„Rozhodly naše neproměněné šance. Ve druhé půli jsme tam měli tři, které měly skončit gólem. Hlavně Zajíc měl tu svoji proměnit. Potom jsme dostali branku z protiútoku. Nepohlídali jsme Javorka, který to připravil před prázdnou bránu. Druhý poločas jsme odehráli dobře, možná jsme byli i lepší a měli i víc šancí. Škoda, prohrát jsme si nezasloužili," posteskl si trenér Velimi Jiří Ceral.

„Do zápasu jsme nevstoupili optimálně. Dostali jsme velice rychlou branku. Byla to pro nás nepříjemnost, dostat hned v úvodu gól. Nicméně první poločas jsme hráli velice dobře, kombinačně. Je škoda, že jsme z tlaku a kombinační hry vytěžili akorát jeden gól, protože možnosti, abychom o přestávce vedli větším rozdílem, tak tam byly. Bohužel se tak nestalo. Druhý poločas z naší strany už tak kvalitní nebyl. Hra byla neurovnaná na obě strany. Nám se už nedařila kombinace. Co se nám ale podařilo, že jsme dali druhou branku a to bylo v tomto utkání rozhodující. V závěru to byl boj a my jsme tři body naštěstí uhájili," oddechl si trenér Polep Bohuslav Mokříž.

Jeho tým v letošní sezoně na hřištích soupeřů ze sedmi zápasů ještě neprohrál. „Za dva body jsme vyhráli v Čelákovicích a Kunicích. Jinak jsme sbírali jenom samá vítězství. Nejvíc bodů jsme ztratili paradoxně doma," dodal Mokříž.

Pro Velim to byla druhá porážka v sezoně před domácími fanoušky.

Jak šly minuty

5. Dlouho očekávané derby začalo pěkně zostra. Již v páté minutě se domácí Velim ujala vedení. Po rohovém kopu se na vápně dostal k míči Hruška, vypálil, jeho ránu stačil ještě před brankářem Černým tečovat Zajíc – 1:0.
22. Linhart využil mokrého trávníku a ranou z třiceti metrů málem zaskočil gólmana Svobodu. Ten ale předvedl „hokejový" zákrok a v pokleku levou rukou (vyrážečkou) vytěsnil míč nad bránu.
23. Rušno bylo vzápětí i na druhé straně. K nádhernému sólu se rozběhl Jansta, obešel dva protihráče, svůj střelecký pokus ale poslal do boční sítě.
40. Podobný průnik do vápna předvedl Javorek, následně zpětnou přihrávkou našel Krumpholce, který už slízl smetanu – 1:1.
45. Hosté málem do přestávky dokonali obrat. Po rohu Linharta vyrazil míč brankář Svoboda pouze do hlavy Kalivody, od něhož putoval za brankovou čáru. Za záchrannou brzdu zatáhl Kyncl.
60. S přibývajícími minutami se na hrot vytáhl Hartig a byl tam cítit. Po jednom jeho průniku zakončoval Jansta, brankář Černý byl ale pozorný. V dalších slibných pozicích nezachovali hráči Velimi chladnou hlavu. Chybělo jim i trochu štěstíčka.
62. Rozhodující gól utkání. Na centr Grospiče si naběhl Javorek, který ukázal své střelecké schopnosti – 1:2.

Velim - Polepy 1:2

Branky: 6. Zajíc – 40. Krumpholc, 63. Javorek. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: Martikán, Hrabal, Kopáček, Kukal, Hartig, Jansta – Dittrich, Mejzr. Diváci: 100. Poločas: 1:1.
Velim: Svoboda – Kyncl, Hrabal, Hartig, Martikán – Zajíc (82. Nedbal), Hruška (31. Jehlička), Kopáček, Kukal – Kasal, Jansta.
Polepy: Černý – Rak, Kalivoda, Šťastný, Dittrich – Hejduk (66. Tafel), Grospič, Linhart (80. Mejzr), Dudla (66. Macháček) – Krumpholc, Javorek.