Na čele mají luxusní dvanáctibodový náskok a mílovými kroky směřují do nejnižší krajské soutěže. Po dlouhé době se z výhry radovalo i poslední Dobré Pole, tentokrát slavilo po úspěšném zvládnutí penaltového rozstřelu.

Polepy – Libodřice 10:0

„Od první minuty jsem dominovali a po zásluze vyhráli. Doufám, že nám střelecká forma vydrží i do Jestřábí Lhoty," uvedl kapitán Polep František Suchánek.

„Domácí proti nám nastoupili v plné své síle a dopředu jsme věděli, že proti takovému soupeři nemáme šanci uspět. Cílem bylo nezranit se a být připraveni na další víkend, kdy je potřeba začít sahat po bodech," konstatoval trenér Libodřic Michal Škopek.

Branky: 6., 21. a 41. Kalivoda, 10., 42., 82. a 89. Javorek, 23., 63. a 66. Müller. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 7:0.
Polepy: J. Černý – Dolejší, Suchánek (46. Zelenka), Rak, Dittrich (46. Hruška) – Sejpal (46. Slezák), Müller, L. Kmoch (46. D. Kmoch), Paták (46. Bělina), Kalivoda – Javorek.
Libodřice: Kolář – M. Šafránek, Batelka, Müller, Pohanka – Mikeš, Heverle, Pěkný, Moravec, Hovorka (54. Medlen) – P. Škopek.

Bečváry – Ratboř 3:4

„Sehráli jsme špatný a i dost nešťastný zápas. Dostávali jsme laciné branky a my se na gól hodně nadřeli. I když jsme měli po většinu zápasu míč na kopačkách, nedokázali jsme zvítězit. Bohužel máme ze čtyř zápasů jen dva body a to je žalostně málo. Nemůžeme ale věšet hlavy. Zápasů je před námi ještě dost, musíme nepříznivou sérii ukončit," neskládá zbraně asistent Bečvár Josef Kuba.

„Do zápasu o šest bodů jsme nastoupili bez tří hráčů základní sestavy a nevstoupili jsme do něj dobře. Domácí nás ze začátku utkání natlačili před vlastní vápno a odměnou jim byla vedoucí branka, kterou vstřelili po rohu, při kterém jsme si špatně přebrali hráče. Naštěstí pár minut poté po Kopeckého akci srovnal skóre Trojan. Bečváry si poté uzmuly vedení zpět na svou stranu, ovšem pár minut před koncem první půle utekl domácí obraně Gembiczki a jeho prudký centr proměnil opět snajpr Trojan. Druhá půle začala velkými šancemi na obou stranách, které nebyly využity. V 55. minutě Gembiczki krásně vyslal Trojana a ten tváří v tvář domácímu brankáři zkompletoval hattrick. Pět minut na to jsme předvedli krásnou akci, kterou gólem zakončil Kopecký a nám dal dvoubrankové vedení. To nám vydrželo až do samotného závěru zápasu, kdy se zpoza vápna pěkně trefil domácí záložník. Nicméně srovnat skóre jsme soupeři již nedovolili a odvážíme si z Bečvár důležité a vydřené tři body. Zpočátku duelu jsme se zejména v obranné hře hledali a domácí nás přehrávali. Poté jsme se srovnali a ze zajištěné obrany hrozili především brejky, které jsme naštěstí dnes proměňovali. Velice důležité tři body v boji o záchranu," shrnul zápas trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

Branky: 15. a 39. Horáček, 84. Dědek – 21., 40. a 55. Trojan, 61. Kopecký. Rozhodčí: Wolfram. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 2:2.
Bečváry: Zavřel – O. Holub, Uher, P. Kuba, Slezák – Čáslava, Dědek, Černý, Jahoda (70. J. Kuba) – Horáček, Vanta.
Ratboř: Jeřábek – Skopec, Švarc, Brtník, Hovorka – Vohnický, J. Adámek, Kopecký, Gembiczki (86. Sova) – Stráník, Trojan (71. Palermo).

Dobré Pole – Pečky 0:0 (PK 4:3)

„V prvním poločase byl soupeř důraznější v osobních soubojích a několikrát ohrozil naši branku, brankář nás ale podržel. I my jsme se tlačili k soupeřově brance, ale vážné ohrožení z toho nebylo. Druhý poločas měl obdobný průběh jako první, s přibývajícím časem jsme více tlačili na soupeře, přes šance na obou stranách se skóre zápasu neměnilo. Nejblíže vstřelení branky byl soupeř v 65. minutě, kdy nastřelil břevno, a my v 75. minutě trefili tyč. Brankář Neveselý potvrdil svůj dobrý výkon chycením dvou penalt v rozstřelu," uvedl vedoucího Dobrého Pole Petr Varyš.

„Utkání hrané na velmi nerovném terénu nám vyhovovalo méně než domácím. První poločas byl poměrně vyrovnaný, druhý plně v naší režii. A měli jsme minimálně pět tutovek, ale ani jednu jsme nedokázali proměnit. Domácím pomohla i branková konstrukce," uvedl zaskakující trenér Martin Švára.

Rozhodčí: Klein. ŽK: 3:0. Diváci: 50.
Dobré Pole: Neveselý – Jambor, Strejček, Jelo, Hozman – Jícha, Vosecký, Hurt (84. M. Varyš), Švrčula (60. Pytloun) – Štefančík, P. Varyš (78. D. Kosmata).
Pečky: Hemmer – Soukup, Plaček, J. Hovorka, Zelenka – Materna, Modrovič, Růžička ml., Havelka (46. Hanzelín) – Růžička st., Jedlička.

Krakovany – Konárovice 5:0

„Vstup do utkání se nám povedl, jak jsme chtěli, když v páté minutě skóroval po pěkné akci Tomáš Sixta. Do konce poločasu obě mužstva předváděla bojovný, avšak upachtěný fotbal. Po přestávce se nám podařilo z přímého kopu vsítit gól Romanem
Tlučhořem. Poté orazítkoval břevno brány Konárovic již podruhé Petr Kozel. Ve druhé půli jsme byli jednoznačně lepším týmem, a když přišel na hřiště náš velký talent Jan Pospíšil a během patnácti minut dal hattrick, bylo po zápase. Jen díky naší střelecké nepřesnosti skončil zápas jen bůrem. Jsem rád za tři body a za povedenou odvetu po podzimní prohře v Konárovicích," uvedl trenér Krakovan Jan Špinka starší.

Branky: 5. Sixta, 55. Tlučhoř, 68., 75. a 80. Pospíšil. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Krakovany: Douděra – Šindelář (46. Novotný), Jelínek, Loužil (50. Robovský), Beneš – Malina, Kubka, Tlučhoř, Věříš (65. Pospíšil) – Sixta (75. Špinka ml.), Kozel.
Konárovice: Svoboda – Vokoun, Žídek, R. Černík (50. J. Pokorný) – Kopecký, Kahoun, Brunclík, Sojka – M. Černík, Havlíček, R. Pokorný.

Třebovle – Zásmuky 4:0

„Výsledek sice hovoří jasně, ale musím říct, že hra byla vyrovnaná. Dokonce i na šance to bylo nerozhodně. Rozhodla naše lepší produktivita," přiznal trenér Třebovle Josef Kocourek.

„Výsledek hovoří za vše. Domácí chtěli víc vyhrát, byli důraznější v obou vápnech a také měli víc toho fotbalového štěstí. To jsou hlavní důvody dnešního debaklu. Musíme začít hrát s větším nasazením, jinak nemůžeme pomýšlet na lepší výsledky," konstatoval trenér Zásmuk Václav Jindra.

Branky: 22. Richter, 37. Čáslava, 57. Němec, 67. Polanecký. Rozhodčí: Vala. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 2:0.
Třebovle: L. Pokorný – Růžek, Richter, Čáslava, Homolka (83. Kraft) – Blaščok, Hromádko, Dušek, Bobek (72. Líbal), Němec – Polanecký (88. Honc).
Zásmuky: Kubelka (80. Sedlařík) – David, Jelínek, Fetter, Roth – Chabera (40. Pechar), Kraus, Karkoš, Sobotka (70. Krejčí), Borovička (70. Vokáček), Durňák (75. Novotný).

Radim B – Jestřabí Lhota 0:3

„První dějství nám nabídlo vyrovnanou partii. Obě mužstva si vytvořila několik dobrých příležitostí, ale bez gólového vyjádření.Vstup do druhé půle byl pro nás katastrofální. Za pár minut jsme inkasovali tři branky a bylo po zápase. Hosté si zbytek utkání zkušeně pohlídali a my počítáme další ztrátu v boji o udržení v soutěži," řekl zklamaný kapitán radimského béčka Tomáš Dejl.

„Naprosto zasloužené vítězství, o kterém jsme rozhodli během osmi minut druhého poločasu. Postupně se trefili po rohovém kopu
V. Soukup, poté přidal po pěkné kombinaci pojistku Mikeš, na tři nula pro nás dorážel Pavelka. Zbytek zápasu jsme již dohráli naprosto v klidu. Radost z vítězství nám bohužel kazí dvě zranění, po kterých jsme museli střídat. Hráčům chci poděkovat za dobrý výkon a tři body," uvedl trenér Jestřabí Lhoty Petr Sixta.

Branky: 48. V. Soukup, 51. Mikeš, 56. Pavelka. ŽK: 3:2. Diváci: 55. Poločas: 0:0.
Radim B: Urik – Janoušek, Baško (76. Mašín), Kovařík, Hrabal – Krombholz, Michálek (60. Synek), T. Ružinský (46. R. Procházka), Čábelka – Exner (70. Arnold), I. Procházka.
Jestřabí Lhota: Heres – L. Týma (10. V. Soukup), Skalický, Klička, Beran (75. L. Soukup) – Mikeš, Pavelka, Mojžíš, Kesner – Krupka, Martínek.

Nučice – Jevany 0:2

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale opět jsme neproměnili i ty nejjasnější příležitosti. A tak přišel trest v podobě brejku, který jsme nedokázali přerušit a hosté z první vážné šance otevřeli skóre. Na začátku druhé půle jsme dostali stejně jako v Zásmukách branku. Tentokrát to nebylo výjimečně po naší chybě, ale po chybě jevanského pomezního, který nemávl jasný ofsajd a hostující hráč přeloboval našeho gólmana. V poslední čtvrthodině jsme vsadili vše na jednu kartu, ale opět jsme neproměnili šanci na snížení a zdramatizování zápasu. Je to z naší strany
o jednom gólu, který by klukům pomohl a trochu uklidnil v koncovce," uvedl trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

„Na tradiční derby s týmem Nučic jsme odjeli bez dvou hráčů základní sestavy. Začátek zápasu byl oboustranně opatrný, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Do prvních šancí se dostávali domácí, ale výtečný Tolstikov
v brance chytil i zdánlivě nemožné. V 30. minutě nám vyšel protiútok, Koula se probil přes dva protihráče a nádhernou přihrávkou vybídl ke skórování Krákoru, který dostal náš tým do vedení. Další krásnou střelu Krákory zastavila ve 40. minutě spojnice branky. Do druhého poločasu už Krákora pro virózu nenastoupil. Střídání se nám ale povedlo nadmíru. V 48. minutě po přihrávce Moravce Panenka nádhernou střelou z dvaceti metrů nedal Krutskému nejmenší šanci. Po obdržené brance nás domácí ve snaze s výsledkem něco udělat zatlačili na naši polovinu. Ale výborný Tolstikov v čele s obranou vše ustál. Rád bych poděkoval všem hráčům za disciplinovaný a bojovný výkon," řekl trenér Jevan Jan Lahoda.

Branky: 30. Krákora, 48. Panenka. Rozhodčí: Pluhař. ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 0:1.
Nučice: T. Krutský – M. Hervert (59. Stárek), Podolák, Hurtík (72. P. Krutský ml.), Vedral – Kočí, Chromý, Zápotocký, Kubalík – Novák, Jícha (34. J. Hervert).
Jevany: Tolstikov – Chaloupka, Šanta, Jásek, Pepř – Honka (88. Matas), Krejčík, Moravec, Končický – Koula (84. Pokorný), Krákora (46. Panenka).

1. Polepy⋌ 17 15 1 0  1 100:24 47
2. Jestřabí Lhota ⋌ 17  9 3 2  3  33:20 35
3. Krakovany⋌ 17 11 0 0  6  44:24 33
4. AFK Pečky⋌ 17  9 0 1  7  40:32 28
5. Jevany ⋌ 17  7 3 0  7  42:37 27
6. Konárovice⋌ 17  8 1 1  7  32:42 27