příchody posil jsou zatím opředeny tajemstvím. Můžete naopak prozradit, které hráče z jarního kádru v následujícím ročníku 
v liblickém dresu už neuvidíme?
Momentálně nevím o nikom, kdo by u nás stoprocentně skončil, snad jen Tomáš Vávra se s ohledem na dlouhodobé problémy s kolenem trvale přesunul do pozice nehrajícího asistenta a Mirek Rišian bude hrát spíše jen sporadicky.

Nejen kvůli stísněným časovým podmínkám, ale i vzhledem 
k dovoleným a dalším prázdninovým kratochvílím je letní příprava dosti specifická. Jak probíhá u vás a kdy jste ji zahájili?
Přípravu jsme zahájili 
14. července. Probíhá standardně v našich podmínkách s dvěma tréninky v týdnu plus přípravné zápasy o víkendu.

Český fotbal vstoupí do nadcházejícího ročníku revolucí, která se týká elektronické administrativy. Přestupy, hostování, registrace nových členů a v neposlední řadě také psaní zápisů to vše v elektronické podobě. Jak jste na tento nový systém připraveni? A máte z něj nějaké obavy?
Připravujeme se od první chvíle, kdy informace vešly ve známost a určitě vše zvládneme. Obecně se jedná o výrazný posun vpřed a usnadnění práce oddílům i všem lidem, kteří se o administrativu spojenou s fotbalem starají. Obavy mám z toho, jak se obecně na úrovni okresních klubů a zejména v mládežnických soutěžích, kde je trenérů a funkcionářů zoufale málo, podaří s touto novinkou vypořádat. Též doufám, že nový systém zápisů neodradí od působení na okresní úrovni starší ročníky rozhodčích, kterých je též nedostatek.

Střelci týmu

11 – Hrstka
7 – Novotný
6 – Bázlik
5 – Nekolný, Pačes
2 – Vlk
1 – Sobotka, P. Nouzák, J. Nouzák

Sestava kola

5 – Hrstka
4 – Hanuš
3 – Karlík
2 – Pop, Novotný, F. Řípa, Bázlik, Rišian, Dušek
1 – Pačes, Vlk, Fott, Nekolný, Šmejkal, Kovačka, P. Nouzák

(Jan Břečka)