Písek – Kolín 0:3

Kolínský tým byl před zápasem v tabulce ČFL třetí a Písek až sedmnáctý, oba celky dělil od sebe rozdíl šestnácti bodů. A tento rozdíl byl znát i na hřišti.

Domácí zahájili utkání aktivně. Hned po pěti minutách hry vytáhl prudký centrovaný míč Pilíka brankář Hankič s obtížemi nad břevno.

V 9. minutě o sobě dali i hosté. Domácí gólman Krch otálel  s odkopem míče, kterým trefil dotírajícího Ondřejku a balon jen o kousek minul branku.

Krch se vyznamenal i v dalších okamžicích. Nejprve  chytil pěknou střelu Sedláčka k tyči a o minutu později hasil díru v obraně po Ondřejkově pokusu zblízka.

V dalších minutách se hrálo hodně útočně. To víc vyhovovalo Kolínu,  který se také dostal do vedení. Ve 40. minutě ztratil Pilík míč na polovině hřiště, hosté se rychlou kombinací dostali až do šestnáctky domácího týmu a Ondřejka střelou z levé strany překonal Krcha.

Minutu před koncem první půle si vybral slabší chvilku písecký gólman Krch, když centr Novotného z těžkého úhlu zapadl za jeho záda do branky – 0:2.

Do druhého poločasu vstoupili domácí opět aktivně, ale hned ve 46. minutě se jim zranil Huňa, který odkulhal ze hřiště a Písku trvalo celé čtyři minuty, než se jim připravil hráč na střídání!

Ve 47. minutě po rohovém kopu Jendruščáka dorážel zblízka Pivoňka, ale brankář hostí byl pozorný. Za Huňu přišel na hřiště Zahrádka, který měl hned dvě slibné příležitosti, ale střelecky se neprosadil.

V 61. minutě zakončil Pilík svůj únik střelou, se kterou si gólman Hankič poradil. A tady platilo: nedáš, dostaneš. Následně domácí obrana zaspala, když střelu soupeře ještě Krch vyrazil, ale zcela volný Stoček pohodlně míč poslal do branky – 0:3.

Písečtí nadále bojovali o co nejlepší výsledek, ale jejich aktivita postupně slábla a hráči často hledali očima časomíru a přáli si, aby  již utkání skončilo. V 78. minutě si na centr Mašáta naběhl Zahrádka a střelou hned z první poslal míč těsně vedle branky.

Hosté měli navrch a ve zbytku zápasu  již hráli jen to, co potřebovali. Minutu před koncem mohli ještě domácí korigovat výsledek. Po trestném kopu Jendruščáka ale trefil Pivoňka hlavičkou pouze břevno.

Branky: 40. Ondřejka, 44. Novotný, 63. Stoček. Rozhodčí: Langer. ŽK: Zahrádka –  Hankič. Diváci: 250. Poločas: 0:2.

Písek: Krch – Sajtl, Pivoňka, Holub, Jendruščák – Huňa (50. Zahrádka), Mašát, Šlehofer, Pilík – Zušťák, Krejčí (60. Šimonovský).

Kolín: Hankič – Čapek, J. Biško, Šourek, Nešpor – Ondřejka (68. Stejskal), Jelínek, Novotný (73. R. Biško), Sedláček – Štoček, Boček (73. Horák).