„Zápas měl docela dobrou úroveň. My neproměňovali šance, hlavně v prvním poločase. Ve druhé půli jsme se zlepšili v produktivitě a díky tomu vyhráli," uvedl asistent Polep Vít Mádle.

„Přijeli jsme pouze v jedenácti lidech, z toho tři lidi z béčka, takže jsme se soustředili na defenzivu. Chtěli jsme co nejdýl držet nerozhodný výsledek a pokusit se o nějaký brejk, jako se nám to povedlo třeba s Poděbrady," řekl po utkání hrající trenér Býchor Marek Chvalovský.

Polepy od začátku potvrzovaly roli favorita. Byly aktivnější. Vytvořily si několik šancí, jenomže proti byl výborný brankář Jansa, nebo špatná koncovka domácích hráčů.

To například potvrdil již v úvodu Hejduk, kterému před bránu nabil Kalivoda, jenomže bývalý hráč Býchor z výhodné pozice trestuhodně minul. „Proto hraju jenom I. B třídu," podotkl s úsměvem Hejduk.

Zanedlouho to po rohu zkoušel Suchánek, jeho ležérní střelu ale gólman Jansa vyrazil nohama. Pohotově zakončit se snažili ještě Vaňkát a po nabídce od Slezáka také Kmoch, těm ke gólové radosti chyběly centimetry.

Když to nešlo z blízka, zkoušely to Polepy z dálky. Müllerův a Javorkův pokus vytěsnil pokaždé Jansa na roh. A když byl následně býchorský brankář překonán, zastoupil ho na brankové čáře Martin Kedršt.

Obraz hry se moc nezměnil ani po přestávce. Větší aktivitou hýřily Polepy. Hnacím motorem byl především Müller. Hráč s číslem 8 si narazil s Kalivodou, ale Jansa byl opět proti.

Po hodině hry se už domácí dočkali. Po strkanici Vyhnánka s Kalivodou ve vápně odpískal rozhodčí Trumpus pokutový kop. K zahrání se postavil Müller a s přehledem proměnil.

O tři minuty později po střetu Fundy s Linhartem ve vápně ukázal sudí Trumpus opět na penaltový puntík. Výsledek byl stejný. Müller opět rozvlnil síť.
Vzápětí mohl po jeho přihrávce skórovat Linhart, brankář Jansa ale udržel šance Býchor. A ty toho využily. Kalivodovo zaváhání využil po přihrávce Zacha Kratina.

Domácí se strachovali o výsledek, uklidnit je mohl po Böhmově přihrávce Javorek, ten však v jasné pozici selhal.

Další Böhmovou pobídkou ale už nepohrdl Kalivoda, který důraznou střelou napravil své předchozí zaváhání. V závěru ještě potrestal špatnou rozehrávku Býchor nestárnoucí Zelenka.

„Musím říct, že Býchory byly těžký soupeř. Potvrdilo se, že mají svoji kvalitu," dodal Mádle.

„Neodvedli jsme špatný výkon. Nebýt těch dvou penalt, který nemusely být, tak to domácí měli těžký. Škoda, že jsme v závěru dostali další dva góly, to kazí ten celkový dojem a výsledek, který je tímto pro nás až moc krutý," dodal.

Branky: 60. a 63. Müller (obě z PK), 84. Kalivoda, 87. Zelenka – 67. Kratina. Rozhodčí: Trumpus. ŽK: Chlumský, M. Kedršt, Funda (vš. Býchory). Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Polepy: Černý – Macháček (53. Böhm), Suchánek, Kalivoda, Vaňkát (73. Dittrich) – Hejduk (67. Sejpal), Müller, Kmoch, Slezák (46. Rak) – Javorek, Linhart (79. Zelenka).
Býchory: Jansa – Chvalovský, Jirkovský, Teplý, Funda – Vyhnánek, P. Chlumský, M. Kedršt, Váňa – Zach, Kratina.