„Sice jsme neskončili na stupních vítězů, ale po fotbalové stránce jsme patřili k nejlepším. Důkazem toho je to, že jsme pouze jednou prohráli. Dokonce jsme porazili i pozdějšího vítěze," konstatoval vedoucí mužstva Michal Batelka.

K prvnímu utkání nastoupili proti Vysokému Mýtu. „Pro nás to byl neznámý soupeř. A začali jsme již tradičně špatně a po pěti minutách jsme prohrávali již 0:2. Kluky tento začátek ale nerozhodil a během několika minut se nám podařil obrat a celé utkání jsme zaslouženě vyhráli 4:2," uvedl Batelka.

Dalším soupeřem byla Jiskra Hořice. „I v tomto utkání se projevila naše větší, hlavně technická, kvalita a i tento duel jsme zvládli," podotkl.

„To další soupeř, náš tradiční sok nejen ze stejné skupiny České žákovské ligy, Čáslav, byl již tvrdší oříšek. Ale i v tomto, velmi vyrovnaném, utkání se nám podařilo uspět a vyhráli jsme nejtěsnějším výsledkem 1:0. Na závěr našeho účinkování v základní skupině nás čekal dosud neporažený soupeř a pozdější vítěz celého turnaje, 
A tým Chrudimi, též účastník České žákovské ligy. V tomto zápase se rozhodovalo o složení semifinálových dvojic a my jsme moc chtěli tento zápas vyhrát. To se nám podařilo a v asi nejkvalitnějším utkání celého turnaje jsme našeho soupeře předčili a zvítězili 2:1," potěšilo Batelku.

Základní skupinu Kolín vyhrál bez ztráty kytičky. V semifinále na něho čekal soupeř, který ve skupině B skončil na druhém místě. Tím byl B tým domácí Chrudimi.

Semifinále nabídlo velmi kvalitní fotbal na obou stranách a bylo znát, že se potkaly dva ligové celky. „Ještě minutu před koncem jsme vedli 2:1, ale jelikož jsme se neuchýlili k pouhému bránění výsledku, ale snažili se dál hrát atraktivní fotbal, za což kluky velmi chválím, tentokrát nám štěstí nepřálo a zápas skončil remízou. Místo penaltového rozstřelu se netradičně pokračovalo do prodloužení, které po vzoru hokejových pravidel mužstva dohrávala pouze ve čtyřech hráčích. Tady se štěstěna přiklonila k domácím a ti postoupili do finále, na nás zbyla bitva o třetí místo," hlesl Batelka.

V boji o bronzové medaile čekali na mladé Kolíňáky hráči Třebíče. „Musím uznat, že si tentokrát zaslouženě soupeř odnesl ocenění pro třetí celek turnaje. Kluci stále zklamaní ze semifinálové prohry nezvládli utkání hlavně psychicky a místo fotbalu, který předváděli v celém průběhu turnaje, se zaměřili na osobní souboje a diskuze s rozhodčím, který nám sice moc nakloněn nebyl, ale s tím se musí kvalitní fotbalista, a troufnu si říci, že kluci jimi jsou, vyrovnat a nepodlehnout okolní atmosféře," dodal Batelka.

„Celkově jsme tedy skončili na pěkném čtvrtém místě, důležitější ovšem je, že kvalita hry, kterou tým předváděl, byla velmi dobrá a myslím, že i nová trenérská dvojice Špaček a Kureš, kteří tento velmi úspěšný ročník dlouhá léta vedený dvojicí Klas a Vrkota převzali, může být na začátku jarní části sezony celkem spokojená. Je jen velká škoda, že se tento perspektivní ročník postupně mění, ale to je fotbalový život. Již v minulosti odešli hráči Kopáček a Exner do pražské Slávie, Šebesta do Mladé Boleslavi a tento turnaj byl také rozlučkou s Michalem Snížkem a Lukášem Nykodýmem, kteří míří do Mladé Boleslavi, stejně jako Marek Čábelka a Vojtěch Baloun, kteří posilují Hradec Králové. Všem přeji v novém působišti mnoho úspěchů a doufám, že ve svých nových klubech uspějí," uzavřel Batelka.

Statistika

Výsledky: – Vysoké Mýto A 4:2 (Konyvka 3, Němec), – Hořice 3:2 (Snížek 2, Batelka), – Čáslav 1:0 (Snížek), – Chrudim A 2:1 (Záhora, Konyvka), – Chrudim B 2:3 pp (Chábera, Snížek), o 3.místo: Třebíč 2:4 (Snížek, Konyvka).
Sestava: Novák – Batelka, Čáp, Záhora, Chábera, Snížek, Vondráček, Němec, Konyvka.
Pořadí: 1. Chrudim A, 2. Chrudim B, 3. Třebíč, 4. Kolín, 5. Hořice, 6. Rychnov nad Kněžnou, 7. Vysoké Mýto A, 8. Čáslav, 9. Brno – Kohoutovice, 10. Vysoké Mýto B.