"Jsem samozřejmě spokojený. Před turnajem jsem klukům říkal, že by bylo dobré vyhrát alespoň jeden zápas. Nakonec jich teda bylo víc," usmíval se kolínský trenér Zdeněk Hadrovský.

Jeho tým na tradičním mezinárodním podniku vystupoval pod hlavičkou pořádajícího klubu a nesl název Kolín/Malešov.

V pětičlenné základní skupině si Kolín poradil se slovenským Púchovem, remizoval s Příbramí, v koncovce vydřel remízu s Libercem a na závěr měl nalajnové střetnutí se Spartou, v němž se mělo rozhodovat o dalším osudu. Porážka mohla znamenat vyřazení z bojů o medaile, remíza postup do nevyzpytatelného čtvrtfinále a výhra přímý průnik do semifinále. Po skvělém výkonu brankáře Tomáš Foršta z toho byla výhra 1:0 a velké nadšení.

"Potvrdilo se, že je fotbal týmový sport. Při správném přístupu se dá uspět s každým. Od nás tam ta bojovnost byla příkladná," chválil Zdeněk Hadrovský.

Pro Spartu porážka znamenala třetí místo ve skupině a čtvrtfinále proti Slavii, druhé v sousedním oddělení. Diváky očekávané derby pražských S skončilo 1:1, na penalty postoupila Slavia a nabraného sebevědomí využila v následném semifinále s Kolínem: 5:0. "Slavia byla opravdu výborná, přehrála nás," uznal kouč Hadrovský.

Jeho svěřenci pak po kratičké pauze vyrukovali do souboje o bronz proti maďarskému Szombathely. Oba celky už viditelně svírala únava, což ale neplatilo pro Jana Zábranského. Čerstvá kolínská posila z Tuklat trefila pro tým bronz a pro sebe korunu pro krále střelců celého turnaje.

Konečné pořadí: 1. Slavia, 2. Slovan Bratislava, 3. Kolín/Malešov, 4. Szombathely, 5. Sparta, 6. Příbram, 7. Čáslav, 8. Liberec, 9. Púchov, 10. Mladá Boleslav.
Sestava Kolína: Tomáš Foršt, Čenda Hurt - Petr Koutský, Miroslav Foršt, Vojtěch Semenec, Michal Fíla, Denis Procházka, Petr Barabáš, Kristián Žemba, Metoděj Nytra, Lukáš Kolář, Jan Křovák, Jan Poula, Jan Zábranský, Antonín Žídek, Michal Škopek (SK Malešov). Trenéři: Zdeněk Hadrovský, Daniel Tichý a Petr Bulíček.