Nejprve v sobotu přivítali Táborsko B. Účastníka třetí ligy porazili po zlepšeném výkonu ve druhé půli 4:1.

„Měli jsme vyšší herní kvalitu a zaslouženě vyhráli. Výsledek je odpovídající, i když první půle byla vyrovnaná," uvedl trenér Kolína Tomáš Staněk.

Výhra se nerodila hladce. Soupeř se dokonce ujal vedení a Kolín musel nepříznivý výsledek otáčet. Do přestávky stačil vyrovnat, po změně stran pak přidal další tři přesné trefy.

„V prvním poločase jsme se pomaleji rozjížděli. Soupeř začal aktivně a nám chyběl důraz v soubojích. Nezískávali jsme důležité odražené balony," řekl po utkání kapitán Kolína Martin Jelínek.

„Druhý poločas už to bylo
o něčem jiném, protože jsme přidali na důrazu a rozběhaly se naše rychlé kraje. Je dobré, že jsme otočili nepříznivý stav a ještě přidali pěkné branky. Myslím, že povedený zápas odehrál Lukáš Seifert a mladý gólman Terč," pochválil spoluhráče Martin Jelínek.

Branky: Seifert 2, Štoček 2. Poločas: 1:1.
Kolín: Terč (65. Karban) – Regner (52. Zmeškal), Šourek, Kouřil, Nešpor – Hron, Jelínek, Brunclík, Seifert – Kučera (52. Němeček), Štoček.

Povzbuzeni výhrou nastoupili hráči Kolína v neděli proti Liberci U 21. S juniorkou nakonec prohráli 1:2.

„Proti Liberci se projevila únava z předchozího duelu. Celý první poločas jsme ještě drželi s libereckými mladíky tempo, ve druhém už to bylo
o morálce a vůli. Měli jsme tam patnáct minut hluchých, kdy jsme vyklidili pole. Mužstvo ale prokázalo charakter a deset minut před koncem se ještě zmáčklo. Kluci se pokusili vyrovnat, bohužel se nám to nepovedlo. Hráči mě ale potěšili, jak bojovali s únavou," konstatoval trenér Tomáš Staněk.

„Nastoupili jsme proti celku, který předváděl jednoduchý fotbal. Ať už co se týče zakončení či dlouhých nákopů za naši obranu," řekl pro klubové stránky trenér liberecké juniorky Pavel Čapek.

„My jsme naopak hráli
v první půli až příliš komplikovaně, vytvořili jsme si pouze dvě šance na skórování. Kolín se do střelecké pozice propracoval v pěti případech. Nedokázali jsme na jejich hru najít recept. Úvodních pětadvacet minut z druhé půle bylo jednoznačně naše nejvydařenější období. Zjednodušili a hlavně zrychlili jsme hru. Po přidání Frimmela k Pulkrabovi jsme hráli dobře v útočné fázi, díky čemuž se nám podařilo dvakrát uspět. Posledních patnáct minut zápasu jsme se již až příliš přizpůsobili hře Kolína, což potrestali gólem na 1:2. Celkově bych ale řekl, že kluci podali kvalitní disciplinovaný výkon a makali. Bohužel naše hra byla vzhledem k terénu a soupeři v prvním poločase až příliš složitá. Každopádně určitě proběhla zajímavá konfrontace s třetiligovým celkem," dodal Čapek.

Další přípravné utkání sehraje Kolín v sobotu. Od 10.15 hodin přivítá divizní Suchdol.

Branky: Šourek – Frimmel 2. Poločas: 0:0.
Kolín: Terč – Regner, Biško (55. Kouřil), Šourek, Nešpor – Němeček, Jelínek, Kučera, Seifert (46. Hron) – Zmeškal (55. Brunclík), Štoček (71. Vejr).