„Ze tří zápasů, které jsme měli na úvod jara hrát, jsme nakonec odehráli dva. Chtěli jsme z nich šest bodů a šest bodů máme," potěšilo trenéra Tomáše Staňka.

Občas to herně dřelo, přesto dokázal Kolín zvítězit. Na začátku sezony je to výborný odrazový můstek do dalších bojů. „V zimě jsme říkal, že na jednu stranu je dobře hrát zápasy doma, ale na druhou stranu je to svazující. Dneska to bylo vidět. Byla tam nervozita, protože jsme se mohli v tabulce dostat výš a odskočit soupeřům, což se nám ale nakonec povedlo. Ale dneska jsem z výkonu zklamaný, protože to byl asi nejhorší výkon mužstva, co jsem v Kolíně. Máme problémy hrát do plné obrany, což jsme si vyzkoušeli v zimě, kdy na nás divizní mančafty hrály z bloku a my nebyli schopný vyhrát třeba rozdílem dvou branek. A to musíme řešit. Chybí nám takový klasický útočník. Uvidíme, co bude ze Zmeškalem, jestli se dá dohromady, co bude nadále se Štočkem. Potřebujeme vysloveně hrotového útočníka, protože když hraje soupeř z bloku, abychom to dokázali rozbít," podotkl Staněk.

Oba týmy v mrazivém odpoledni s pohlednými akcemi šetřily. Na jedné straně spálil tutovku Škarecký, jehož pokus stehnem skončil těsně vedle, na druhé zase Veselý nevyužil špatné rozehrávky brankáře Veselovského.

A když byl po hodině hry po druhé žluté kartě vyloučený stoper Šourek, nevypadalo to s domácími dobře. Podržel je však brankář Vízek. Nejprve zneškodnil pokus Škareckého a poté vytáhl jedovatou střelu Sedláčka na roh.

Když už se zdálo, že dojde na pokutové kopy, předvedl zkrat hostující gólman Veselovský. Po centru se sice dostal k míči a pohodlně ho chytil, jenomže si neodpustil dohru. Nesmyslně nakopl dotírajícího Brunclíka. Sudí Váňa neváhal a okamžitě ukázal na značku pokutového kopu. Proti Brunclíkovi se postavil náhradní gólman Michňa. A neměl šanci. Bývalý ligový fotbalista prokázal své bohaté zkušenosti a míč poslal na druhou stranu, než skákal gólman Benátek.

Pojistku měl na noze Fusek, jehož před prázdnou bránou našel Němeček, ale z jasné pozice přestřelil. To mohlo domácí mrzet, protože vzápětí kopal na druhé straně trestný kop přímo z hranice velkého vápna Sedláček, ale ten branku ani netrefil.

Domácí lavička se chystala k dalšímu taktickému střídání. K tomu ale ani nedošlo. Po odkopu Nešpora se do sóla vyřítil Zmeškal a zakončil ho střelou k tyči. Vzápětí sudí ukončil zápas.

„V závěru rozhodla kondice. Projevila se naše zimní příprava, protože i v deseti jsme tam v závěru měli dobré akce, navíc jsme zodpovědně bránili. Jenom mě mrzí červená karta Šourka, protože nám bude na Žižkově chybět. Mrzí mě to i proto, že jsme věděli, jak se zápas bude svým způsobem vyvíjet, ale nechal se nachytat," dodal Staněk.

Branky: 90. (+1) Brunclík z PK, 90. (+5) Zmeškal. Rozhodčí: Váňa. ŽK: Jelínek, Šourek, Biško (vš. Kolín). ČK: 60. Šourek – 87. Veselovský. Diváci: 130. Poločas: 0:0.
Kolín: Vízek – Hron, Šourek, Kouřil, Nešpor – Fusek, Jelínek, Brunclík, Seifert (72. Biško) – Veselý (93. Zmeškal), Kučera (67. Němeček).