„Utkání nezačalo tak jednoduše, jak ukazuje výsledek. Již od začátku jsme se snažili útočit, ale soupeř také nechtěl zůstat pozadu, když hrozil zejména dlouhými auty. Ale byli jsme to my, kdo vstřelil první branku. Brankář hostí srazil Rosendorfa ve vápně a sám postižený proměnil pokutový kop. Již o pět minut později to bylo o dva góly. Rosendorf kolmou přihrávkou do volného prostoru našel Matěje Nováka, který obešel i brankáře a pohodlně skóroval. Vzápětí soupeř po faulu v našem vápně zahrával pokutový kop, ale Karban výborným zákrokem penaltu zneškodnil a udržel naše dvoubrankové vedení. Do poločasu jsme ještě naše vedení navýšili. Po centru Plandora zvýšil hlavou za přispění hostujícího brankáře Exner na 3:0," popsal klíčové situace první půle asistent Petr Káninský.

„Druhý poločas začal útočnou snahou obou týmů, ale byli jsme to opět my, kdy po přihrávce Rosendorfa zvýšil Uher křižnou střelou na 4:0. To nám však neubralo chuť do útočení a po rohovém kopu Ondra Novák z voleje ještě naše vedení navýšil na 5:0. Až potom po našem nedorozumění v obranné činnosti se dostal ke slovu soupeř. Snížil na 5:1. My jsme však odpověděli okamžitě. Po individuální akci Rosendorfa u brankové čáry Matěj Novák o tyč a odrazu do brankáře navýšil opět na pětibrankový rozdíl. Pak ještě přidal branku Plandor po přihrávce Matěje Nováka a zvýšil na 7:1. To bylo z naší strany vše. V závěru soupeř snížil na konečných 7:2, ale ani to nám neubralo radost z vysokého vítězství," dodal Káninský.

Kolín se díky vysoké výhře posunul na šesté místo. O další body bude bojovat v sobotu v Ústí nad Labem. Duel na půdě jedenáctého týmu začíná ve 13 hodin.

Branky: 16. Rosendorf z PK, 20. a 54. M. Novák, 27. Exner, 46. Uher, 51. O. Novák, 60. Plandor – 53. Lupač, 71. Egrt. Poločas: 3:0.
Sestava: Karban – O. Novák, Exner, Salva, Bukač – Nekolný (41. Dohanič), Ceral, Uher – M. Novák, Rosendorf, Plandor.