„Nápad uskutečnit turnaj vznikl už hodně dávno na jednom z jiných turnajů, které každoročně se spoluhráči objíždíme. Jenže vždy zůstalo jen u řečí a nikdo se do toho nechtěl aktivně zapojit," uvedl jeden z organizátorů nučického turnaje Matěj Chromý. „Ale letos u těchto řečí už nezůstalo. Z ničeho nic jsme si řekli, že se pokusíme turnaj uspořádat," řekl Chromý.

V daném termínu nikde jinde v okolí podobný turnaj nebyl, takže by si mohli pořadatelé do budoucna zajistili stálou návštěvnost.

„Na celou přípravu a organizaci jsme měli pouhých deset dnů, což nebylo opravdu mnoho," hlesl Chromý.

I přes velký časový pres se nakonec podařilo turnaj uskutečnit. A to jen díky partě kluků, kteří do toho byli zapálení a s pomocí předsedy klubu se o všechno náležitě postarali.

První ročník turnaje v malé kopané v Nučicích ovládl tým Anfield (Uhlířské Janovice). Na druhém místě se umístil tým AC Může bejt (Radim) a třetí skončily Makrely (Kostelec nad Černými lesy).

„Turnaj proběhl podle našich plánů a představ. Do příštích ročníků plánujeme rozšíření hracích hřišť, zvýšení počtu hráčů ze 4+1 na 5+1 a byli bychom rádi, kdyby se příště zúčastnilo o něco více mužstev," nastínil další plány nučický pořadatel. „Na závěr bych tímto chtěl poděkovat klukům, kteří se podíleli na organizaci turnaje, rozhodčím, předsedovi TJ Nučice a v neposlední řadě i obsluze hospody na hřišti. Doufáme, že se tu sejdeme i příští rok," přeje si Chromý.