„Vzhledem k dobré letní přípravě jsme asi měli větší očekávání, ale když si vezmu průběh podzimu, tak asi můžeme být spokojeni. Tabulka je ve středu strašně vyrovnaná, na čtvrtou pozici ztrácíme jen čtyři body a na sestupové příčky máme nějaký bodový náskok. Chtěli jsme hrát v klidném středu a tam se pohybujeme, i když moc klidný není. K úplné spokojenosti nám chybí pár bodů z domácích zápasů,“ uvedl vedoucí mužstva Jiří Pospíchal.

Po skvělých výkonech z přípravy přišlo v úvodním kole I. B třídy tvrdé vystřízlivění v podobě prohry na půdě Milovic. Jak tento výsledek poznamenal rozpoložení v týmu?
Milovice se pomalu stávají naší noční můrou (smích). Po dobré přípravě jsme čekali lepší výsledek a hlavně lepší hru. Kluci dostali facku a vrátilo je to na zem.

Ovšem v dalších dvou kolech jste dokázali zabrat. Doma se podařilo o tři body oloupit ambiciózní Sadskou a ze hřiště favorizovaného Hlízova jste si přivezli dva body. Jak si těchto bodů vhledem ke kvalitě soupeře ceníte?
Těchto bodů si hodně ceníme, protože ani s jedním z těchto dvou týmů se nemůžeme rovnat fotbalově. Ale na Sadskou jsme si doma věřili. Víme, že když budeme hrát svůj bojovný, agresivní fotbal, tak je doma dokážeme potrápit a porazit. V Hlízově jsme to tzv. zavřeli a zaparkovali před bránou autobus, ale když to může svým týmům ordinovat Mourinho, tak to zas taková ostuda není. Jsme rádi, že jsme jediný tým, který Hlízov na podzim porazil a ještě k tomu na jejich hřišti.

Přišly naopak i zápasy, ve kterých jste nedokázali potvrdit roli papírového favorita. Paradoxně to byly důležité zápasy proti celkům ze spodních pater tabulky. Čím si tyto výkyvy vysvětlujete?
Tohle se nám stává už několikátou sezonu po sobě a zatím jsme nedokázali přijít na to proč. Kluci jdou do zápasu nažhavení, nic nepodceňují a pak zahrají hluboko pod své možnosti. Bohužel se nám to stává v zápasech, které musíme vyhrávat. Chybí nám lídr, zkušený hráč, který by byl přirozeným vůdcem a dokázal v těchto zápasech kluky táhnout.

Během podzimu se vašemu kádru opět připomněli nezvaní hosté – zranění. Jak moc to poznamenalo vaše bodové ztráty a herní projev?
Samozřejmě to není optimální, máme úzký kádr, a když někdo vypadne, vlastně všichni hrají a na hráče není vyvíjen tlak od náhradníků a trenér pak nemá ani možnost nějak reagovat v průběhů zápasů. Často na lavičce byli jen kluci z béčka, kteří již neměli v plánu, že by si kopli ještě krajskou soutěž. Tímto bych jim chtěl poděkovat, že s námi jezdili a pomáhali nám.

Jaký zápas podzimu byste hodnotil jako ten nejpodařenější a naopak, po kterém jste měl ke spokojenosti hodně daleko?
Herně i výsledkově můžeme být spokojeni se zápasy v Tupadlech a doma s Ostrou B, kde se nevídaně rozstřílel Vlk a z defenzivního záložníka dal hattrick. Pochvalu kluci dostali i za bojovný výkon a výsledek v Hlízově. Naopak hrubě se nám nepovedli domácí zápasy s Bečváry, Jestřabí Lhotou a Bílým Podolím. Samozřejmě nás mrzí bodové ztráty, ale ještě horší je po jakém výkonu jsme prohráli. Také bychom nejradši zapomněli na zápas v Pátku, kde domácí vyrovnali v poslední vteřině zápasu. To zamrzelo, ale naštěstí máme v brance penaltového mága Grůšu, který vždy nějakou penaltu chytí a pak sám s jistotou promění rozhodující penaltu.

Dlouhá pauza dala hráčům dostatek času k odpočinku a doléčení i rozsáhlejších zranění. Zvládli se dát do pořádku všichni, nebo se někteří budou zapojovat až v průběhu jara?
Věřím, že se všichni uzdravili. I Tomáš Pop by měl být v pořádku, ale uvidíme na začátku přípravy v jakém stavu se kluci ukážou.

Kdy zahájíte přípravu a jak bude probíhat?
Letos jsme přípravu oproti minulým zimám zkrátili a věříme, že kluci si dostatečně odpočinou od fotbalu a projeví se to na tréninkové účasti. Začínáme 30. ledna a budeme mít v týdnu dva tréninky, jeden v hale a jeden na umělce a než nám začnou přáteláky, tak budeme chodit i v sobotu.

Jaká očekávání a cíle jste si pro zimní přípravu stanovili?
Cíle jsou jasné, ke konci podzimu nám zase docházela fyzička, tak ji budeme dohánět. Věřím, že bude také velká tréninková účast a kluci se sehrají a získají další automatismy.

Na změny v kádru je sice ještě čas, ale budou nějaké?
Kádr by měl zůstat pohromadě a určitě nebudeme podnikat žádné nákupní dostihy (smích). Nějaké hráče jsme oslovili, ale jestli něco dopadne, tak na to si musíme počkat.