„Po nepříliš přesvědčivých výkonech mužstva v předchozích utkáních musím konstatovat, že tentokrát herní projev týmu byl daleko lepší a přesvědčivější. Bohužel toto pozitivní hodnocení má své velké ALE," uvedl trenér Vladimír Zeman.

„Od začátku utkání jsme měli územní převahu, soupeř hrozil jen ojediněle. Začaly přicházet příležitosti a hned jednu z prvních v sedmé minutě jsme po rohovém kopu proměnili, když se ve vápně nejlépe zorientoval Trnečka a hlavou zavěsil. Chlapce gól povzbudil a další brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Když jsme však z pěti vyložených šancí, kdy hráči chodili sami na brankáře, ani jednu neproměnili, tak jsme z toho malinko znervózněli. Jednoznačný poločas pro nás skončil pouhým jednobrankovým vedením," podotkl Vladimír Zeman.

„Druhý poločas začal 
ve stejném duchu a stejně jako v prvním jsme velmi rychle vstřelili druhou branku, když Vaníček z blízkosti prostřelil brankáře. Tím náš tlak mírně opadl a hráči byli s tímto výsledkem zřejmě spokojeni. Soupeř se tím dostával více do hry a z úplně nenápadné akce snížil," posteskl si Zeman.

Toto varování hráče Kolína nijak nepodnítilo k větší aktivitě, tak se soupeř čím dál více dostával do zakončení. A přišel i trest v podobě nedůrazného bránění a soupeř pět minut před koncem vyrovnal na 2:2. Na řadu musel přijít dodatkový penaltový rozstřel.

„V penaltovém rozstřelu nám to už hráči Chrudimi velmi zjednodušili, protože dva 
z nich vůbec netrefili branku a vyhráli jsme 4:2. Z pohledu vývoje zápasu je to ale zbytečná ztráta jednoho bodu," konstatoval Vladimír Zeman.

Kolín je v tabulce devátý. 
O další body bude bojovat v sobotu od 12.15 hodin na hřišti jedenácté Viktorie Žižkov.

Branky: 7. Trnečka, 42. Vaníček – 52. Bakeš, 74. Kužma. Poločas: 1:0.
Sestava: Hrdinka – Vacka, Prokůpek, Hoření, Nývlt – Vaníček, D. Zbořil, P. Zbořil, Zelenka – Trnečka (Švanda), Vlášek.