Jeho bilance mohla být ještě lepší. Deset minut před koncem ale neproměnil pokutový kop. „Nejdřív jsem si myslel, že to rozehrajeme. Pak že brankáře přehodím, nebo uklidím k tyči. Měl jsem asi čtyři myšlenky a samozřejmě jsem udělal to nejhorší. Nakonec mi pokus chytil," sypal si popel na hlavu.

„Co se týká bodů, tak to byl asi můj nejlepší zápas v kariéře. Takovou bilanci jsem neměl ani v dorostu. Počkejte, vlastně za béčko v prvním kole v Ratboři jsem tři góly dal a na čtyři přihrál," zavzpomínal kapitán áčka a trenér béčka.

V současné době hraje za Český Brod, jeho minulost má i ligové kořeny. „Ligu jsem hrál od 18 do 22 let. Začínal jsem v Plzni, kde jsem byl rok a půl. Stejnou dobu jsem hrál poté v Příbrami. Pak mě koupila Ostrava," přiblížil svoji zářnou minulost.Zdeněk Šmejkal mladší.

Na těchto štacích nasbíral 68 ligových startů, během nichž nastřílel 8 ligových gólů. „Na to, že jsem hrál většinou pravého beka, tak je to docela slušná bilance," podotkl 
s úsměvem.

Svými výkony si řekl i o reprezentační dres. „Odehrál jsem dva zápasy za jednadvacítku a dokonce dal jeden gól. Měl jsem jet i na EURO do Dánska. Bohužel jsem měl problémy s kolenem a místo 
do Dánska jsem šel na operaci," objasnil sedmadvacetiletý Šmejkal.

Tím byl konec s profesionálním fotbalem. „Koleno mám už pětkrát operované. Hraji bez chrupavky a vydržím maximálně tři tréninky a jeden zápas," přiblížil.

Profi kariéru musel hodit
za hlavu. Nyní odvádí práci 
v Českém Brodě, po boku svého otce, jemuž dělá v áčku asistenta.

„Občas máme každý jiný názor, občas se i pohádáme, ale jinak je to všechno v pohodě. Táta ještě trénuje dorost a já béčko, takže se vidíme docela často. Vlastně jsme spolu každý víkend. Jezdí s námi i naše mamka a obě moje sestry, které mají přítele v béčku. Když se nevidíme doma, tak aspoň na hřišti. Moje přítelkyně má fotbal ráda, což je plus, takže má ráda snad i mě," dodal Šmejkal mladší.

„S mladým to jde, dělá mi asistenta, ale někdy vede i tréninky. Občas tam vloží prvky z první ligy, takže je to dobrý. Myslím si, že naše spolupráce je na dobré úrovni," připojil se otec Zdeněk Šmejkal starší.

„A ponorku zatím nemáme," hlásí junior.

Český Brod hrál v minulosti dlouhé roky ČFL, nyní bojuje v divizi. „A mohlo být hůř. Kdyby do klubu nepřišel pan Holý, hrála by se tady I. A třída nebo dokonce I. B třída. Pan Holý nastavil režim, zaměřil se na mládež. Nikdo nás 
do vyšší soutěže netlačí. Chceme hrát atraktivní fotbal, který by přitáhl ještě víc lidí 
do ochozů. A když to bude někdy na postup, určitě se bránit nebudeme," uzavřel Zdeněk Šmejkal mladší.