Během zápasu byl téměř bez práce. A když na konci duelu sudí odpískal pokutový kop, bylo jasno. „Poslali mě tam,“ smál se třiadvacetiletý brankář. „Stoper Pavlík mi řekl, ať to jdu kopnout. Celou dobu jsem jen stál v bráně, nic na mě nešlo. Soupeř hrál totiž hodně dlouho v deseti,“ uvedl zásmucký gólman, který má za sebou i přes své mládí několik fotbalových štací. Ale z pozice brankáře to nebyla jeho první trefa v životě. „Někdy v dorostu Kolína, bylo mi kolem sedmnácti, jsem šel do šestnáctky a nějakou střelu z trestného kopu jsem tečoval do brány,“ vybavil si vstřelenou branku.

Zahrál si za Kolín, Čáslav, Jablonec nad Nisou, Zápy. A připsal si také jeden druholigový start. „V Kolíně jsem dostal první smlouvu a trénoval s A-týmem, který v tu dobu hrál druhou ligu. Jezdil jsem i na zápasy a v jednom utkání jsem i nastoupil v Pardubicích na posledních pár minut. Takže mám jeden start ve druhé lize. Sice pár minut, ale počítá se,“ směje se při vzpomínce na svůj druholigový debut.

Jeho kariéra připomíná pořádnou křivku. Na několik sezon fotbal opustil úplně. Sundal brankářské rukavice a jeho nástrojem se staly kadeřnické nůžky.

„Jelikož jsem doma stříhal bráchy a kamarády podle videí, a docela mi to šlo, tak nakonec vyhrál inzerát na pozici barbera v Praze,“ vysvětluje své počínání Terč. „Kluci nehledali nikoho vyučeného, jen někoho, koho to baví a chtěl by to dělat. Po krátkém asi tříměsíčním školení, kde mne naučili základy a ukázali, co jak dělat, otevřeli salon v obchodním centru, kde se dělal krátký a dlouhý týden od devíti do jednadvaceti hodin. Tudíž práce nešla s fotbalem dohromady,“ vysvětluje, proč na fotbal na nějakou dobu zanevřel.

„Kariéra barbera mi přinesla hodně zážitků a nových kamarádů. Jeden z nich je můj nejlepší dodnes.“

Kariéru načal v Zásmukách, kde hraje i nyní. Nešel ale rovnou do brány. „Ze začátku jsem hrál v poli, ale pak jsme po zápase kopali penalty a kdo neproměnil, běhal kolečka okolo hřiště. A to já běhat nechtěl. Dělalo mi větší radost, když ji chytnu a budou běhat ostatní,“ culí se kadeřník a fotbalista v jedné osobě.