Polepy – Bakov nad Jizerou 2:1

Jestliže někdo před utkáním váhal, zda má přijít na fotbal, a trochu se opozdil, stejně jako rozhodčí, kteří přijeli deset minut před zápasem, litovat nemusel. Rozhodující okamžiky se totiž odehrály až v závěru utkání.

Nejprve střídající Vojtíšek pláchl po levé straně, míč poslal do vápna přesně na hlavu Javorka, který si dal krásný dárek ke svým třicátým narozeninám. Ale pozor: v té době už mohli domácí prohrávat. Nad vodou je ale držel hostující Hammer, který dvakrát nepochopitelně selhal. Nejdřív v závěru první půle, kdy zakončoval pěknou kombinaci spoluhráčů hlavičkou z malého vápna trestuhodně nad a poté po změně stran nezakončil samostatný průnik. Brankáře Výborného sice posadil na zem, svůj pokus však poslal mimo.

Hosté se nakonec dočkali vyrovnání pět minut před koncem, kdy nedorozumění stoperů Suchánka a Kalivody potrestal nekompromisní ranou pod břevno Flodrman.

Kalivoda mohl vzápětí svoji chybu napravit, jeho krásné střele z třiceti metrů ale chyběly milimetry. Rána skončila na břevně.
Polepy se nakonec výhry dočkaly. V nastaveném čase zahrál dezorientovaný Smetana rukou a Suchánek prokázal při penaltě pevné nervy. Body sice zůstaly na půdě favorita, ale byly hodně vydřené.

„Všichni, kdo tady byli na fotbale, museli vidět, že soupeř hrál velice dobře dozadu a že to bylo pro nás strašně těžké se proti jejich obraně prosadit. V první půli se nám to ještě nepodařilo, ale ve druhé už ano," oddechl si trenér Polep Bohuslav Mokříž.
„Bohužel jsme si dali skoro vlastního gól, kdy náš hráč hlavičkoval do spoluhráče a ten odražený balon doklepával skoro do prázdné brány útočící hráč. Naštěstí se nám podařilo z penalty, kdy soupeř hrál rukou, vstřelit vítězný gól. Bakov byl ale velice těžký protivník. Nám se v poslední době nedaří hrát kvalitně do zhuštěné obrany," dodal.

Branky: 73. Javorek, 90 (+2). Suchánek z PK – 85. Flodrman. Rozhodčí: Kudrjavcev. ŽK: Vaněk, Zajíček (oba Bakov). Diváci: 100. Poločas: 0:0.
Polepy: Výborný – Růžička, Suchánek, Kalivoda, Zelenka – Dušek, L. Kmoch, Müller, Karkoš (87. Dolejší) – Javorek, Slezák (46. Vojtíšek).