„Podle mě to nebylo úplně optimální, hlavně první poločas. Tam jsme nechávali hráče Admiry pouštět do rychlých brejků a kdyby byli víc efektivní, tak nás mohli ztrestat. Hráli jsme hodně na riziko," našel vady na kráse při prvním vítězství Radim Nečas.

Kolín se chtěl po porážce v Chomutově rehabilitovat, dlouho se mu to však nedařilo. Proti výborné obraně soupeře se nemohl dlouho prosadit. Navíc si musel dávat pozor na zadní vrátka, pražský soupeř totiž pořád vystrkoval útočné růžky. V největší šanci ale střelu Petra brankář Čižinský vyrazil.

Domácí se připomněli několika závary a jednou mega šancí. Po centru Stejskala a prodloužení Michala Sedláčka se k míči dostal Michálek, jeho pokus ale reflexivně vyrazil gólman Víšek.

Zatímco na šance byla první půle skoupá, po změně stran se s nimi roztrhl pytel. Činili se zejména domácí. Úvod měli z říše snů. Michal Sedláček poslal míč z trestného kopu do vápna, ten proletěl až na zadní tyč, kde stál zapomenutý Jelínek – 0:1.

Vzápětí mohli hosté vyrovnat. Po střele Petra si na míč brousil zuby Zahálka, za záchrannou brzdu včas zatáhl Radek Biško, který ukopl míč do bezpečí. To bylo také jediné vážnější varování ze strany Pražanů. Pak se čím dál častěji o slovo hlásili kolínští hráči.

A když se dostali před bránu soupeře, hned udeřili. Marek Sedláček viděl dobře naběhnutého Michálka, který se vyhnul ofsajdové pasti a svůj únik bravurně zakončil – 0:2. V závěru ještě mohli pojisti vedení Stejskal a Šourek. Zatímco pokus prvně jmenovaného Víšek vyrazil, druhý se drží za hlavu možná ještě teď. Trestuhodně totiž minul odkrytou branku, ze sedmi metrů mířil vysoko nad. Přesto smutnit nemusel, Kolín i bez jeho příspěvku získal tři body. Kolín se navíc díky zaváhání svých konkurentů posunul na první místo. Lepší premiéru si nový trenér nemohl přát.

„V poločase jsme si něco řekli a vstup do druhé půle byl dobrý. Podařila se nám standardka, potom jsme dali druhý gól z brejku a tím se uklidnili a celkem v klidu to dohráli. I když na můj vkus tam bylo zbytečně moc nervozity a zkažených míčů," dodal Radim Nečas.

Branky: 46. Jelínek, 53. Michálek. Rozhodčí: Svatík. ŽK: Jelínek, Čapek – Cmejla. Diváci: 330. Poločas: 0:0.
FK Kolín: Čižinský – Čapek, J. Biško, R. Biško, Nešpor – Jelínek, Marek Sedláček (79. Šourek) – Michálek (85. Horák), Michal Sedláček, Stejskal (90. Veselý) – Štoček.